Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltásba kezdtem, min...

Életmódváltásba kezdtem, min kellene még változtatnom?

Figyelt kérdés

Január 1-től kezdtem az életmódváltást, yazio appal vezetem az étkezéseimet, figyelek a makrókra és a kalóriadeficitre. 161 cm, 42 éves nő vagyok, 109 kg-ról indultam, most vagyok 103. Ez a 6 kg viszont az első 2-3 hétben ment le, azóta semmi, egy deka sem, ami elég elkeserítő. Nem a gyors eredmény a lényeg, hanem hogy rendszeresen lássam, alakul a dolog, de mostmár egy hónapja nem mozdul lefelé a mérleg, és nem értem. 1500-1600 kalóriára vagyok állítva, ezt be is tartom, mindent pontosan mérek, figyelek a makrókra is, sok rost, fehérje, elegendő szénhidrát, nem éhezem. Mozgás egyelőre séta, később, ha már fogytam valamennyit, tervezek ennél komolyabbat is. Mit csinálok rosszul, hogy nem mozdulok egy hónapja? Tisztában vagyok vele, hogy legalább 1 év lesz, mire elérem a célom, de borzasztóan elkeserítő, hogy mindent betartok, ami fontos lehet, mégsem mozdulok :( Eü kivizsgáláson is voltam előtte, nincs se IR, se cukorbetegség, se pajzsmirigy, semmi olyan eü probléma, ami gondot okozhatna a fogyásban.

Mi lehet a gond?


febr. 20. 10:59
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
34%

Az egészséges fogyás úgy néz ki, hogy heti 1 kg. Az elején nem fogysz, hanem a víz távozik a szervezetedből. A lényeg, hogy több kalóriát veszíts, mint amennyit egy nap beviszel. Amúgy az sem mindegy, hogy mikor és mit eszel.

Sétálj naponta legalább 1 órát, ha tudsz kicsit intenzívebben. Kell kis idő a fogyás beinduláshoz.

febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Heti 1 kg-nak úgy örülnék, mint majom a farkának :) Bárcsak lenne annyi... figyelek a kajára, naponta 4szer eszem, reggeli ebéd és tízórai uzsonna felosztásban, este 6 után már csak folyadék.
febr. 20. 11:57
 13/21 anonim ***** válasza:

11

A heti 1 kiló nagyon-nagyon sok. Az elején nagy súlyból még oké. De ha kiszámolod (ugye kb 7700 Kcal egy 1 kg zsír), ahhoz hogy ilyen ütemben fogyj, napi bő 1000 Kcal defivitben kell lenned, az rengeteg...

febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én nagyobb súlyról fogyok, mint te, kérdező, de kb. egyszerre kezdtük. Rólam is lement 6-7 kiló, de most úgy érzem, megállt. Próbálok többet mozogni.

Nekem a "csalónap" kifejezetten rosszat tesz, de kinek hogy. Itt a jó idő, lehet nagyokat túrázni, kirándulni. Most ebben bízom, hogy megindítja majd.

febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#10 nő

A sok lepontozónak úzenem hogy elotte voltam olyan hülye hogy 1200 kalóriát ettem. Ez volt 4 éve. Azóta küzdök random szédülésekkel és ajulásokkal. 3 hónapnyi túl kevés kaloria tönkretett. Lehet hlgy két év volt a fogyásom a helyes, nagyobb kaloriakon de legalabb nem tettem magam meg jobban tonkre.

febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15

Én is 2000 Kcal-al fogyok, nem azzal van a baj. Hanem a böjttel, az elég nagy butaság, szerintem azért pontoztak le. Plusz ez a csalónap is kétséges, hogy jó-e. Nekem pl nagyon nem vált be.

febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
A csalónap nem mindenkinek válik be. De meg lehet próbálni hogy igen vagy nem. Haa pajzsmirigy hormonok okozzák a stagnálást akkor garantáltan segít. Erre tudományos magyarázat van. És hidd el hogy nem fogsz semmit kívanni legalább fél de inkább több napig azután hogy a szokásos adag többszörösét etted meg
febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nemrég voltam egy esküvőn, olyan csalónapot tartottam hogy ihajj. Minden ginf nélkül tudtam enni másnap reggel. :D Tudom hogy a csalónap valakinek beválik, valakinek nem, de a böjt teljesen értelmezhetetlen...
febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Táplálkozási tanácsadóként mondom, hogy a böjt nem butaság. Csak az nem mindegy hogyan és milyen böjt. Háromhetente egy naptól valóban nem fog jobban fogyni az ember. :)
febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés, inkább csak elmélkedés:

Nem lehet, hogy ha a kérdező eddig mondjuk napi 3000-et evett hosszú évekig (valamiért elhízott, mert pl. nem figyelt, édességeket evett vagy nagy adagokat, simán lehetett akár 3000 is), akkor a szokásos napi 3000-hez az 1500 túl durva változás volt, és már pl. 2500-tól is elindult volna a fogyás, és onnan kellett volna fokozatosan csökkenteni, és akkor nem állt volna meg?

Mondjuk azt írja, hogy nem éhezik, szóval biztos jó és elég neki a napi 1500 is. Csak érdekes lehet, hogy mi az a szokásos kalória, amitől meghízott, és hogy lehet az, hogy utána mondjuk feleannyitól se éhezik.

febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!