Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkeztem hízni, tippek a...

Elkeztem hízni, tippek a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Fiatal 19 éves lány vagyok érettségi előtt.

Anno 2020-21ben csunyán felszedtem 20kgt de azota meg is álltam 70kgnál szépen figyeltem, hogy megmaradjon viszont most elkeztem hízni aminek nem örülök.Már 75kg vagyok (nem tehetem meg jelenleg az edzőtermezést) és szeretném a segítségeteket kérni mert nem szeretném ha megint ugyan az történne mint a karanténba! Köszönöm előre is ha segít valaki!!



márc. 15. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Otthoni edzés, megfelelő étrend, folyadékbevitel, egyebek... persze, ha nincs gond pl a pajzsmiriggyel
márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Otthon is lehet edzeni, el lehet járni futni, ezek ingyen vannak.

Számold a kalóriákat, maradj deficitben. Ha csak nem vagy nagyon-nagyon magas, akkor jó eséllyel már a 70 kiló is sok volt neked, úgyhogy vedd ezt komolyan, mielőtt nagyobb baj lesz.

márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vezess étkezési naplót. Szerintem ez önmagában fog segíteni. Nem kell mást csinálni csak leírni hogy mikor mit és kb mennyit ettél. Pár napig írod és utána megnézes mi a sok, mi a felesleges. Mivel mindent felírsz, tudatosab is leszel a kajákkal kapcsolatban. Pl amikor fel kellett írnom hogy 7 szelet rétes akkor én rájöttem hogy az pl oka lehet a hízásnak és legközelebb csak egyet ettem.

Persze kalóriát lehetne számolni de amíg anélkül is tudsz tudatos lenni és visszafogni az evést addig inkább ne. Csak egyél rendszeresen, kis adagokat. Csak akkor egyél ha éhes vagy. Ne azért mert stresszes vagy, vavy unatkozol.

Mozogj. Bármit amit élvezel. Én ol táncos videókra szoktam. Kyra Pro youtube csatoenáján pl mindenféle zenére táncol/eddz. Ezekből megcsinálsz egymáa után 60 percnyit heti 2x és már jobban érzed magad. Vagy bármi más videot kereshetsz. De az is lehet hogy pl hétvégén elmész egy nagy 1-2 órás sétára/kirándulásra

márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Amitől meghíztál azt elhagyod és jön alak vissza.
márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
28%
Ritkán egyél de akkor keveset.
márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Mozgas
márc. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

A hízás oka a tömény szénhidrátok (kenyér, tészta, ilyenek) ha pedig meg akarod szüntetni a problémát, akkor ezeket eléggé odafigyelve kell enni.

Inkább egyél helyette húst, tojást, halat, vagy valamilyen zöldséget, ha éhes vagy akkor többször. Annyi a lényeg, hogy ne ezeket a tartósított sz*rokat, hanem normális kaját egyél.

A másik dolog a sütemények, chips, csokik. Na ezeket nagy ívben kerüld el. Mondanom sem kell mennyi kalória van ezekben, amelyet a tested el fog raktározni.

Ha lehet csak vízet igyál, mert abba semmi olyan nincs, vagy gyümölcslevet, a kólát kerüld.

Meki, kfc, hasonlók.. igazából csak fejben dől el az egész, hogy kitartó vagy-e, vagy 1 hónap után feladod. Sok sikert!

márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Jól írta fentebb valaki, hogy nézesd meg a pajzsmirigyedet, egy vérvételből megállapítják,nincs-e pajzsmirigy-alulműködésed, attól is lehet hízni. Egyél főzelékeket, most már jön a nyár, van friss zöldbab, zöldborsó (amíg tart a zöldborsó szezonja, én egyfolytában, heteken keresztül csak zöldborsó főzeléket eszem egy tojásból rántottával hozzá), jön a spenót (igaz, bundás zsemle is van hozzá, anélkül nem az igazi), karalábéfőzelék a másik kedvencem, szóval ilyeneket egyél, és akkor nem fogsz hízni, nyáron lehet enni a főétel előtt gyümölcsleveseket, és ne egyél pizzát meg hasonlókat, mert attól tényleg meghízol. - A hivatalosan elfogadott jó súly: 100 cm feletti magasság értékéből le kell vonni 10-et, lányoknál, fiúknál nem kell levonni. Ha te 172 cm vagy, akkor 62 kg-nak kellene lenned, ha lány vagy. - Járjál úszni például, vagy fussál, biciklizzél, nem kell edzőterembe járni állandóan.
márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
folyt.: ezeket a főzelékeket ne mirelitként vásárold meg, mert nem kapod azt az igazi finom ízt, amit egy friss zöldborsó tud adni.
márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!