Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyókúra, hanem hízás?

Nem fogyókúra, hanem hízás?

Figyelt kérdés
A lehető legrosszabb helyre írtam, azt tudom, de mégis ehhez van a legtöbb köze a kérdésnek. 15 éves fiú vagyok, 180-81 centi, és 59 kiló. Túl vékonynak tartom magam... Sokan is leszólnak miatta, míg mások nyugtatnak, hogy ez normális alkat az én koromban. Pedig azért rendesen kajálok, sportolok is, meg edzem minden nap. Már nyáron a strandokon is vonakodva megyek vízbe. Ez az én hülyeségem már, vagy jogos?
2009. febr. 23. 20:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "A válasz megírásának időpontja: ma 21:02" :-)


Nem vagyok szakember a témában, de:

- fehérje: az izmok építőköve

- széndhidrát + zsír: energiahordozók, plusz a zsír a vitaminok felszívódásában is segít.


Bocsáss meg, nem a szavad kérdőjelezem meg, de nehéz elhinni, hogy valaki hízzon 0 kalóriás vitamintablettákkal.


Mégegyszer mondom: nem vagyok szakember.

2009. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

akkor félreérthetően írtam...

a lényeg az lett volna h anélkül nem megy semmire

és nem inin kell multivitamint üccsiben, hanem vmi koncentráltabb tablettát

2009. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne összevissza egyél, hanem rendezetten.

Egyrészt a nasikat, bulikajákat tedd félre, nem tudom, ebből mennyit eszel (chips, és társai). Eheted, de ne ez legyen a többség.

Egyél rendszeresen zöldséget és gyümölcsöt.

És egyél kiadós laktató ételeket, főtt ételt naponta, és az elalvás illetve az utolsó étkezés között hagyj 1 óra szünetet.

2009. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


Guggolás: guglizd meg, csodákat olvashatsz a hatásairól, ez a gyakorlat a súlyzózás Mercédesze :)


Egyszer olvastam, hogy szakértők kísérleteztek - a guggolás hatását bizonyítólag - két csapattal. Az egyik csapat keményen bicepszezett, a másik csapat CSAK guggolt.

x hónap után kiértékelték az eredményt: a guggolós csapatnak nagyobbat nőtt a bicepsze...

2009. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Chips és társai, durván egy éve ettem utoljára, McDögleszbe sem járok, igaz, ma megittam egy fél literes kólát, de a ebben a félévben ez is csak a harmadik volt. Nem mondhatnám, hogy túlzottan tömöm magamat az ilyen egészséges cuccokkal.

Guggolós: na és ha én most elkezdek guggolni, a többi mellett, már nem nézek ki úgy, mint egy bot, vagy mi? :)

(izé, az igazat megvallva, "mások szerint" a lábaim izmosak, a karjaim is, egyedül csak magával a testemmel van baj, vékony vagyok és kész.)

2009. febr. 23. 21:21
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Van egy remek ötletem, ami nekem bejött. Én se vagyok hízékony, de azért pár év alatt sikerült egy olyan alakot összehoznom, amivel már elégedett vagyok (igen, nekem is híznom kellett, és bár férne még rám, de már ez is megfelelőbb, mint régebben volt).

Tanulj meg főzni! :-) Komolyan, ha elkezdesz főzőcskézni, már az illatok hatással vannak rád, nem kell minden nap, de akár te is kitalálhatsz dolgokat, ha már tudsz egy alapot. És a saját magad által készített finomságok kicsit mindig jobban ízlenek másokénál. Nem kell minden nap, elég, ha egy héten egy nap rászánsz időt, vagy amikor kedvet kapsz. Ne tartson vissza, hogy fiú vagy, a leghíresebb szakácsok pasik! :-)

(24 éves nő vagyok 151cm magassággal 42kg súllyal, amit most tartok, voltam 40kg pár éve, illetve ha 42-t el is értem, visszafogytam, most tartom kb. egy éve, stresszes élet mellett is, ami azért nagy szó)

2009. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Uh... Az egyetlen dolog, amit meg tudok csinálni, az a puding (meg még virslit sütni. :D).

De hogy érted, már az illattól felszedtél egy kicsit, vagy a saját főztöd okozta? :)

2009. febr. 23. 21:45
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Nos úgy látom bőven kaptál itt tanácsokat. Teletömnének zsírral meg szénhidráttal, aztán a cukrod meg álandóan a plafonon lesz. Aki azt mondta, hogy ez egy normális alkat egy 15 éve fiúnak, annak igaza van! Nem kell még gurulnod, ahhoz túl fiatal vagy. Ahhogy múlik az idő, egyre kevesebbet mozog az ember (hacsak nem sportol rendszeresen) és felszed jó pár kilót magára. Aki nem mozaog az zsír formájában, aki meg sportol az izom formájában. Ne kezdj el hízókúrázni, mert meglátod eljön még az a nap, mikor áldani fogod az alkatod, hogy ilyen sokáik sovány maradtál. A vékony, szikár emberek általában egészségesebbek elhízott társaiknál és sokkal nagyobb a kitartásuk, teherbírásuk. Bátran súlyzózzál, de ne a nagy súlyok emelésére törekedj (tehát ne erőemelést csinálj), hanek kis súlyokkal, egyenletesen növelt szériékkal dolgozz. Nem árt néha egy kis futás vagy úszás sem. A felsőtest erősítésében nagy szerepet játszanak a mell, váll és hátizom erősítő gyakorlatok. A guggolás is nagyon jó. Ha komolyan érdekel a helyes étrend és a megfelelő tömegnövelést elérését segítő edzések, akkor itt részletes útmutatást találsz róla: [link]
2009. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy most nagy hülyeséget mondok, de így 15 év "vékonyság" után bátran állíthatom, ha hirtelen kövéren ébrednék, azért le tudnék adni magamból (most így télen nem nagyon sportolok, csak tesi órákon veszek részt, meleg időben foci, kosár, bicikli!). Ha kell, bírom én kaja nélkül is. Eddig se ettem sok zsíros dolgot. Én is csak annyira akarnék felhízni, hogy ha valaki rámnéz, ne az legyen az első gondolata, hogy basszus, erre már rossz ránézni. Nem tudom, mit gondolnak, ha rám néznek, én ezt hiszem. Nem, nem tervezem, hogy bodybuilder leszek, de azért köszönöm. :) De persze azért edzem, hogy minimálisan kerüljön valami izom rám, bevallom, mióta fekvőzöm, súlyzózom (durván 1 éve, saaajnos kihagyásokkal :( ) meg is látszik. Ez azért felvidít, de hasizom, nem sok... És zsír se. Vagy bármi más, ami eltüntetné a nagy semmit. :)

Mondom, kétkezes súlyzóval csinálom, hetente emelem kettővel az adagot, főleg mellre gyúrok, van egy kis deformálódás a mellkasomnál, a valódi cél is elvileg az lenne, hogy onnan az szépen eltűnjön az izom lerakódásával, esetleg zsír, de azt nem nagyon akarom. :D

Úszni, izé, nem a kedvenc sportom, sose szerettem, tudok úszni, de egy teljes hossz után kész, annyi. A futás megy, legalábbis rövidtávon, ott lefutok mindenkit. :) Hosszútáv, kitartás, az nem.

Bocsi, hogy untattam mindenkit, ezt muszáj volt leírni, meg így kb. ti is tisztában vagytok a dolgokkal, elég sokat sportolok, stb., legalább annyit eszem.

2009. febr. 23. 22:04
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy a saját főztöd, ha jól sikerül, és jó az illata, már az meghozza az étvágyad. Nem kell zsíros ételekre gondolni, amúgy meg mindenki kezdte valahol, ha kedved lenne hozzá, akkor ne tartson vissza, hogy nem próbálkoztál még sokmindennel. :-) Én se azonnal tanultam meg, hanem fokozatosan, de ma már segítség nélkül főzöm a legtöbb dolgot, és csak ahhoz kérek segítséget, ami sehogy nem megy.


Amúgy abban előttem szólónak igaza van, hogy most még ne problémázz nagyon a súlyod miatt, mert éppen növésben vagy, és képzeld, öcsém kb. ennyi idősen (12-17 évesen) nőtt a legtöbbet, 1 év alatt annyit, hogy nálam alacsonyabb volt, és egy éven belül majdnem egy fejjel lett magasabb (most meg már 2 fejjel is magasabb 18 évesen). Úgyhogy inkább arra figyelj, hogy a magasság-súly arányod ne változzon a mostanihoz képest kiugróan, hanem ahogy nősz, úgy tartsd a megfelelő súlyt is, és ha kb. 18 éves korodra lelassul a növés, akkor kezdhetsz neki a súlyod alakításának, ahogy tetszik.

Addig viszont megtanulhatsz főzni (plusz előny a nőknél is).

Amúgy még valami, hogy eljárhatnál uszodába úszni, egyrészt azért jó, mert az izomzatodat rendben tartja, másrészt a mostani növés nem lesz káros hatással a gerincedre (öcsémnek ezzel bizony problémái voltak, fájt a háta a hirtelen gyors növés miatt, és akkor kezdett el sportolni, először úszott, majd jött más, most megint semmi, de már nincs is vele gond).

2009. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!