Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyókúra, hanem hízás?

Nem fogyókúra, hanem hízás?

Figyelt kérdés
A lehető legrosszabb helyre írtam, azt tudom, de mégis ehhez van a legtöbb köze a kérdésnek. 15 éves fiú vagyok, 180-81 centi, és 59 kiló. Túl vékonynak tartom magam... Sokan is leszólnak miatta, míg mások nyugtatnak, hogy ez normális alkat az én koromban. Pedig azért rendesen kajálok, sportolok is, meg edzem minden nap. Már nyáron a strandokon is vonakodva megyek vízbe. Ez az én hülyeségem már, vagy jogos?
2009. febr. 23. 20:11
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Jaja, már felvetődött, hogy hát nekem főznöm kéne, nagyon még nem ragadott magával az ötlet, de ki tudja...? :)

Mondom, elérem lassan a 183-at (hollywoodi sztármagasság :D), és elgondolkodtat, hogy ha leállok mondjuk 170-nél (már túlnőttem mindenkit, apám is csak 170), akkor nem is lennék olyan vékony. Bár nem tudom, hogy akkor a testsúlyom is arányosan kisebb lenne...

Áh, viszont ez az úszás dolog, ami aggaszt. Egy éve, hogy elmentem egy órára, ott tök jól megmutatták a mellúszást, tökéletesítését, de nem mentem vissza. Tudom, most jönnek az olyan tanácsok, hogy hát újra úszni kéne, stb. :( De pont ezért próbálom betartani a napi súlyzózást, fekvőket, hogy azért valamit mozogjak, és helyettesíthessem az úszást, mert az a legjobb tényleg a testnek.

A hátam meg néha-néha fáj, a sok egy helyben való üléstől, a helytelen alvástól? Nem tudom.

2009. febr. 23. 22:19
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnal voltal mar amugy? Dietetikus is tudna segiteni hizni, es egy edzoteremben egy szemelyi edzo is! Ne gondolj "szerekre", nem kellene szedned. De tuti mondana olyan tervet, amivel hiznal.
2009. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Nem voltam még orvosnál. Meg ha szerintem odamennék, valószínűleg kiröhögnének, de el se jutnék odáig, mert itthon is biztos jönnének, hogy marhaság, ez van, ilyen az alkatom.
2009. febr. 23. 22:30
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy fáj a hátad időnként. Hát az úszás lenne neki a legjobb, nem feltétlen az egy helyben ülés, mert én is ülő munkát végzek, végeztem eddig, inkább az, hogy ebben a korban hirtelen megnyúlik a test, és ezt nehezen követi le a szervezet, ezért fájhat a hát, mert nem szoktál hozzá. Ezen egyedül a sport segít, mert ez nem betegség miatti hátfájás, hanem életkori sajátosság (főleg a fiúknál).

Öcsém úszott, de volt egy osztálytársam még általánosban, aki meg vízilabdázott rendszeresen (szép izmai voltak), nem tudom, csinálja-e még. Aztán öcsike átment atletizálni, öttusázni, az is jó volt úszás után, csak a lényeg, hogy azért valami edző segítségével könnyebb, mert figyel, és tudja, milyen gyakorlatok kellenek az életkorodnak megfelelően. A torna óra a suliban, meg az otthoni mozgás ebben az esetben szerintem kevés, amúgy jó, de neked mégis egy másfajta, célzottan gerincre való mozgás kellene.

Esetleg az orvosod is tud segíteni, mit ajánl, mindenképp kérdezd meg, vagy az iskolaorvost. Ha van a közeledben sportegyesület, keresd meg őket.

2009. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Ha atlétikázni akarnék, akkor azt már rég elszúrtam, akkor kellett volna elkezdeni, mikor még a betűk kibogozásával bajlódtam. :)

Mégis, ha minden fiú átesik az ilyen hátfájós korszakon, hogyhogy egy csomóan otthon ülnek edzések helyett, vagy csak egy laza foci helyett? :)

Kerékpár segít? Holnapután veszem meg elég sok pénzért a bringámat, azért is mondom, hogy sok pénz van benne, hogy lássátok, nem hiába vettem. Nem porosodna a padláson.

2009. febr. 23. 22:51
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem ahogy ídősödsz változni fog.Ha nagyon zavar,vizsgáltazsd magad ki ,a háziorvosod biztos megtudja mondani,hogy hovakell menned.
2009. febr. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Valaki azt írta: rendszeresség.

Régen a katonaságnál mindenki hízott, pedig rossz volt a kaja.

Nézd az órát, és szokd meg, hogy ugyanabban a percben mindennap leülsz enni rendesen! Raggeli ebéd vacsora - ne térj el 5 percnél többet. Mozogj a friss levegőn!

Szedj béres cseppet!


Keress 1920 körüli háziasszonyoknak szóló tanácsadó könyveket, akkor nagy divat volt a hízókúra, találsz étrendet (könyvtár)


Mindent lehet dúsítani: Teljes tej, Kakaóra hab, (igazi) lekvár alá vaj, fölé dió.

vastagbb kenyér, +sajt a szendvicsre, sült szalonna tojással, tejbegríz cukorral, A joghurt jó, mert rendbehozza az emésztést. Olcsó, márkátlant válaszz és naturt! Ha ízlik az ebéd, szedj még egy-két kanállal az íze kedvéért. Én is főzés közben híztam meg (15kg-t) olyan finom, már az alapanyagokból megeszek egy adagot.

Mire kész, nem vagyok éhes, de leülök a család kedvéért, s belejövök újra.

2009. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Megpróbálok rendszeresebben enni, de ez sok mindentől függ, max. vacsizni tudok egy konkrét időpontban.

Bevallom, nagyon össze-vissza ettem eddig, most is éhes vagyok, pedig ha (most itthon ülök) suliban lennék, nem lennék az.

2009. febr. 24. 11:01
 29/38 A kérdező kommentje:
Ó, és még valami. Nem az olyan reklámokat nyomatják mostanában, hogy a polcokon az új %!^@ joghurt, bifidus essensis, a bánat tudja, mivel van még telepakolva? És, természetesen egyre kevesebb kalóriát tartalmaz?
2009. febr. 24. 11:03
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyel fott etelt mindennap legalabb egyszer, ha tobbszor is tudsz enni, akkor az is jo. Egyel taplaloakat, es ha igy sem hizol, akkor fogadd el magadat. Kulonben miert nevetne ki az orvos szerinted, azert tenyleg vekony vagy am!!!
2009. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!