Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem javasolják diéta...

Miért nem javasolják diéta alatt a tejtermékeket és a tejet?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a sajtokal az a baj, hogy zsírosak, de beleszámolva mi a gond a tejtermékekkel?
2011. nov. 10. 16:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt eléggé sajnálom, mert nagy sajtevő, tejivó vagyok. Asszem örököltem (tanultam) mert apám is dobozból vedeli literszámra.

És gondolom akkor a joghurt, a kefír sem sokkal jobb ilyen szempontból.

Sajnos a végső következtetés mindig az, hogy húst kellene enni zöldséggel, semmi mást, mint a kutyámnak. Végülis ő egészséges is...

2011. nov. 10. 18:08
 12/25 anonim ***** válasza:
azért.. a mi testünk eltér a kutyudétól. ne mondd, hogy ő megeszi a zöldséget :D
2011. nov. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a szélsőségek híve, nem is támogatom, de ez ma már azért okoz bajt, mert míg régen a ezek a termékek csak kiegészítő jelleggel voltak pl. nagyszüleink, régebbi felmenőink étrendjében, azzal szemben napjainkra már nagy mennyiségben vagyis alapélelmiszerekként fogyasztjuk.

Régen volt a kifejt tej, megitta a kiskölök és rohant játszani. Ma reggel: kakaó, túróssüti, sajtok szendvicsbe, nasi joghurtok, ...stb. Eltolódott a súly egy ember számára nem kedvező irányba. Ergo ha te módjával fogyasztod a tejet, tejtermékeket nem hinném, hogy bármi bajod lenne. De! Mivel más gondok is vannak a tejjel nem árt a megfelelő vitamin/ásványi anyag bevitelre.

2011. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

figyelni. Ez lemaradt:)))


Az én kutyim megeszi a zöldséget!!!!!

2011. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

jól van Izmael.. nálad még a kutya is egészségesen eszik, ez nagyon helyes! :)

én meg mindjárt kezdem összegyúrni a fasírtod, még kókuszzsír is van hozzá ;)

2011. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

:)))))))))

Várom ám a véleményt!!!!! Jó főzőcskézést!!!!!!

2011. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

kérdező, én is nagy tejivó voltam, régen simán lement 1-2 liter is naponta! de sajnos, ha az egészségügyi oldalát nem is nézed, a 1 deci tejben (minimum) 50 kcal van, ami 2 liternél már 1000 :O az meg diéta alatt a napi kalóriaadagod 2/3-a.

Nálam az egyedüli engedmény, hogy vacsorára a fehérjeturmixomat 1 deci tej és 2 deci víz keverékében mixelem el. ha tartok "csalónapot", akkor biztos lecsúszik egy liter tej is, de diéta alatt kerülöm. A sajtokkal ugyanígy, a nagy zsírtartalom miatt borzasztó kalóriadúsak. Max 1-2 mozzarellagolyó a salátámba, ha nagyon akarnék enni.

2011. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Izmael!

Hogy érted azt, hogy "A koncentrált tejtemékek (túró, sajt...) magas fehérjetartalma kalciumot von ki a szervezet fő mészraktáraiból."?

Ez nagyon ijesztő, ugyanis amióta edzem, folyamatosan csirkemellet, halat, sovány túrót és zsírszegény sajtot (Óvári sovány sajt) eszem a fehérje szükségletem biztosítása végett (3g/tskg) Húsból képtelenség ennyit bevinni, nem lehet reggeli/tízórai/ebéd/uzsonna/vacsora alkalmával mindig húst enni. Akkor mit egyek, ha ez igaz? Ráadásul olvastam még régebben, hogy a vegák azért nem tudják bevinni a megfelelő mennyiségű fehérjét, mert a növényekben lévő fehérjének nem olyan jó a felszívódása mint az állatinak, ezért ők egészségtelenebbül élnek.

Hihetetlen, hogy minden élelmiszerről kiderül előbb, vagy utóbb, hogy semmire nem jó, csak ártalmas "méreg". A végén már tényleg semmit nem lehet enni. (az egészséges táplálkozás hívei azt mondják: ne egyél cukrosat, ne egyél fehér lisztet, ne egyél zsírosat, a paleolitok azt mondják: ne egyél gabonát, a vegák: ne egyél húst, a sportolók: ne egyél gyümölcsöt mert tele van cukorral, most meg már ne egyél tejterméket sem mert az is káros) Akkor mégis mit? Már csak a zöldség maradt, mint egyetlen tápanyag forrás, de az meg tele van vegyszerrel és egy tanulmány szerint már alig van bennük tápanyag, vagyis csak a nevük változatlan, de közel sem azt tartalmazzák amit a 70-es években. Lassan meg kéne tanulni az emberiségnek fotoszintetizálni ha ez így megy tovább... Szóval akkor hanyagoljam az esti zsírszegény túrót is? (minden este megeszem kb 30 dekát).

Köszi a választ, még ha fáj is az igazság :(

2011. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Az utolsó mondat félreérthető, úgy értettem, hogy számomra fájdalmas az igazság, már amennyiben semmit nem lehet enni, úgy, hogy az jó hatással legyen a szervezetünkre. :)
2011. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az utolsónak egy akkora zöld mancs,hogy az már füstöl!!


Nagyon szépen össze lett foglalva az egész és teljesen igazad van! Kész vicc hogy már semmit sem lehet enni,mert minden "méreg". Egyeseknek sok ilyejük van ezen filózni,meg ötletelgetni. Remélem ezek nem az én adómból kapják a fizetésüket :/


Ez amúgy pont olyan mint a vallás,ki ebben hisz ki abban.


Én semleges vagyok,eszek fehér lisztes dolgokat mert egyszerűen finomabbak,eszek cukrot is(süti,csoki), sok fehérjét és tejterméket is fogyasztok(csirkemell,túró,tej,rudi). És... még élek köszönöm szépen, ezek mellett is sikerült szépen leadnom az összes fölös kilómat.

2011. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!