Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább?! (Kép)

Pinklakk kérdése:

Hogyan tovább?! (Kép)

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évben jelentős súlytöbblettől sikerült megszabadulnom diéta és sport segítségével. Orvosi javaslatra..., hogy a szervezetem hozzászokjon az új súlyomhoz, hagytam pár hónap pihenőt a testemnek. Most újból, (két hónapja) ismételten nekivágtam a 'fogyókúrának'. Rendszeresen, heti 3-4 alkalommal járok edzőterembe kb. 1óra futópad és bicikli + mindennap kb. 30 percet tornázok itthon is. Az étrendem jelentős részét zöldség, gyümölcs és hús teszi ki, kb. napi 1000-1200 kcal. Most jön a csavar... Nem fogyok semmit! Iszonyatosan lehangol és dühít, hogy a mérleg meg sem moccan alattam! Jelenleg 80 kg vagyok a 175cm-es magasságomhoz, mellékelek képet is! Mit kellene tennem, hogy elidnuljon újra a fogyás? ...vagy esetleg mit csinálok rosszul? Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! 26/L


[link]



2012. aug. 12. 13:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Akkor en, a 7- es kifejtem. Gondolom te testepito vagy, es ferfi. Igy nem tudsz tul sokat a noi testrol, es hogy az miben kulonbozik a ferfiaketol. A nok 85% - ara jellemzo a narancsbor, ami nem fugg ossze feltetlenul koverseggel. A noi szovetek (sajnos) lazabbak mint a pasike. Mar a menstruacio alatt is 3- 4 kg vizesedes az egy orvos szerint normalis. A narancsbor pedig mereganyagokbol all, amit vizzel elraktaroz a szervezet. Sajnos nehez ezzel elbanni, igy a kulonbozo tekercselesek hatekonyak, detaval, es sporttal. Egy ilyen tekercseles sokat segit ezen a probleman. Persze, hogy viz is tavozik, de az felesleges viz volt. Segit eltuntetni a godroket, es csokkenti a meretet, tehat hatekony. Igen, valoban utana fenntartaskent kell csinalni. de ugyanez van a sporttal is. Ha nem folytatod, akkor bizony meghizol vagy ellazulnak a szovetek. Igy hat kiegesziteskent kivalo a tekercseles. Lehet rola olvasni a neten, de megertem, hogy nem tudsz ezekrol sokat, mert mas a felepitesunk, nem vagy csaj, igy feltetelezem meg nem talalkoztal ezzel a problemaval. Tehat nincs harag :-)
2012. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Amit most írtál az igaz.


"vettem kremet ami segit a zsiregetesben."

Ez pedig nem igaz. A kérdezőnek nem fog beindulni a fogyása ettől, ha a víz veszteséget nem nézzük. A narancsbőrrel kapcsolatban tényleg nincs tapasztalatom ezt jól látod. De remélem akkor sem haragszol meg rám ha a fogyással kapcsolatban nekem van igazam :D

2012. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az étrendet, mindenképp át fogom tanulmányozni és ötleteket fogok belőle meríteni, de a kötött, előre meghatározott menü-rendszereket nem igazán bírom. Minden ételt önmagamnak készítek el és igyekszem minőségi alapanyagokból dolgozni. Hangsúlyozom, nem eszek-iszok egészségtelen dolgokat, mint pl. cukrozott üdítők vagy épp csülökpörkölt :) Cserkészbecsszó! EGYEK TÖBBET?! Bár ez érdekesen hangzik, de megfogadom... lehet van abban valami, hogy az anyagcserém csigabiga tempóra váltott és ezért nem olvadnak rólam a kg-k.
2012. aug. 12. 17:29
 14/24 A kérdező kommentje:

Kilencesnek,... Néha még többet is mutat a mérleg a kiindulási súlyomnál, épp ezért elkeserítő az, hogy ennyi belefeccölt mozgás és diéta után sem lefelé billen a mérleg nyelve. :/


Centizés megtörtént, a helyzet a következő:

Mellbőség: 100cm

Derék: 75cm

Csípő: 98cm

Comb: 50cm

2012. aug. 12. 17:34
 15/24 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok a fogyásodhoz, nagyon csinos vagy. Megkérdezhetem mennyi sikerült leadnod? Privátban is megírhatod ha nem akarod, h mások is megtudják.

Egyébként a napi kalóriaszükségletedet eléred? mert úgy tudom, ha nem, akkor megáll a fogyás mert a szervezeted elkezd tartalékolni. Nekem ez az 1200 igen kevésnek tűnik.

Itt kitudod számolni:

[link]

A BMR az amit az szervezet akkor is elhasznál ha csak fekszel egész nap, az mindenképp elkéne érned. A testsúly megőrzése része jelenti azt amit akkor kell enned ha nem akarsz sem fogyni se hízni. Szóval annál kevesebbet kell enni, kb 500 kcal-val.

2012. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

S még, hogy miket szoktam enni...

Hús: csirke, pulyka, hal, nagyritkán marhahús... ezek fűszeresen párolva, roston sütve. Ha felvágott, akkor pulykamellcsonka vagy marhapárizsi, de ebből is max 10 dkg.

Zöldség minden mennyiségben vagy párolva vagy nyersen salátaként (ekkor is öntet nélkül minimális olivaolajjal, citromlével)

Gyümölcsből mindent szeretek, de mértékkel eszem inkább napközben, mint este.

Tejtermékek közül a normál méretű activia vagy könnyű és finom gyümölcsjoghurtok, elvétve 1-1 kocka macisajt.


Levesből általában hús vagy zöldségleves.


Édességet, kenyeret&pékárut és klasszikus köreteket (burgonya, tészta, rizs) abszolút nem eszek!!! Néha ritkán köret gyanánt hüvelyesek bab, borsó, lencse (rántás nélkül) főzelékként.


Mindezek úgy variálva, hogy a napi 1200 kcal-t ne lépjem túl!

2012. aug. 12. 17:50
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös, a kalkuláció szerint a súlycsökkentéshez, napi cirka 2200 kcal-t kellene elfogyasztanom... Atyaég! Nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Ha ennyit ennék ismételten ..gurulnék szerintem. Privátban megy a válasz a kérdésedre! :-)
2012. aug. 12. 17:57
 18/24 anonim ***** válasza:
Tökéletes vagy, de ha nem vagy megelégedve magaddal akkor gyere át zsírt égetni...:)
2012. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
igen a combodon es a vádlidon még nagyon kell edzeni, h formás legyen, addig nem kellene elonytelen ruházatot választanod, de izlesek es pofonok, lehet felkellene porgetned az anyagcserédet, h megmozduljon a mérleg, tarts zabanapot, aztan ujra vegyél vissza, ha ez se segitene akkor menj dokihoz, lehet a sulycsokkenés valamilyen betegséget okozott..
2012. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam, hogy a tekercselestol fog beindulni a fogyas. Egy megelozo kommentben irtam , hogy tobbet kene ennie, es hogy tobb reszre elosztva. A tekercseles a dietat es a sportot egesziti ki, teszi hatekonyabba, es nem csak viszet veszit vele. A tobbit ellehet olvasni a neten, ha erdekel. Sok sikert kerdezonek!:-))sziasztok
2012. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!