Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tovább?! (Kép)

Pinklakk kérdése:

Hogyan tovább?! (Kép)

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évben jelentős súlytöbblettől sikerült megszabadulnom diéta és sport segítségével. Orvosi javaslatra..., hogy a szervezetem hozzászokjon az új súlyomhoz, hagytam pár hónap pihenőt a testemnek. Most újból, (két hónapja) ismételten nekivágtam a 'fogyókúrának'. Rendszeresen, heti 3-4 alkalommal járok edzőterembe kb. 1óra futópad és bicikli + mindennap kb. 30 percet tornázok itthon is. Az étrendem jelentős részét zöldség, gyümölcs és hús teszi ki, kb. napi 1000-1200 kcal. Most jön a csavar... Nem fogyok semmit! Iszonyatosan lehangol és dühít, hogy a mérleg meg sem moccan alattam! Jelenleg 80 kg vagyok a 175cm-es magasságomhoz, mellékelek képet is! Mit kellene tennem, hogy elidnuljon újra a fogyás? ...vagy esetleg mit csinálok rosszul? Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! 26/L


[link]



2012. aug. 12. 13:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
keveset eszel, szerintem
2012. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
szerintem szexi vagy :D
2012. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nagyon jól nézel ki, én 171cm és 57kg vagyok de nem nézek ki ilyen jól!
2012. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! DE! ...ha csak a számokat nézzük, mégsem normális az, hogy 80kg vagyok, szóval minimum 10kg-t szeretnék ledobni, ami ahhoz elég is volna, hogy formásabb, feszesebb legyek, de sajnos nem megy. Vajh' miért?! Erre várnék válaszokat, tippeket, hogy hogyan milyen formában, mivel indíthatnám be a fogyás folyamatát.
2012. aug. 12. 14:24
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nem is latszik, hogy olyan sok kilo vagy. Persze ettol meg van mit leadni, de nem veszes. Gratulalok az eddigi eredmenyhez! SZerintem is keveset eszel. 1400 kcallal probald meg folytatni, es a mozgasbol is pihenj idonkent. Esetleg tarts egy- egy viznapot hetente, kethetente (akkor ne is sportolj), sokaknak bevalt mar. Igyal sok zöldteat (cukor nelkul), es egyel tobbszor halat, hus helyett. Ird le egy napi etrendedet ide. Lehet az is, hogy tul sokat erolteted az izmokat, es imosodsz, igy a tomeged nem csokken, de ettol meg lehet hogy meretbol fogysz. Hasznalj meroszalagot is a merleggel parhuzamosan.
2012. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A mai napom pl.:

Reggeli: 1 activa mézes-rostos joghurt, 1 banán, 2nektarin

Ebéd: csirkemellfilé, párolt zöldsé, céklasaláta

Vacsora: estére dinnyét terveztem enni....


Heti egyszer gyümölcsnapot szoktam tartani! Napi kb. 2 2és fél liter folyadék megvan, ami cukormentes zöldtea és szénsavmentes ásványvíz.


Mérőszalag jó ötlet, köszönöm :-)

2012. aug. 12. 14:39
 7/24 anonim ***** válasza:
15%
Szivesen :-) Szerintem egyel kicsit tobbet, es oszd el ugy 5- 6 adagra. Nekem meg az is bevalt, hogy vettem kremet ami segit a zsiregetesben. Bekenem magam, foliat tekerek magam kore es van itthon ellipszis trener, amin kb 20- 30 percet vagyok, es heti kb 4- 5x. Nekem ez eltunteti a narancsbort, es vekonyitja a labaimat es a hasamat is. Majd lehet nehanyan lehurrognak, hogy ez hulyeseg, de nekem ez bevalt, es vekonyit.
2012. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A víznapot felejtsd el, de a gyümölcsnapot is :P

A zsírvesztést nem segíti elő, sőt... 2hónap alatt belassulhatott az anyagcseréd eléggé. (ezt itt most úgy kell érteni hogy jóval kevesebb kalóriát használ el a szervezeted 1nap alatt mint 2hónapja ugyanennyi mozgástól, hiszen a kevés bevitt kalória miatt a test alkalmazkodik és elkezd takarékoskodni.) A megoldás talán pont hogy egy töltő nap amikor rengeteg zabpelyhet és rizst megeszel, hogy újra felpörgesd a szénhidrátokat és zsírokat mobilizáló anyagcsere folyamatokat.


A gyümölcs igazából nem jó diétában és a sok dinnyére ez nagyon igaz. Persze nyáron kívánjuk, meg sok ember gyümölccsel is fogyik,de amikor megáll a fogyás akkor igenis felvetődik hogy a cukorbevitelnek ezt a formáját is mellőzni kéne.


1000kalória az elég kevés, úgyhogy ha több hete nem fogysz akkor nekem az is gyanús hogy jól számoltad e. Dinnyéből simán be lehet vágni 1000 kcal-t, üdítőitalokat egyáltalán nem kéne fogyasztani mert szintén nagyon megdobják a kalóriabevitelt, de ezer más helyen is lehet a hiba.

A másik hibalehetőség a mérésben lehet, a súlyunk napközben ingadozik, 2mérleg nem mér ugyanannyit, aztán ott a menzesz stb. De ha már több mint 2hete nem fogysz akkor többről van szó mint méréshibáról.


Én is azt javaslom hogy több kalóriát vigyél be hogy ne lassuljon be újból ennyire az anyagcsere. Gyümölcsnap víznap ilyesmi ledobhat rólad 1-2kilót de közben a zsíranyagcserének pont hogy árt.


Azért vagy ilyen nehéz mert izmos vagy, de pont ezért van az is hogy +10kg felesleggel is formás vagy , látom is hogy fülig ér a szád :)


tehát: 1 töltő nap + napi 1500kcal + cukrot próbáld jobban kiiktatni + egyél 1nap többször(5-6x) + tojás túró fehérjeturmix + igyál sok vizet. És légy türelmes a utolsó kilókat sokkal nehezebb leadni.

2012. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szia!

A napi 1200 kcal, a minimális szénhidrátbevitel és a heti több óra mozgás ellenére 2 hónapja nem fogytál egy dekát sem? Akkor itt valami nagyon nincs rendben!

Miket szoktál még enni?


Amúgy nagyon jól nézel ki és ránézésre nagyon messze vagy a 80 kilótól!

Megkérdezhetem, hogy centikben kifejezve milyen "vastag" vagy? Vagyis a mell-, derék-, csípő- és combbőséged érdekelne, ha nem gond.

2012. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy étrend. Tudom hogy monoton , lehet variálni , gabonák ,zöldségek, hüvelyesek, gomba, szárnyasok,halak, sovány tejtermékek ,tojás ,olajos magvak, és nagyon mértékkel a gyümölcs is oké.


8.vagyok, 7.et ezennel hivatlosan is lehurrogom, nem azért mert bevált neki,hanem mert nem érti hogy nem helyi zsírvesztés történik ilyenkor és hosszútávon nem lesz vele előrébb.

2012. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!