Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokkal egészségesebben étkezem...

Sokkal egészségesebben étkezem, mégis rossz közérzetem van, állandóan álmos vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, augusztus végén kezdtem bele komolyabb fogyókúrába. Akkor voltam 168 cm, és 76 kiló. Lefogytam 64-re, főleg koplalással. Néha azért megszegtem a fogyókúrát, volt, hogy többszörösen visszaestem. Aztán eljött az a hét, amikor a szülinapom van, és állandóan ettem, megállás nélkül. Visszajött 3 kiló, aztán visszafogtam az étkezést (szülinapom után már nem ettem annyit) és a hét elején voltam 66 kiló. Elkezdtem nemrég egy szénhidrátszegény diétát, nem eszem kenyeret, tésztát, krumplit, rizst, abonettet sem, joghurtot, kekszet, csokoládét, stb. Szóval semmi ilyesmit. Vettem rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, jól is esett, nincs ezekkel bajom szívesen eszem őket. Reggeli általában kefir almával, délben gyümölcs (főképp grapefruit, narancs, amik nem emelik annyira z inzulinszintet) este pedig csinálok egy olyan salátát, amiben van pulykamell sonka, kínai kel, paprika, brokkoli, kevés olívabogyó, esetleg egy kevés sajt. Nagyon finom egyébként, örömmel eszem őket. De állandóan éhségérzetet érzek (pedig ezekből nem eszem keveset) ha felállok szédülök, majdnem elájultam ma is a zh-nál. Ma este is ettem egy nagy tál salátát, gyümölcsöt, főtt tojást, húst, de eltelt egy óra és ugyanígy érzem magam. Mitől lehet ez? (L-karitint és CLA-t is szedek, de nem hiszem, hogy attól van)

2013. dec. 5. 00:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt ennyire kevés szénhidrát mellett nem csoda, hogy nincs semmire energiád.

Másrészt összességében túl keveset eszel - nem mennyiségben, hanem kalóriában.


Ennyivel akkor is koplalsz, ha nem érzed üresnek a gyomrodat.

Amit írsz napi kajaként, az kb 500-600 kcal, és ez anyira kevés, hogy kimeríti az éhezés fogalmát. Ilyen keveset csak nagytúlsúlynál és szigorú orvosi ellenörzés mellett (kórhában) szabadna csak fogyasztani. HA így folytatod, rövidesen kórházban fogsz kikötni vagy azért mert elájulsz a akpolalás miatt, vagy azért mert anorexiás leszel - ugyanis a legjobb úton vagy afelé.


A gond nem a sok zöldség meg gyümölcs, hanem az, hogy ezekben jóformán semmi energia nincs.

(Az alacsony inzulinszint meg legalább annyira egészségtelen, mint a magas, csak egyes diétákban javasolják nem hozzáértö emberek)

2013. dec. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
23%

Az alacsony inzulinszint egészséges, és elsődleges fegyvere a rák elleni harcnak, a hosszú életnek és a gyulladásos betegségek elkerülésének.


De kell enni zsírt, a kalóriabevitel miatt.


Egyébként honnan szed valaki olyat, hogy az alacsony inzulinszint nem egészséges? :D Mindjárt intézményesítjük a cukorevést, nehogy normális szinten maradjon az inzulinszint, hát nevetséges. És egy elhízástól tépázott lakosságban valaki ilyet ír :D Besza-behu! :D

2013. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy ilyen sokan írtatok. Szerintem eszem zsírt, mert van az olívabogyóban is, és a sajtokban is amit eszem, és még a kefirben is, bár azt tervezem, hogy a tejtermémekkel is teljesen leállok. Miért közelítenék az anorexiához? A lelki dolgok miatt?
2013. dec. 5. 09:13
 14/25 anonim ***** válasza:
47%
Az olivabogyóban elég zsír van. Egy 45 grammos veréb számára :D
2013. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Mit ehetnék amit szabad, és amiben van zsír? Avokádót, esetleg napraforgómagot?
2013. dec. 5. 09:19
 16/25 anonim ***** válasza:
17%
Pontosan. Meg szalonnát, kókuszzsír vagy esetleg vaj alapú ételeket. Zsíros húsokat, plusz a zöldségekhez is lehet több zsiradékot enni, segíti az emésztést a zsírfogyasztás.
2013. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
én ezt "robbantott raffaello"-nak hívom: megolvasztott kókuszzsír, (vagy vaj) bele kevés tejpor (esetleg növényi tejpor, kávéfehérítő), kókuszliszt (magas rosttartalom, sok fehérje, neten rendelhető, bioboltban kapható), karob, kevés őrölt lenmag, mennyiségre nincs recept, érzésből szoktam. ha kihűl, megdermed: kiskanállal ehető, kevés szénhidrát, sok zsír és fehérje és finom
2013. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Reggeli általában kefir almával, délben gyümölcs (főképp grapefruit, narancs, amik nem emelik annyira z inzulinszintet)"


Tehát te lényegében reggeltől estig annyit eszel, ami egy átlag embernek egy ilyen kis uzsonna szerűség... érdekes... Ha ilyen nagyon hangya adagokat eszel és csak zöldséget, akkor legalább iktass be tízórait meg uzsonnát, mert így éhen halsz.

2013. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Iskolában is ennem kéne tudom, de nem tudok mások előtt enni. Mármint engem ez feszélyez valamiért és csak otthon eszem, ha egyedül vagyok, főképp este eszem a legtöbbet, de nem gyümölcsöt, hanem zöldséget, salátát, és késő este is még szoktam enni, de én általában hajnali 3ig fenn szoktam maradni, szóval így talán annyira nem gond. Lehet, hogy az a baj, hogy a zöldségeket, egészséges ételeket is úgy kezelem, mintha szénhidrátok lennének, és nem ehetnék belölük sokat.
2013. dec. 5. 10:08
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el számolni a szénhidrátokat. Egyél meg naponta 160 g szénhidrátot 5 részre osztva (nekem ezt orvos írta elő). Ha gondolod, küldök hozzá táblázatokat, amiből kiderül, hogy miben mennyi szénhidrát van.
2013. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!