Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokkal egészségesebben étkezem...

Sokkal egészségesebben étkezem, mégis rossz közérzetem van, állandóan álmos vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, augusztus végén kezdtem bele komolyabb fogyókúrába. Akkor voltam 168 cm, és 76 kiló. Lefogytam 64-re, főleg koplalással. Néha azért megszegtem a fogyókúrát, volt, hogy többszörösen visszaestem. Aztán eljött az a hét, amikor a szülinapom van, és állandóan ettem, megállás nélkül. Visszajött 3 kiló, aztán visszafogtam az étkezést (szülinapom után már nem ettem annyit) és a hét elején voltam 66 kiló. Elkezdtem nemrég egy szénhidrátszegény diétát, nem eszem kenyeret, tésztát, krumplit, rizst, abonettet sem, joghurtot, kekszet, csokoládét, stb. Szóval semmi ilyesmit. Vettem rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, jól is esett, nincs ezekkel bajom szívesen eszem őket. Reggeli általában kefir almával, délben gyümölcs (főképp grapefruit, narancs, amik nem emelik annyira z inzulinszintet) este pedig csinálok egy olyan salátát, amiben van pulykamell sonka, kínai kel, paprika, brokkoli, kevés olívabogyó, esetleg egy kevés sajt. Nagyon finom egyébként, örömmel eszem őket. De állandóan éhségérzetet érzek (pedig ezekből nem eszem keveset) ha felállok szédülök, majdnem elájultam ma is a zh-nál. Ma este is ettem egy nagy tál salátát, gyümölcsöt, főtt tojást, húst, de eltelt egy óra és ugyanígy érzem magam. Mitől lehet ez? (L-karitint és CLA-t is szedek, de nem hiszem, hogy attól van)

2013. dec. 5. 00:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

160 g szénhidrát nagyon sok egyébként, ennyitől már a cukorbetegség is állandósítható sajnos.


Zöldségekből viszont nem lehet túl sok szénhidrátot enni, mert rost van bennük jellemzően, nem pedig keményítő.


Amit Kérdező csinálsz nem rossz, a warriors diet-re hajaz. Egyél délután/este többet, de akkor muszáj tápláló ételeket enni, ha egész nap energikus szeretnél lenni. Illetve egy jó ütős reggeli is dobhat még ezen..

2013. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem tudom összeszámolni, mennyi kalóriát és a makrotápanyagokból mennyit ehet a kérdező, pedig az picit segítene :)

De írok pár dolgot.


Azért a "gyümölcsben nincs energia" elég távol van a valóságtól, van, aki 2-3-4 ezer kalóriát visz be gyümölcsből naponta, az azért már szint :D Sok gyümölcsben sok energia van, rengeteg gyümölcsben még fehérje is jócskán akad, csak tudja az ember leedzeni a kalóriát :D Sok múlik a mennyiségen. Itt a gyk-n gyakran mondanak egészen biztosra vészesen alacsony kalóriabevitelt, amikor mennyiségről szó sincs.


A kérdezőnek van némi lelki problémája az evéssel, de azért kicsit sem úgy eszik, mint egy anorexiagyanús, úgyhogy talán nem olyan vészes a dolog. Kérdező, ha nem folytatsz ketogén diétát, akkor semmi gond a sok zöldség evésével. Enned úgyis kell, zöldséggel pedig viszonylag nehéz túlenned magad.


Az étrendedet elnézve nem eszel túl kevés szénhidrátot, de egyrészt nem tudom a hozzávetőleges értéket, másrészt nem vagyunk egyformák. Én a sok zöldség miatt sosem tudom tartani az 50g körüli időszakaimat, de addig, amíg tartanak, teljesen jók, energikusabb vagyok a sok zsírtól, mint a több szénhidráttól. Elég sokak tapasztalata megcáfolja, hogy olyan sok szénhidrát kellene, mint egy cukorbetegnek. 160g rengeteg, annyival én nem tudtam fogyni 25 kiló felesleggel sem, igaz, én sem kevés kalóriát, sem kevés zsírt nem tudok enni.

Kinek ez passzol, kinek az, nem mindenkinek ugyanaz a megfelelő, csak azt akarom mondani, hogy igenis van, aki energikus alacsony szénhidrátbevitellel, bármit is mondanak mások. Rengetegszer olvastam, hogy gyönge leszel és elájulsz, ha nem eszel reggelire egy csomó gabonát. Ez egyáltalán nem igaz. Én nem eszem gabonát és többnyire nem eszem reggel, s ez a legjobb, amit tehetek a testemmel e téren. Másnak lehet más a jó, de attól még nem lesz igaz az előbb említett állítás...


Ki kell tapasztalnod, milyen táplálkozással érzed magad jól, illetve számolhatsz, olvasgathatsz, miből lehet hiányod... Bizonyára van, akinek több szénhidrát kell, illetve előnyös, bár több alatt nem a modern ember ereszdelahajam szintjét értem...

2013. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Csak nagyon aggódom, hogy soha nem fogok végre lefogyni. Hátravan még 18 kiló. Az nagyon sok. Szeretnék konditerembe is járni többet sportolni, de a futàst nem bírom, és amit nagyon szeretek az csoportos sport, pl. röplabda és azt nen tudom csinálni, mert nincs hol nincs kivel.
2013. dec. 5. 10:52
 24/25 anonim válasza:

Hátravan még 18 kiló??? Te miről beszélsz? 161 cm magas vagyok és 46 kiló és VÉKONY csontú és vékony vagyok (a fenekem és a combom húsosabb). Te azt írtad, hogy 66 kiló voltál, tehát akkor 48 kiló akarsz lenni? Miért?

Hogy ne én szóljak be, hiszen nem vagyok olyan magas, de nézd:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__48..


Remélem, azóta már fejlesztetted a személyiséged, hogy ne legyél ilyen önbizalom-hiányos. Nekem testképzavarom volt sokáig, és számoltam a kalóriákat, mint te. Aztán egyszer felhíztam 51 kilóra, de végül elfogadtam magam, és fél év alatt sikerült visszafogynom 46 kilóra úgy, hogy nem éheztem, csak annyit csináltam, hogy csak akkor ettem, ha tényleg éhes voltam. Így kb. 2 éve tartom a 44,5-47 kilót. :)


Üdv.:

23/N

2015. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Most 54 kiló akarok lenni, ennyiben változott lényegében a dolog csak. De ez nem ilyen egyszerű..
2015. márc. 1. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!