Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudtam még mindig...

Miért nem tudtam még mindig lefogyni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több mint 5 éve próbálok lefogyni, de egyszerűen nem megy, nem tudom mit csináljak. Anno 15-16 évesen kezdtem el fogyózni, mert szar volt az iskolában, folyton baszogattak. Akkoriban olyan 130 kg voltam, azóta eltelt 5 év és minden szar volt, mindenből kimaradtam. Azóta csak híztam, most 150 kg vagyok, tavaly 165 is voltam. De nem vagyok képes teljesen lefogyni. Szerintem már meg is hülyültem, fogalmam sincs mit csináljak.

2015. jan. 18. 20:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy elolvastam mennyi a szénhidrát és kalória szükségletem és az alapján ettem. Az internet világában 5 év alatt ezt nem tudtad bepötyögni?

És persze sportoltam is mellé, a te esetedben az elején elég a hosszú séták.

2015. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, nem írtad (vagy nagyvonalúan elsiklottam fölötte) hogy milyen az egészséged, hormonrendszereddel mi van és milyen diétákat próbáltál, nem tudtad végig csinálni..


Azt tudtad, hogy a modern kaják autoimmun betegségeket okoznak, és pajzsmirigy alulműködéssel nem lehet fogyni, mert a fogyás alapvetően hormonális egészség (és metabolizmus) kérdése? Viszont hízni lehet, határ szinte a csillagos ég, vagy úgy 400-500 kiló, úgy sac/kb.


Gluténmentesen is ettél? Mert amúgy a bélcsatorna helyrehozása és az autoimmun pajzsmirigybetegségek étrendi gyógyítása kb. úgy fél év, más út meg nem nagyon van. Ha elég tisztességes a károsodás, ilyenkor is szükség lehet persze hormonpóblásra (na, tessék találtam valami értelmes okot a gyógyszergyártásra, hát nem vagyok igazán korrekt? mert amúgy baromi nagy gyógyszeripar kritikusnak tartom magam)

2015. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
100%
Édesanyám 165 cm-éhez 110 kg volt. 58 évesen eldöntötte, hogy nem fog hülyeségeket enni, szóval nem evett édességeket és minden nap elment sétálni. Nem szedett semmilyen fogyasztószert, mert megmondtam neki, hogy ilyen nincsen. Nem csinált semmilyen király diétát, csak hagyta az édességeket. 9 hónap alatt 25 kg-ot adott le, 59 ÉVESEN!!! Már eszik minden félét és azóta még fogyott 2 kg-ot, fél év alatt, szóval nem hízta vissza, mert nem viszi túlzásba a zabálást és AZÓTA IS RENDSZERESEN SÉTÁL, JÓGÁZIK, VAGY BICIKLIZIK. Ennyi az egész. Ha teljes mértékig tartja a NORMÁLIS DIÉTÁT, akkor hamarabb sikerült volna lefogynia, de ebből az esetből is látod, hogy nem kell annyira durván venni ezt, nem enni cukrot, lisztet meg zsírt és mellette RENDSZERESEN sportolni. És ne fogd senkire sem, hogy nem sikerült lefogynod, mert az a te hibád.
2015. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Azért nem megy, mert nem lehet 1-2 hónap alatt nagy változást elérni.

Ez legalább egy éves munka lenne.

És valóban fejben dől el. Neked kell eldönteni, hogy ez mennyire fontos neked, mit vagy hajlandó tenni érte, tartod-e a diétát vagy sem.

Egy biztos, minél később kezdet el, annál később fogod elérni a célodat.

Reális célt kell kitűzni, nem nyomorgatni, kínozni magad. Azt senki sem bírná hosszú távon. Normális napirendet kéne kialakítani, normális étkezéssel. Azt is biztosan nehéz lesz tartani, de az kivitelezhető, tehát csak rajtad fog múlni.

Az tényleg nem számít, hogy otthon mit esznek, mennyi cukros kaja van.

Ne igyál cukros italokat. Igyál vizet. Ne egyél félkész, fagyasztott kajákat, gyorskajákat. Ne nassolj. Néha egy szelet csoki, egy süti belefér, de ne zabálj be belőle.

Egyél kisebb adagokat. Figyelj rá, hogy kevesebb kenyér és tésztafélét egyél, több zöldséget, sovány húst, halat.

Amit otthon főznek abból is egyél nyugodtan, csak ne zabálj be, normális, kis adagot.

2015. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
am nem irtad mit eszel,mennyit,sportolsz-e stb.
2015. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Bevallom, én sem tudtam évekig fogyni. Nálunk is finomabbnál finomabb ételek és sütemények vannak az asztalon, és bizony én szeretem a finom ételeket.

Amikor 95 kiló lettem a 160 cm magasságomhoz, elkeseredtem. Évekig én is azt hajtogattam amit te. Egyszerűen képtelen vagyok fogyni, nincs akaraterőm. Végül elegem lett, hogy nem érzem jól magam a bőrömbe.

Kezdésnek lemondtam a kenyérről, és a csokikról. Nehéz volt. A kenyeret eleinte lecseréltem zsömlére. Míg régen reggelire megettem 2-3 nagy szelet kenyeret, most megeszek 1 db zsömlét. Majd csökkentettem a zsömle számát is. Míg minden nap ettem 1 db zsömlét, ma jó ha 1 héten 2 db zsömlét eszem.

Elkezdtem figyelni arra, hogy mit eszem. Én még ma sem vagyok képes megnézni, hogy miből mennyi fehérje vagy zsír van, talán mert ez ár nem érdekel. De azt mindig nézem, hogy miből mennyi kalória van. Ezt viszont nagyon betartom. Ne egyek többet 1 nap alatt csak 1300 kalóriát.

Ezt úgy értem el, hogy egyre kisebb adagokat ettem, és egyre kevesebb édeset, majd azt is hanyagoltam. A fogyókúrám alatt voltak olyan időszakok amikor úgy éreztem, hogy megőrülők egy kis édes finomságért. Így, hogy ne vegye el a kedvemet a fogyókúra beiktattam havonta 1 alkalmat amikor megengedek magamnak egy kis sütit vagy fagyit.

De nem csak itt lett változás. Én elég lusta vagyok még ma is. Imádok a fotelemben ülni, tévézni, és lazulni. De ugye mozogni kell. Ezért kezdésnek megváltam a kocsitól, busztól. Mindenhová gyalog megyek. Reggel munkába gyalog ami 40 perc. Majd gyalog haza ami szintén 40 perc. Fizikai munkát végzek, így bent is mozgok állandóan. Ez még nem sport, de már ezzel is kalóriát égetek, és nőtt az állóképességem. Viszont hétfőtől-péntekig mindig megyek konditerembe. Ott 1 vagy másfél órát edzek. Kardió és súlyzós edzés. Kínos volt kövéren a futópadon vagy a biciklin izzadni, de csináltam. Ma már el se tudnám képzelni, hogy ne menjek, mert tényleg jó stressz oldó is egyben..

2 éve csinálom. 63 kiló vagyok..Még ma is mindent eszek, de mértékkel, és mozgok.

Hát nekem sok év után így sikerült.

43/N

2015. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
16: Kenyér helyett mit eszel? Pl. reggelire?
2015. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szia! Orvosnál voltál? Ha jóban vagy a háziorvossal, szerintem ő is támogatna, tanácsokat adna, kivizsgálásra küldene hogy nem valami betegség okozza-e, hogy nem tudsz fogyni. Lehet, hogy dietetikushoz is beutalna, aki segítene az étrended összeállításában. Hajrá! Szerintem össze tudsz szedni egy kis kitartást. Ilyen nagy túlsúllyal könnyen megindul a fogyás, és már pár tíz kiló leadása után sokkal könnyebbnek fogod érezni magad.
2015. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

Dietetikushoz :D


DietetiKUSS!hoz :)))

2015. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Időpont ma 21:42

Írtam, hogy kenyér helyett csak 1 db zsömlét eszem, vagy olyan reggelit amihez nem kell zsömle.

PL: Kása

vagy főt tojás

vagy tojásrántotta, paprikával, paradicsommal. A kenyeret teljesen kiiktattam az étrendemből.

2015. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!