Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynom kell kb 7kg-ot, de...

Fogynom kell kb 7kg-ot, de borzalmas az étrendem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam diabetológián (múlt héten), a következőkkel:

"Rendszeres sportolás miatt diétás tanácsokat kér."

170 cm vagyok, 65kg, a BMI-m 22,5

17 éves lány vagyok

egy héten 8 alkalommal van valamilyen edzésem, ami a karate, aikido, úszás, illetve futás köreit érinti (:

A "státuszom":

"Tápláltság: kp táplált

Fejlettség: kp fejlett

..."

A javasolat: anyagcsere 1600 kcal + a sport miatt + 20 max 50%

Napi 2700-4700 kcal között oszlik meg (eddigi) és döntően gyorsan felszívódó szénhidrát, natív cukor.

Nagy térfogat, kevesebb kalória, 3000 kcal-t ne lépje túl, lassan felszívódó szénhidrátok fogyasztása.

Fehérje: húsfélék, hal, tejtermékek, tojás, szárazbab, s.borsó, lencse


Na most, én 3000 kcal-al teljesen éhen maradok. Mikor 2700 kcalt ettem az azért volt, mert nem volt időm enni, de ugyan úgy éhes voltam.

És naaaaaaaagyon sok pékárut, meg édes dolgot eszek, imádom a sütiket, a csokis péksütiket, meg a kürtős kalácsot is nagyon szeretem. Egyszerűen szükségem van rájuk. Nem bírom ki egy fonnyadt zellerrel...

És sportolok, nagyon sokat, de azt élvezem is :) Imádok sportolni, mindenhova gyalog járok, és ha csak egy kis időm van, mozgok :)

De ez nem oké. Nagyon nem oké. Én itt edzek, más meg képes betartani a "egy alma...legyen fél...gerezd" étrendjeit, és olyan, mint az ujjam, én meg, lehet, hogy látszik négy kockám, meg lenyomok egy csomó fekvőt, meg leúszok bármennyit, de nem nézek ki úgy. Ez itt a baj, az édes dolgok.


Azt mondta a doktornő, hogy az én étrendem a 100 kilósok étrendje, és csak azért nem vagyok kövér, mert fiatal vagyok és mozgok... de készüljek fel, hogy minimum 120 kiló leszek... Oh my..!!!

De hiába tudom ezt, nem tudok változtatni. Megvettem az egészséges dolgokat, de ÉHES VAGYOK!!!! Nem, nem szeretem a "94% gabona, nulla % hozzáadott cukor" Korpovit kekszet, olyan, mintha fűrészport nyelnék... és nem, nem tudom megenni a zabpelyhet cukor vagy méz nélkül! Nem megy, egyszerűen tudom, hogy ideig-óráig menne már a puszta elhatározásom miatt, de aztán egy napon nyílna egy új pékség, és kora reggel, úszás után, oda vezetne az utam a friss árukhoz...

Nem iszom kávét, mert keserű, se tonikot, mert az is keserű, se grapefruitot nem eszek, mert az is keserű, se zöld teát nem iszok, mert az is az. Nem eszek chipset, és nem iszok colat (pedig a zero cola a legfinomabb dolog a víz után). Nem eszek sok húst, mert a zsírt undorítónak tartom, azokat meg, akik leölik az állatokat, kegyetlennek... De mégsem jó. Valami nem jó. Jó, az édesség, mm a péksüti (az édességeket nem igazán szeretem ezeken kívül)... de csak az maradt nekem, és most azt se? Valaki mondjon már valamit, hogy mit kellene tennem, ebben a helyzetben! Remek tudni, hogy egy napon 3 gyerekkel, a negyedikkel terhesen, flip-flop papucsban mászok majd a lépcsőn, fújtatva, mint egy jobb napokat is megélt kazán, izzadva, zsíros hajjal, málló sminkkel, 120 kilósan... megnyerve a fél áruház megvető tekintetét, és az undorukat. Nem akarom ezt, de a zelleren, meg a 3 l vizen nem élek meg. :///

Könyörgöm, hogy bárki, aki azok után, hogy ezt végigszenvedte, és még van ereje, és tudna valahogy segíteni, az írja le!

Őszintén köszönöm.



2015. ápr. 2. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Na, karate + aikido, arra kíváncsi vagyok. Egyik kemény másik lágy, érdekes lehet a mozgásod!


Paleózz, ne egyél gabonákat, zöldségekkel, hússal lakj jól, zsírral vidd be az edzéshez szükséges energiát. Így nem fogsz elhízni, később sem.


Dietetikusokkal ne foglalkozz, borzasztóan buta képzésük van, eljátsszák az okosat, de teljesen inkompetensek (de ezt ne mondd a szemükbe, elég érzékenyek)


Ha szükséges, írhatok én is bővebben.. de igazából nem kell túltárgyalni a témát, inkább a felmerülő kérdéseid esetén kell válaszolnom.. a hús és a zöldség viszonylag érthető, a zsír is. Keto.hu oldalon meg tök jó receptek és cikk gyűjtemények vannak, ötletnek :)

2015. ápr. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia!Először is hűű! Másodszor, valszeg mint sokan mások, többek között én is, szénhidrátfüggő vagy. Sajnos ez egy ilyen világ, ebbe nőttünk fel/bele. Ezt tekintjük normálisnak, hiszen a szülők, akiknek a feladata (lenne)megalapozni az ételekhez való hozzáállásunkat, ilyen dolgokkal etettek minket, és ezáltal ehhez szoktunk hozzá. NA DE! Ahogy ezekhez az ételekhez hozzászoktunk, úgy le is lehet róluk szokni. Természetesen a drasztikus megoldás itt és most nem jó, mert hamar kudarcba fullad. Én mindennap eszem sütiket, édességeket, de csak olyat amit magam készítek el, és számolom a kalória értékét. Illetve csak uzsonnára, és tízóraira engedélyezem ezt magamnak.Igazából ez egy életmódváltás, nem diéta, ez a legjobb. Az eleje baromi nehéz lesz, de egy idő után átáll az ember. Nem olyan nehéz mint amilyennek tűnik. Olvasom hogy van aikido/karate a mindennapjaidban, ez jó, hiszen ezek is az önfegyelemre tanítanak, amit az étkezéseidbe is át kell hogy vigyél! Végezetül, nekem ő segített nagyon sokat: [link]
2015. ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ezen nem tudsz változtatni akkor tényleg 120 kiló vár rád, de nem egy szép napon, hanem elég hamar, kb. ahogy véget ér a "gyerek korod" és lelassul az anyagcseréd, 2-3 év múlva.

A fehérje és a zsír amitől úgy undorodsz az egyedüli táplálék(ok) ami ezt megelőzhetné.

2015. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A sok szénhidrát és a megbetegítő anyagok (nem mennyiségek, hanem anyagok) lassítják le (betegítik meg) az anyagcserét. A gyerekkor azért ér véget testileg, mert megbetegítjük magunkat (lelkileg valami érési folyamat során ér véget a gyerekkor, remélhetőleg :D
2015. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló, én bízom benne, hogy nem ez vár rám :)


Lehet, hogy te, és sokan mások, abbahagyják a sportot, de számomra a karate egy életcél, egy életmód, egy szemlélet. No persze, ez neked gondolom semmit sem mond.

Nem hinném, hogy valaha is olyan kövér leszek, hiszen a jelenlegihez hasonlóan, akkor is nagyon sokat fogok sportolni, ha az éveim szerint már jócskán felnőtt leszek.

Lehet pesszimistának lenni, meg gonoszkodó megjegyzéseket tenni, de nem erre voltam kíváncsi.

A többieknek nagyon szépen köszönöm a válaszát :)

2015. ápr. 3. 13:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig én is úgy fogyok, hogy (szinte teljesen) felhagytam a pékáruval + megtanultam beosztani a csokoládét + kisebb adagokat eszem.

De megértelek. Én sem bírom a "kecskéknek való" kajákat, meg azokat, amikből az egészséges életmódra hivatkozva "kispórolják" az alapanyagokat. Én azt mondom, ha már eszem valamit, abban úgyis van kalória, és akkor az olyan legyen, amit szeretek. Tehát én továbbra is a megszokott ételeket eszem, csak mértékkel.

Sokat teázom, az erősebb teákba én is teszek egy kis mézet.

Viszont jó hír lehet, hogy a pékáruk szinte egyáltalán nem hiányoznak, pár nap alatt elmúlt a "függőségem". Sosem gondoltam volna, mivel régen én is nagyon szerettem ilyesmiket enni:) Talán egy próbát megér nálad is.

Mivel nem sürgős fogynom, vendégségben ugyanúgy eszem szendvicset, süteményt, mindent és azt elkönyvelem "csalónapnak" (mondjuk, ha tudom, hogy valahol ilyenben lesz részem, előtte-utána igyekszem kompenzálni)

Így is fogyok hetente 0,4-0,7 kg-t.

2015. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én most úgy tervezem, hogy akkor belekezdek ebbe a paleos dologba, és reggelente vizek friss gyümölcsöt/zöldséget, hogy azokat ropogtassam, de pedig péksütit vegyek :) szerintem kezdésnek jó lesz ez :)

A csokikért, ilyenekért, meg nem vagyok oda, volt aki előttem evett meg 3 tábla karamelles "lilaboci" csokit... hát, egy életre elvette a kedvem tőle :DD

2015. ápr. 4. 10:31
 8/10 anonim válasza:
Szia :) Lehet, hogy furcsa, de majdnem ugyanolyan az ízlésed mint a barátomé :D én már végigcsináltam jó pár fajta diétát (azért igyekeztem olyanokat, amiknek értelme is van, azon kívül, hogy fogyj, fogyj, fogyj...). A barátom nem értette sokáig, hogy miért vagyok kiakadva, mikor 4 (!) kanál cukorral itta a kávéját, a teáitól pedig olyan érzésem volt, mintha összeragadna a szám ( csak példák). Ezt szokta meg. Három nap cukormentességre ítéltem szegényt, mert nem hitte el nekem, hogy túlzás amit csinál. Három nap elég volt tényleg, cukor és fehér liszt nélkül. Kibírta, mert kíváncsi volt. A negyedik napon reggel megcsináltam a szokásos kávéját, majdnem rosszul lett tőle, meg sem itta. Ha minden nap egy raklapnyi agyoncukrozott akármit eszel meg, egy idő után már fel sem tűnik, mennyire édes, természetesnek érzed. Szakács vagyok, el tudok készíteni szerencsére a korlátozott számú hozzátevőkből is élvezhető ételeket, de néha szükségem van nekem is egy pár napos cukor-loszt-zsír/hús stb. kihagyására, mert utána újra rendesen érzem az ízeket. Nem tudok mást ajánlani, annyira nem értek hozzá :) de ha csak pár napig letiltod magad ezekről a cuccokról, utána már bem biztos, hogy mindegyik ugyanúgy ízlik. És talán menni fog a cukrozatlan müzli is :D Persze, ha van hozzá kedved, megpróbálhatnád magadnak elkészíteni a péksütiket (nem olyan nehéz) és akkor olyan liszt és annyi cukor (akár barna, nyírfa, stb.) kerül bele, amennyit Te szeretnél.
2015. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor mit vártál, hogy megsimogassam a lelked, hogy eheted tovább nyugodtan pogácsával a zserbót reggelire mert ha sportolsz úgyse fog meglátszani? Ha ez így lenne akkor nem írtál volna ide már 17 évesen.
2015. ápr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló :)


Nincs szükségem a kioktatásodra, segítséget kértem. Úgy látom ezt nem sikerült megérteni :)

És nem, nem látszik meg, lehet, hogy még nem vagyok elégedett, de nagyon sokan irígylésre méltónak tartják az alakomat. A partnereimnek sincs sose gondja, sőt, nagyon büszkék rá, hogy ilyen csinos barátnőjük van :)

Valóban, 17 vagyok, de szerintem ez inkább becsülendő, hogy van, aki nem akkor kap észbe, amikor már az ajtón sem fér be :)

2015. ápr. 8. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!