Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás lennék? (18/L)

Anorexiás lennék? (18/L)

Figyelt kérdés

Néha nem tudom eldönteni, hogy ez már az-e. Vékonynak egész vékony vagyok, de nem valami formás és én még mindig kövérnek tartom magam. Persze nem olyan nagyon ducinak, de kicsit sem olyannak, akire azt mondanák, hogy "anorexiásan vékony". 170 cm vagyok, ehhez társult még 3 éve olyan 77-76 kg, 2 éve 69-64 kg, 1 éve 59-57-54 kg és most 52-51 kg, de ez egyre megy lefele és szerintem hamarosan leszek 50 alatt is (már majdnem voltam). Egészséges életmóddal értem ezt el, meg amúgy se volt számomra nagy látszatja, ezért sem aggódtam. Viszont utána olvastam és több tünet is utal rá, pl. legutóbb 78 napos volt a ciklusom. Gondolkoztam, hogy lehet sérült a hipotalamuszom, de ehhez se értek. Az evés az változó nálam, általában az ízük miatt eszem a kaját, és van, amikor semmi sem ízlik. Amikor meg vágyok egy-két dologra, akkor abból akármennyit képes vagyok befalni. Mostanában eszek két szelet vajaskenyeret, de többet nem is bír befogadni a gyomrom. Nem szeretek enni, nem szeretnék elhízni. Ezt is csak azért nyomom le, mert nem akarom éheztetni magam, de egyébként sokkal kellemesebb, ha teljesen üresnek érzem magam belül. A mozgáshoz már nem nagyon van energiám, de próbálkozom vele. Nem bírok sokat állni vagy sétálni, mert szédülök, elmegy a látásom. Igazából senkit sem érdekel. Akárkit megkérdezek, csak dicsérik az alakomat, ezzel is arra ösztönözve, hogy még többet fogyjak. Van még sok egyéb problémám is, szóval csak ennyi miatt nem fordulok pszichológushoz. Szerintetek ez gáz? Anorexiásnak számítok vagy mégsem? Tennem kéne ellene valamit? Milyen baj lenne, ha ezt tovább folytatnám? Van valaki hasonló helyzetben, tapasztalatok?


Előre is köszi a válaszokat!


2015. aug. 7. 01:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék újabb kérdést kiírni... Szóval mostanság váltottam kicsit, napi egy tál rizst eszek most. Legszívesebben kihánynám az egészet, de muszájból magamba tömöm. 171 cm, 53 kg vagyok jelenleg, szóval hatásosnak tűnik. Hízni nem szeretnék, csak valahogy visszaállítani az energiámat, meg az egészségemet - hogy menjen az edzés. (Orvoshoz semmiképp sem szeretnék menni, mást meg nem nagyon érdekli, hogy mi van velem.) Otthon, egyedül, mit tudnék kezdeni ezzel?
2015. szept. 9. 18:55
 12/15 anonim ***** válasza:

Kezdj el apránként mozogni és többet enni. Kezdd napi 15 perc olyan tempós gyaloglással, amilyet csak bírsz, és egyél plusz két jó nagy kanál rizst az eddigi adagodhoz képest. Ha csak lassan bírsz vánszorogni, akkor vánszorogj lassan, lényeg, hogy csináld meg, ne add fel. Az sem ártana, ha némi húst is ennél a rizs mellé amúgy. Pár nap, egy hét múlva aztán emeld a gyaloglás időtartamát 20 percre, utána 25-re stb.


20 perc gyaloglással, sebességtől függően kb. 30-40 gramm főtt rizsnek megfelelő energiát égetsz el, szóval nagyon fontos, hogy ahogyan többet mozogsz, arányosan mindig kezdj el ennyivel többet is enni mindennap, mert ha nem teszed, akkor nemhogy erősödni nem fogsz, csak egyre rosszabb erőnléti állapotba jutsz.


Ha eljutsz odáig, hogy már képes vagy két órán keresztül lendületesen gyalogolni, onnantól nyugodtan elkezdhetsz valami komolyabb sportot is. De ez a te esetedben alighanem hosszú hónapokat fog igénybe venni.


Amúgy attól függetlenül, hogy még nem fogytál le 40 kilósra, még anorexiásnak számítasz. Ez nem kilótól függ, hanem lelkiállapottól, a ciklusod felborulása pedig az anorexia legjellemzőbb testi tünete.


Ha van esetleg valami, amiben tudok segíteni, írhatsz nyugodtan privátot.

2015. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Többet egyelőre tényleg nem bírok enni. Húst nem nagyon szeretem, de hetente 1x megvan szerintem valamilyen formában (tudom, fontos a fehérje az izmoknak). Ma találkoztam barátommal és ő belém tömött egy péksütit meg egy szelet pizzát (így szokott más lenni rizs helyett), de ezek után nagyon rosszul lettem - mivel eleve nem is kívántam ételt, otthon le kellett pihennem pár órára. Szoktunk sétálni. :)

Közben viszont nehezen kapok levegőt, szédülök (még akkor is, ha csak állok), ezt nem tudom, hogy lehet "kiiktatni". (Ez még kövérebb korszakomban is probléma volt, szóval inkább vérnyomás gondok szerintem.) Meg mostanában nem tudom mitől, de észrevettem, hogy a sarkam nagyon szúr és kellemetlen lépni. Eddig így voltam az üléssel (nem kerek a fenekem, mint említettem). Olvastam régebben rémsztorikat anorexiásokról, akiknek a csontjuk átszakította a bőrüket, és nyilván távol állok még attól a soványságtól, de nagyon megijedtem ettől.

A menstruációm miatt továbbra is aggódok, jelenleg májusban volt meg utoljára, azaz kb. 2 hónapja. Apróbb 1-2 napos, görcs nélküli vérzések mondjuk vannak rendszertelenül (2 hetente kb.) közben, az nem tudom micsoda és miért, mert csak az utóbbi időben jött elő. Muszáj lenne ezzel nőgyógyászhoz elmennem, vagy rendbe fog jönni, amint az étkezésem is helyre áll?

2015. szept. 10. 22:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát ha hetente egyszer eszel rendes fehérjét, az konkrétan lószart ér...:) De mindegy, a te állapotodban nyilván nem lehet egyik napról a másikra átállni a normális táplálkozásra. Lényeg, hogy igyekezz azért mást is enni a rizs mellett, lehetőleg olyan kaját, amiben van fehérje, pl. túrót, ha le tudod gyűrni, de pl. a joghurt sem rossz.


A helyedben viszont nem ennék ilyen adagokat, hogy egyszerre egy péksüti meg egy szelet pizza, mert ez így egy jó napi adag most neked, ettől tényleg csak rosszul leszel, és még jobban megutálod az étkezést, mint eddig. Inkább apránként nassolgatnám az ételt a helyedben. Biztos van olyan, amit szerettél, mielőtt anorexiás lettél, pl. keksz, süti, vmi perec, gyümölcsjoghurt stb. Ha óránként csak három-négy szál ropit megeszel, már az is érezhetően javíthat az energiaszinteden, és nem leszel rosszul tőle. De ha szeretted pl. régen a felvágottas kenyeret, csinálhatsz magadnak kis katonákat felvágottal, akár főtt tojással, sajttal is, és ha egy-két óránként megeszel egyet-egyet, azzal is sikerül tápanyagot bevinned, és nem terheled túl a szervezetedet. De azzal is jól jársz egyébként - ha nem vagy laktózérzékeny -, ha a rizst tejberizsként készíted el.


Ha alapból alacsony volt a vérnyomásod, ezen nyilván még jelentősen ronthat is a jelenlegi állapotod. Nyugodtan igyál kávét, ha tudsz. Üresen is jó, bár kalória úgy nincs benne, de javít a vérnyomáson, és az anyagcserét is gyorsítja. Ha meg raksz bele egy kicsi tejet vagy tejszínt esetleg, akkor az duplán jó.


Sarkad, feneked simán szúrhat attól, hogy teljesen el vannak fogyva az izmaid. Ez ne tartson vissza attól, hogy igyekezz annyit gyalogolni, amennyit csak tudsz. Mehetsz naponta többször is, ha van erőd hozzá, ahányszor csak képes vagy rá.


Menstruációhoz értelemszerűen nem értek.:) De ha nincs jele más problémának, szerintem egyelőre nem muszáj elrohannod a nőgyógyászhoz, mert addig úgysem fog normalizálódni, amíg az anyagcseréd meg a táplálkozásod legalább félig-meddig helyre nem jön.

2015. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ittam egy üveg kefirt, volt benne 160 kalória meg 10 gramm fehérje, ez jó? Nem rossz ötlet a ropi meg a katonázás se, csak nehéz magam rávenni az étkezésekre és akkor is igyekszem egyszerre túl lenni rajta, meg legtöbbször emberek között eszem és ezt nem tudom hogy oldhatnám meg. Amíg ott laktam barátoméknál, volt, hogy borzalmas, háromfogásos menüket kellett legyőznöm, hogy ne sértsem meg az anyóst, pedig a leves a felénél már visszakívánkozott. Ez olyan 1 éve lehetett, akkoriban volt, hogy a mostaninál 10 kilóval többet mutatott a mérleg - amitől undorodtam, mert én sokat edzettem korábban, hogy lefogyjak. Az izmaim nem lehetnek még annyira elsatnyulva, jártam kondizni, súlyzós edzéseket is végeztem és egészen pár hónappal ezelőttig itthon fitnesz videókkal küzdöttem - csak mostanában nem megy a mozgás. Nem szeretnék koplalni, de felhízni sem... Igazából még fogynék egy-két helyről, csak próbálok észszerű maradni, nem átesni a ló túloldalára, mert tudom, hogy igazából rossz, amire vágyom... Nehéz.
2015. szept. 11. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!