Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le az érzelmi...

Hogyan szokjak le az érzelmi evésről?

Figyelt kérdés

Amikor rossz a kedvem, vagy szomorú vagyok (mostanság pedig az vagyok:( ) vagy éppen unatkozom, akkor mindig nassolok, és nem tudom, hogyan szokhatnék le róla. Kérlek segítsetek!

Sportolni szoktam, rendszeresen járok futni, és tornázom is, de az semmit sem ér a fogyás szempontjából, ha rosszul eszem...


Egyébként 171 centi vagyok, és 66 kiló. Szeretnék egy tizest ledobni.


2015. okt. 15. 21:31
1 2
 11/14 anonim válasza:
Szerintem ebben nagy segítségedre tud lenni egy pszichológus.
2015. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Fú, nekem meg az ellenkezője a problémám, hogy ilyenkor nem eszek. szerintem csak azzal lehet ellensúlyozni, ha megtanulsz stresszt kezelni, hogy minél kevesebb ilyen alkalom legyen. Havi 1-2 nap nassolástól nem fogsz gurulni, de több alkalomtól igen. Foglald le a kezeidet, állj neki valaminek, ha meg eszel, minél lassabban és inkább teát kortyolgassál vagy levest, az telít.
2015. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Milyen igaz, tea. Nekem az az egyik nasim :) Persze nem teszek bele semmit, a jó teába nem kell, csak elrontaná az eredeti finom ízét. Ha édesebbre vágysz, ott a gyümölcstea, amiben mazsola is van (magukat a mazsolákat nálunk a párom szemezgeti ki, nekem az túl sok szénhidrát lenne. ami a teába beleázik, az viszont belefér, ha számolni nem is tudok vele. nem sok, az tuti, de finom).


Aki azt ajánlja, hogy ne legyen otthon édesség, az nyilván nem tud 1 percen belül édességet készíteni alapdolgokból, mint én. Ha tudatosan nem is akarok édességet enni, nem is kívánom, akkor is, mire észreveszem magam, már kész is. Ilyenkor a nálam is édesszájúbb párom a segítségem, aki a cukrosabb édességeimet feleszi. A zsírosakat nem, de olyat nem szoktam véletlenül készíteni.

Ha valóban édességet kíván az ember, az más, mivel ha valamit igazán kívánok, akkor megeszem. Ezt nálam a szénhidrátcsökkentés kezelte, már csak puszta hedonizmus és megszokás motivál. Az unalom kezelése könnyebbnek tűnik, habár nem tudom, hogy lehet unatkozni otthon, annyi mindent lehet csinálni.

2015. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok és komolyan mondtam. Itt nem az evéssel van a probléma, emberek... A stresszt kell csökkentenie az életében, esetleg egy pszichológus segítségével, bár szerintem elég ide néhány barát is.
2015. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!