Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózók, ti mit esztek...

Fogyózók, ti mit esztek kenyér, kifli, burgonya helyett?

Figyelt kérdés
Vagyis hogyan laktok jól?

2015. okt. 21. 19:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a válaszokat. Úgy tűnik, ezek mind olyan ételek, amiket nem szeretek. A zabpehely, ízetlen, száraz, és rágós. :(
2015. okt. 21. 21:28
 12/17 anonim ***** válasza:
hat minden étel izetlen, ha nincs izesitve, de valoszinuleg nem vagy konyhatunder, ezert inkabb kerj segitseget anyukadtol hatha tud segiteni
2015. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A zabot én sem szeretem, de nem száraz, ha egy csomó vízben megfőzöd, nem ízetlen, ha ízesíted (kókusz, alma, kakaó, édesítés, kinek mi. szerintem mákkal is jó)...

S persze nincs benne semmi, ha sosem eszel zabot, én sem eszem, csak a legeslegkilengőbb napjaimon kísérleteztem néha, de már nem.


Ma (nem reggel, hanem este 10-kor, de lehetne reggel is) egy tojásfehérjét kevertem el egy kevés darált kókuszreszelékkel, mákliszttel, dióval, megsütöttem egy szilikonedénykében a mikróban, megkentem sárgabarackkal (befőtt, de lekvárnak is tekinthető, víz nincs benne és puha) s kiraktam banánszeletekkel. Finom volt s mivel nagyon bőkezűen bántam a gyümölccsel, lehet, hogy 10g ch is volt benne. Ez kinek belefér, kinek nem. Ma nem érdekelt a dolog.


Elég sok lehetőség van, vegyük figyelembe a lehetőségeket, ízlést, pillanatnyi kedvet, esetleg azt, hogy mi egészíti ki a mondjuk fix. későbbi ebédet (ha előre tudjuk, hogy finoman szólva nem fog túltengeni benne a fehérje, akkor legalább a reggeliben legyen jócskán)... Némi kreativitás jól tud jönni, bár nem mindenki igényli.

2015. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Fogyózás közben is nyugodtan ehetsz kenyeret, csak ne egyél sokat.
2015. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én zsemlét eszek sonkával úgy mint diéta előtt csak beleszámolom a napi 1300 kalóriámba , szerintem mindenféle zabos hülyeség meg csirke éjjel nappal nélkül is lehet fogyni .
2015. okt. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Persze, lehet ezek nélkül fogyni, csak az nem mindegy hogy miből. Még mindig nagyon sokan nem tudják, hogy diétával izmot is veszítesz, ha nem pótolod az izmok tápanyagát vagyis a teljesértékű (tartalmaz minden esszenciális aminosavat is) állati fehérjét, akkor az izmaid nagyobb mértékben épülnek le, főleg ha nem végzel súlyzós edzéseket sem.

A másik meg amit mindenki általában kifelejt a nagy kalóriaszámlálásban az az, hogy nagyon nem mindegy hogy az étel mennyire dobja meg a vércukorszintedet. Alap dolog, hogy magas GI-jű ételeket kihagyjuk. Zsömlében búzaliszt van óriási GI-vel. A leglényegesebb hogy az inzulin-glukagon hormonszinteket egyértelműen a glukagon irányába mozdítsuk el, ezt folyamatos alacsony GI-jű kajákkal érhetjük el, és az inzulin is alacsony szinten marad míg a glukagon magasabb értéken, és könnyebben elindul a zsírégetés aerob mozgásnál.

2015. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Jókat irtál, utolsó, de van, aki sokszor merő gyors cukrot szeret enni és azzal is gyorsan lefogy zsírból, így ilyenekkel nem foglalkozik. A kalóriadeficit az aduász, inzulinszint ide vagy oda. Még nálam is ez van, tökmindegy, mennyi cukrot eszem, ugyanúgy fogyok ugyanannyi evés és ugyanakkora aktivitás mellett. Engem mindössze éhessé tesz az inzulinszint emelkedése plusz egészségi szempontból sem tartom jónak a dolgot.

Természetesen a megfelelő tápanyagbevitel alap, szinte csak szénhidráttal nyilván viszonylag sok izmot veszt az ember, a hiányoktól mindenféle baja lesz az embernek...

2015. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!