Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki? Le szeretnék...

Segítene valaki? Le szeretnék fogyni, de mindig feladom.

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy az elmúlt 1 évben keveset mozogtam, tavaly nyáron például szinte egész nap csak ültem, és felszedtem néhány kilót. Nem sokról van szó, most 158 cm mellé 54 kg vagyok. És a hasam elég nagy, meg a combjaim is. Igazából most elkezdtem futni járni (szerencsére régen is sokat futottam, úgyhogy jól birom), 30 percet szoktam futni, emellé még kardiozok, és biciklizek, mikor mire van időm/kedvem.

13 éves vagyok, ezért nem követhetek semmiféle komoly diétát, ezért maradt az, hogy nem eszek egészségtelen dolgokat. Gyorskaját egyébként sem ettem soha, viszont anyukám nagyon sokat szokott sütni, és ezért mindig van itthon valamilyen sütemény. És itt kezdődik a probléma. Hogy egy ideig nemet tudok mondani, de aztán mindig az lesz a vége, hogy eszek egy sütit, aztán az egyből kettő lesz, és mire észbe kapok, már megint megettem egy csomót. Annyira el vagyok keseredve, mert ha ezek nem lennének, akkor minden menne simán. Csak a csáládom többi tagja nem fogyózik, és sokszor ebédre is egy csomó hízalaló kaja van. Persze mindig van olyan, amit ehetnék, mert fogyókúra szempontjából jó, csak közben ott van az asztalon a többi étel is, amiket sokszor szeretek is, és ahh... szóval nem tudok nemet mondani.

Valami tanácsot tudtok adni, hogy hogy lehetne ezt "legyőzni"? Nagyon örülnék, ha valaki adna tanácsokat, mert nem szeretem ahogy most kinézek, de ha meglátom a bűnös kaját, akkor mindig minden kimegy a fejemből, és eszek belőle. Privátban is írhattok! Bármilyen tapasztalatnak, bevált módszernek örülnék.

Bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett.

13/L



#étel #futás #edzés #fogyókúra #fogyás #édesséd #hogy mondjak nemet
2016. máj. 17. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
a sütiből csak max 2-őt egyél, mondd el anyukádnak mi a célod, én is ezt tettem azóta diétásan főz, semmi tészta, teljes kiőrlésű kenyerek, natúr joghurt, csirke és társai. sokkal könnyebb így:) barátnőimmel sportolok. ha van még kérdésed írj bátran!
2016. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetlen egy probléma van. 3 fiútestvérem van, és ebből 2 nagyobb nálam+apukám, és ők aztán esznek rendesen. :D Gondolhatod, 2× annyiba kerülne eltartani az egész családot, ha anyu hozzám alkalmazkodna. Persze, ő is tud arról, hogy mi a célom, és azért mindig készít olyat, amit én is ehetek, de mint már írtam, nem tudok ellenállni...:(
2016. máj. 17. 17:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm, hogy válaszoltál!:)
2016. máj. 17. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha másból nem, sütiből ő is tud olyan diétásat sütni, aminek az ízén nem érződik, de kicsit nyugodtabban ehetsz belőle :) emellett mindjárt itt a nyár, mozogj sokat, bicajozz.
2016. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszod!
2016. máj. 17. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez főként fejben dől el, így ebben nem igazàn tudok segíteni, viszont!

Én is diétàzok, nem eszek semmi édességet, cukrosat, tésztát, holott gyakran megkívànnàm anya csinálta pörköltet nokedlival, sütivel. Nekem is bàtyàm van, aki nagyon édesszájú, így mindig van itthon csoki/süti/csokikrém/keksz vagy sós ropi.

Eleinte kissé nehéz volt, de aztán kezdtem hozzàszokni a tiszta kajáláshoz.

Esetleg megoldható lenne, hogy valaki veled egyen vagy külön egyetek, a nassikat pedig jól elrejteni.

Akárhányszor megkívánod, gondolj a célodra, gondolj arra, hogy nem hiába nyöszteted magad, mert ennek IGENIS VAN CÉLJA. S mikor eléred majd, nagyon büszke leszel magadra.

Kitartás, sok sikert!:)

2016. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszol! Nagyon köszönöm! Most adtál egy kis löketet. Igazából most azt csinálom, hogy először csak minden édességből keveset eszek, és így szépen lassan csökkentem az adagokat.

remélem, végre sikerülni fog. :)

2016. máj. 22. 18:55
 8/8 Qwistfc válasza:

Hat ha mindig feladod akor az nagy baj nem baszax egy célt tűz ki magadal elé és

Harcolj érte meg amúgy is csak az első pár edzés nap nehéz utana már jó lesz edzeni és egyből nem szabad sokat edzeni szép fokozatosan kell előbb kevesebbet utána egyre tobbet akor már lesz kedved edzeni ha hoza szólsz az edzeshez vagy ha nem akor gondolja ára hogy végig kel csinálnom nincs mese vagy egy jo zene nekem ez mindig be vált

2016. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!