Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Havi 30e ft-ból ki jöhet egy...

Havi 30e ft-ból ki jöhet egy diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves srác vagyok, és már évek óta elégedetlen vagyok a testemmel. Szeretnék leadni úgy 10-13kgot. 80-81kg között tartom a súlyom, 178cm vagyok. A napi kalória mennyiségem nem tudom, csak kb saccolni tudom, úgy 2300-2500 körül lehet. Egy nap 2-3x eszem, mert munka mellett nincs időm sokszor keveset enni. Egy nap pl. Reggelire 3 szendvics, vagy 3 zsömle. Ebédre meg mikor mit. Vagy ugyan azt, mint reggel, vagy egy jó nagy adag főtt burgonyát valami hússal, vacsira (22:00 körül) egy csomag chips, vagy keksz stb.. Szóval szeretnék elkezdeni egy teljesen más étrendet. Már csak azt tart vissza, hogy havi 30 ezer forintból ez kivitelezhető-e? Teljesen mindegy milyen íze van, engem az nem érdekel, csak legyen jó a diétához. Ha csak rizst és csirkemellet ennél, az valószínűleg nem jönne ki havi 30ból. Az étrend változás mellett lenne heti 3 aerobic edzés, és tervezek súlyzót is venni a közeljövőben. 2kg marhafehérjém már van múlthónapról.



2016. szept. 17. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Zöldségek, gyümölcsök, rizs/bulgur stb, hüvelyesek, krumpli, tészta. Én nem eszem húst/tejtermékeket, így havi 10-15ezer ft-t minimum megspórolok, (de nem csóróság miatt vagyok vegán). Felesleges marhafehérjét, meg egyebeket enni, eleve drágák. Ne használj olajat/zsíradékot. Ha van bármi konkrét kérdésed diétával/edzéssel kapcsolatban, akkor írj rám nyugodtan.
2016. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

most őszintén, neked a sima étkezésed kijön havi 30e Ft-ból?


amúgy olcsó tápanyagforrások:

- zab:

zabkása vízből, fahéjjal, esetleg almát belereszelhetsz, vagy valami gyümölcsöt. egyik legolcsóbb szénhidrát forrás

- rizs:

nem tasakos, úgy, hogy te főzöd le viszonylag olcsón kijössz vele

- lencse, bab, spenót

ezekből viszonylag olcsó főzeléket készíteni, és hasznosak. jó növényi fehérjeforrások. az előbbi kettő legalább laktat is. a spenótot akár csirkehúshoz is eheted, vagy tojással


- tojás

egyik legolcsóbb állati fehérje forrás. napi pár tojás, akár a rizshez, akár rántottának, akár főt tojásnak.

- csirkemell

napi 200g csirkemell még kijöhet a keretből, másik fontos állati fehérje forrás


a napi kalóriaszükségletedet meg számítsd ki. és kezdj fogyókúrába, azaz fogyassz 30%-kal kevesebbet. így pénzt is spórolhatsz.


a bevásárlással még jobban spórolhatsz, ha akciósan veszed a dolgokat, vagy nagy tételben.

2016. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A tésztát, és a burgonyát sok helyen nem ajánlják. Az állati eredetű fehérjét pedig sokkal jobban beépül a szervezetbe, mint a növényi eredetű. Fontosak a zsírok is, legalábbis azt olvastam sok helyen, hogy kell a szervezetnek, csak nem napraforgóolaj, vagy sertés zsír, hanem mondjuk kókusz zsír, vagy éppen olíva olaj. Gyümölcsöt csak módjával enném, mert magas a cukortartalma. A vitamint multivitaminokkal oldanám meg.
2016. szept. 17. 23:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Simán kijöhetsz ennyiből, még speckó diétával is, természetesen el lehet költeni sokkal többet, de nem muszáj.

Ha szénhidrátosan eszel, ott a sok olcsó gabona, ha zsírosan, akkor a kókuszzsír, zsírosabb húsok, sajtok, tojás... Kalóriaértékükhoz képest nem annyira drágák, illetve az utóbbiak fehérjét adnak, márpedig kevés fehérje olcsó (azért akad, ott van pl. a sárgaborsó), az dobja meg igazán az étrend költségét, nem a sima kalória. Ha dupla kalóriát kellene hirtelen bevinnem, napi párszázból simán megúsznám, a plusz kalória nem drága, ha már megvannak a szükséges tápanyagok.

2016. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A növényi is jól beépül, csak picit több kell belőle (de ez attól is függ, mivel eszed) s persze nem árt vigyázni az aminosavprofilra. De simán lehet izmosodni azzal is, a test aminosavakra bontja, onnantól mindegy, honnan jött.

De én is állati fehérjét használok, egyszerűbb, finomabb s szénhidrátszegényebb. Csak tudom, hogy lehet máshogyan is, a növényi időszakaimban sem aggódom az izmaim miatt (igaz, ezek nem tartanak sokáig, de azért szeretem tudni, hogy rövidtávon is megkapja a testem, ami kell neki)...

2016. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jó a vega étrend is, de szerintem magyarországon elég macerás, bonyolult, és nem olcsó. amúgy én 178 cm magas vagyok , 85 kiló voltam (most már 76), és kb 1500-1800 kcal-t vittem/viszek be egy nap. vitamínokra valszeg szükség lesz, és jah kimaradt a kókuszzsír. annyira nem drága, mert nem kell belőle sok.
2016. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 egybaba ***** válasza:
55%

Személyesen ismerek családanyákat akik 4 személyre készítenek napi szinten ételt havi 30 ezer forint kajapénzből - na-nááá hogy kijön egy diéta is ennyiből.

Amúgy meg a szervezet nem egy biokémiai mérőlabor.

HA Bármi! ásványianyag , vitamin hiányzik a szervezetből azt éhség jelzi. Ezt éhségnek is érezzük és mit csinálunk? Kalóriával tömjük magunkat. DE amig ez a hiányzó dolog nem pótlódik, mindaddig zabálhatnékunk lesz. Mi a megogldás? A vegyesevés. Minél többféléből enni egy falatot. Előbb utóbb a hiányzó dolgog feltöltődik a szervezetben és elszáll a zabálhatnék vele együtt. Szóval nem kalóriákat kéne számolgatni hanem minimum 15 deka vegyes zöldséget gyümölcsöt enni napi szinten - de mindig mást. Hol egy paradicsom de 1 darab hol egy alma, hol egy uborka, majd káposzta, saláta cékla, répa stb - szóval vegyesen mindig valami más - sok kis adagba. Ha minden kajáláshoz eszel pár falat növényit is akkro pár hét és úgy eltünik a kajálhatnékod mintha sose lett volna - meg amúgy is az agy az ízekkel lakik jól nem a kalóriákkal - azzal csak a dilidokik tömik a hülye agyunkat - de nem kell mindent elhinni XD

2016. szept. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kijon :D jo lehet 35
2016. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Még egy kérdésem lenne: Szerintetek fontos a kalória számlálás, vagy egyszerűen csak egyek, amikor éhes vagyok? Persze már a minőségi ételből.

2016. szept. 20. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!