Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha túl gyorsan...

Mit tegyek, ha túl gyorsan fogyok? (sose hittem, hogy ezt kimondom egyszer)

Figyelt kérdés

174 cm vagyok 90-91 kilóról indultam. Érdekes, mert mindig tudtam, hogy a súlyom nagy, de ettől függetlenül, annyira nagyon kövérnek sose tűntem, aki megtudta hány kiló vagyok nem is akarta elhinni. Egy rövid ideje viszont arra jutottam, hogy szeretnék fogyni. Azóta napi fél kiló tuti lemegy. Ez azért bosszant, mert azt mondják, hogy ez visszajön, heti 1-1,5 lenne az ideális.

Nem tudom mit tehetnék. Volt, hogy heti 4x jártam edzeni huzamosabb ideig, de semmi sem történt. Most azonban tudok figyelni az étkezésemre és most meg a másik végletben vagyok. 5x eszek, de keveset és általában gyümölcsöt, zöldséget, tojást, szénhidrát csökkentett kenyeret valami nem szénhidrát csökkentettel (felvágott, sajtkrém, stb), tojás ilyesmik. Egyszer eszek főtt kaját, ez bármi lehet, csak ne sok legyen. És járok edzeni továbbra is heti 2-3-4x. Most 82 vagyok, de nagyon aggaszt a dolog, mivel kevesebb mint 3 hét alatt. Mit tegyek máshogyan? Annyira könnyen lement, hogy az hihetetlen. Ráadásul mikor máskor sanyargattam magamat minden bajom volt. Fájt a fejem, nem tudtam figyelni. Most meg kb semmi bajom. Ja és még annyiban más a dolog, hogy nem eszek egyáltalán édességet, csak csökkentett joghurtot és update túrórudit. De 3-4 naponta azért van, hogy eszek jégkrémet is, tehát tényleg nincsen zérótolerancia. Ez vissza fog mind jönni? Vagy mi lesz?



2017. jún. 15. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor olyan 8-9 kg-ot fogytál.

Na most ami biztos,hogy ennek a nagy része valószínűleg víz, 4-6 kg legalábbis biztos.

9 kg-ot fogyni zsírból de még izomból is fizikai képtelenség 3 hét alatt.

Szóval nyugi,folytasd ezt amit eddig is csináltál,nem fog ilyen iramban menni a fogyás ezt borítékolom neked.

2017. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor semmit sem csinálok rosszul? Ez nem fog azonnal visszajönni? Szeretném tartani legalább ezt a súlyt, ha tovább nem is megy.
2017. jún. 15. 08:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az jól hangzik,persze a mennyiségeket nem tudom,de mivel saccra eszel így azt te sem nagyon :)

Egyszer megcsinálhatnád próbaként,hogy a kalóriabázisba beírod,hogy egy nap miket ettél és akkor látni fogod az mennyi kalória.

1500 kcal jó lenne ha meglenne,ha ennél kevesebb akkor később lehet belőle probléma,visszahízás amit te is említettél.

2017. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kalóriabázist használtam már, nekem nem igazán jött be, nem szívesen térnék vissza hozzá, de akkor próbálok majd figyelni azért erre az 1500-ra. Köszönöm!
2017. jún. 15. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
az elején azért megy ilyen gyorsan, mert a víz távozik. Később nem lesz ilyen gyors...
2017. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Megnyugodtam, ezúttal jól akarom csinálni :)
2017. jún. 15. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne tisztán látni, eszel-e eleget, különös tekintettel a fehérjére. A felvágottak meg sajtkrémek nem túl értékes táplálékok, ha elolvasod pl. a fehérjetartalmukat, igen alacsony, a felvágottak jó része nem minőségi. persze beleférhet ez is, csak ha kalóriamennyiségben megszorítással kell élned, akkor érdemes a minőségre nagyobb hangsúlyt fektetni, hogy ne üres kalóriákat egyél, hanem valóban tápanyagokban gazdag ételeket.


De amúgy igaz, amit írtak, víz és salakanyag távozik az első hetekben egy ilyen életmódváltáskor.

2017. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!