Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az étrend mennyire egészséges?

Ez az étrend mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesebben táplálkozni és kb 2 kilót lefogyni. Ezekre a célokra jó az ilyen étrend? (mai)


reggeli: 1 nektarin, négy evőkanál natúr joghurt, egy evőkanál zabpehely


ebéd: egy szelet hal (ponty) párolt zöldségekkel (paradicsom, paprika, répa, hagyma)


uzsonna: 3 sárgabarack


vacsi: saláta (csak zöldségekből áll)


Sok vagy kevés? Min kéne változtatni? (persze nem minden nap ugyanezeket enném, mert az elég egyoldalú lenne)


169 cm / 55 kg / N (cél 53 kg)


2017. jún. 21. 16:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát ha optimisták vagyunk és 15-20 dekás halszelettel számolunk, akkor bevittél 40 gramm fehérjét. A négy evőkanál natúr joghurtot azt hagyjuk, talán lehet benne még 3-5 gramm.


Szóval ebből sehogy sem jön ki annyi fehérje, amennyi kéne, ráadásul a nap nagy részében éhezni fogsz.


Ha reggelire ennél egy rendes zabkását mondjuk 40 gramm zabból, joghurttal és nektarinnal, a vacsora salátához pedig felütnél legalább két tojást vagy ennél 20 deka túrót fűszerekkel vagy ilyesmi, akkor már lehet működne.

2017. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés

1 kanál zab? Az mire jó? Ha nem bírod megenni a zabot akkor szenhidratkent egyek rizst

2017. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok, koszonom a valaszokat. Azt nem irtam hogy alig mozgok, foleg mostanaban, mert nincs ra idom, igy bar tudom hogy a sport lenne a legjobb de kenytelen vagyok most az etkezes teren szigoritani. Es igazatok van hogy ez nagyon keves kaja, erre tegnap en is rajottem es este megettem egy csomag gyori edes kekszet amit nagyon nem kellett volna. Es valoban tobb feherjet kellene ennem... van otletetek hogy miben van sok feherje? A tojas sajnos kilove azt nem birom megennui, rosszul vagyok tole...
2017. jún. 22. 16:13
 14/14 anonim ***** válasza:

Húsok, szejtán (utóbbit akár 70% fehérjetartalommal is meg lehet otthon csinálni), tofu, sajtok, cottage cheese, túró, szójatermékek, a köretek közül a bab, csicseriborsó és egyéb hüvelyesekben van elég sok.


Végső esetben ha mindezekből nem sikerül, vannak fehérjeporok, de normális esetben ezekre semmi szükség nincs, mert ételből is bőven bevihető a szükséges mennyiség.


Ha elegendő fehérjét ennél, ezek a szörnyű éhséghullámok se jönnének, és akkor nem kéne azon aggódnod, hogy már megint megettél egy zacsi kekszet, amivel kb. hazavágod az egész napot, tehát tök fölöslegesen csinálod az étrendet. A fehérje általában elég laktató és a vércukorszinted se hullámzik tőle.

2017. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!