Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megoldható hogy sport nélkül,...

Megoldható hogy sport nélkül, csak diétával fogyjak?

Figyelt kérdés

Olyan az életvitelem, hogy nem igazán van időm és energiám semmire. Egyszerre járok kér iskolába, estin és nappalin, az egyik egy szakma, a másik étettségi. Felnőtt képzések. Van gyakorlatom. 3 hónapon át 8 óra. Semennyi időm sincs a tanulás, a munka és egyebek miatg beiktatni a sportot az életembe. Kifacsartan érek haza a munka után (kemény fizikai munka) és van hogy tanulni sincs energiám.

Kb 10 kilót szeretnék lefogyni. Tudtok nekem olyan étrendet javasolni amivel ez kivitelezhető lenne?


2017. aug. 2. 06:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Felejtsd el a szénhidrátot, és csak keveset egyél belőle, a fogyás nem marad el. A lényeg, soha ne egyél egyszerre sok szénhidrátot és azt is inkább hosszú felszívódásúból, gyümölcs, zabpehely, és felejtsd el a gyors szénhidrátokat(kenyér, krumpli, tészta, édességek, cukros üdítő, tej, tejtermékek).


A hatása megdöbbentő lesz.


Egyél húst, fehérjét, sajtokat, salátát, reggel, délelőtt gyümölcsöt de este ne egyél gyümölcsöt, mert cukor van benne ami zsírba rakódik le, ha sokat eszel, pont mint a kenyér, édesség stb.

2017. aug. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

Egyél 1200 kalóriát egy nap és fogysz.

Tökmindegy miből viszed me, mert kalóramegvonásnál fogyni fogsz.

Ehetsz bármit, csak ne lépd túl a kereted. Ehetsz csokikat, sütiket stb. Nem azért hízol el, mert szénhidrátot eszel. Azért hízol el, mert a szénhidrátokban van a zsírok után a legtöbb kalória 100 grammra nézve, és mivel a szénhidrátokat kivánja alapvetően az ember legjobban, így abból a legkönnyebb meghízni. Ez valóban így van, de nem azért van így, mert a megevett szénhidrát zsír lesz. Ez elég nevetséges lenne. Energiahiánynál a szervezet a felvett szénhidrátot rögtön elégeti, hogy energiához jusson, addig pedig szépen a zsírpárnáidat égeti, mivel azokat pontosan ilyen időkre raktározta el.

Szóval ehetsz milkát, banánt, dobos tortát, bármit... JA és az is mindegy, hogy mikor viszed be. Nincs különbség este-reggel között....

2017. aug. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, ez hülyeség. Nem kalóriát kell számolni, hanem szénhidrátot csökkenteni. A zsír mehet, csak ne mesterséges zsírok és olajok legyenek.
2017. aug. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

A szénhidrátot nem kell csökkenteni!

Ne beszéljetek már hülyeségeket.

Ezek a szír mániások az agyamra mennek komolyan.

Fogyni kalóriadeficitiben lehet!

Kell a szénhidrát és a zsír is de jóval több ch (legalább 40-50 % ch kell,hogy legyen) zsírból bőven elég a 20 %,semmi szükség többre.

Arról nem is beszélve,hogy 1 g zsír 9 kcal,1 g ch 4 kcal ha már a fogyásról beszélgetünk.

Ha fogyni akarsz kedves kérdező és fontos az egészséged a ch-t nem viszed 50 % alá (legalább 100-130 g/nap legyen) a zsírral viszont ésszel bánj.

2017. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Naponta 1600 kcal-t ettem napközben pl. főtt étel (bármit mértékkel), tojás, zöldségek, sajt, joghurt és az 1600 on kívül este egy 3-4 barackot vagy 8 db szilvát, egy tányér dinnyét és mégis fogytam 3 hónap alatt 60ról 52 kg-ra. És nem sportoltam, persze alig ülök valamit egész nap házimunka, babakocsizás, szaladgálás a gyerek után.
2017. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
A szénhidrát szegény diéta működése tudományosan bizonyított tény. Én 7 kilót fogytam vele. Utána kéne nézni a dolgoknak...
2017. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A kalóriaszámlálás rég meghaladott dolog, nem csak a kalóriáktól függ a fogyás, eleve nem ennyire egyértelmű a dolog, hogy + kalória= hízás, - kalória= fogyás... A test különbözőféleképpen használja fel a különböző forrásból származó kalóriákat.
2017. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ha kemény fizikai munkát végzel, akkor pont, hogy nem kéne sanyargatnod magad diétával, meg szénhidrát csökkenéssel. Egészségesen kell étkezned, cukrot, feldolgozott, gyors kajákat hanyagolni.

Milyen fizikai melót végzel? Mert az is lehet súly csökkentő, ha normálisan kajálsz.

2017. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Ha kemény fizikai munkától nem fogytál le, akkor csak az egészségtelen kajákat kéne elhagyni.
2017. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Én 28 kg-ot fogytam napi 150 g ch mellett 10 éve, ma már csak súlyt tartok 180 g ch-val és 2200 kcal-al.

Makkegészséges vagyok.

166 cm vagyok,59 kg és nő.

Emellett a ch mentes étkezésnek azonkívül,hogy rohadtul egészségtelen semmi haszna nincs!

Maximum annyi,hogy teljesen feleslegesen leterheled a szervezeted (elveszed ezzel a többi létfontosságú folyamattól az időd,energiát) azzal,hogy előállítsa azt a minimálisan elegendő ch-t ami mellett még eléldegélsz.

Neked kellene nagyon komolyan utána járni a dolognak,hogy ne beszéld tele senki fejét ilyen orbitális baromságokkal.

Szerinted az agyad mitől működik normálisan?

KELL neki szénhidrát!

Zsírt nem tud közvetlenül energiaként hasznosítani a szervezet,de a zsírsavakból származó ketontesteket fel tudja használni.

Ez a folyamat teszi lehetővé felhasználásukat a szervezet szövetei, de különösen az agy számára csakhogy semmiképpen nem egészséges folyamat hosszútávon.

Vannak kivételes esetek amikor kell a ketózis (pl.epilepszia) de az is komoly orvosi felügyelet mellett és kúra szerűen.

2017. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!