Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megoldható hogy sport nélkül,...

Megoldható hogy sport nélkül, csak diétával fogyjak?

Figyelt kérdés

Olyan az életvitelem, hogy nem igazán van időm és energiám semmire. Egyszerre járok kér iskolába, estin és nappalin, az egyik egy szakma, a másik étettségi. Felnőtt képzések. Van gyakorlatom. 3 hónapon át 8 óra. Semennyi időm sincs a tanulás, a munka és egyebek miatg beiktatni a sportot az életembe. Kifacsartan érek haza a munka után (kemény fizikai munka) és van hogy tanulni sincs energiám.

Kb 10 kilót szeretnék lefogyni. Tudtok nekem olyan étrendet javasolni amivel ez kivitelezhető lenne?


2017. aug. 2. 06:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámolás a legbiztosabb dolog.

Persze mindig kitalálnak valami új hú de jó dolgot.

De a tényeken nem lehet változtatni,ha kalóriatöbbletben vagy hízol (ezalol a testépítők sem kivételek tömegelésnél...hiába esznek tisztán,egy része óhatatlanól zsírba megy)

Ha kalóriadeficit van,lehet az bármilyen sz@r kaja fogyni fogsz (ezt is számos kutatás bebizonyította már)

Szóval a dolog nagyon egyszerű, ha fogyni akarsz kalória deficit kell, ha egészséges is akarsz lenni mellette akkor már nagyon nem mindegy mit eszel.

2017. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem viszem le annyira a szénhidrátok mennyiségét, hogy ketózisban legyek. Az agyra nincs hatással, mert gyümölcsökből megeszek annyit, hogy az agyamnak ne legyen hiánya. Mellesleg ADHD-m van, ami rengeteget javult, mióta csökkentettem a szénhidrátot és emeltem a zsírt.
2017. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%

Az a legnagyobb brobléma,hogy az emberek hírből sem ismerik a tudatos táplálkozást (tisztelet a kivételnek) pedig rengeteg-rengeteg egészségügyi probléma ez miatt alakul ki.


Valószínűleg azért lépett elő javulás nálad mert ezelőtt sejthetően nem igazán foglalkoztál azzal,hogy most éppen mennyit és milyen zsírt eszel.

Sokan éppen ebből kifolyólag vagy nagyon kevés vagy nagyon sok zsírt esznek úgy,hogy észre sem veszik és ha alapból megvan a hajlam ott nagyon hamar előjöhetnek az első tünetek vagy ha már megvan a baj akkor erősödnek a problémák.

ADHD embereknek (és úgy általában a neurológiai betegségek nagy részére igaz)pedig a túlzott zsírfogyasztás talán még rosszabb mint egy egészséges embernél.

A jó zsírok természetesen kellenek, de nem kell sok.

A ch szintén nagyon kell,de mint írtad eszel ch-t,hiszen a gyümölcs "tömény"ch és gondolom zöldséget is így ezzel sincs gond.


Elmentünk egy nagyon más irányba,amihez már nem sok köze van a fogyáshoz úgyhogy ezt a részt nem folytatom tovább.

A lényeg a lényeg, ha egy egészséges embert veszünk alapul általánosságban elmondható,hogy a szénhidrát lecsökkentése nem,hogy felesleges de veszélyes is lehet.

Az nem mindegy milyen ch-t eszünk!

2017. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én azzal fogytam már 8 kg-t hogy lecsökkentettem az adagjaimat. Nem zabálok két pofára és nem eszem chipszet csokit minden nap. Csak ritkán. Szerintem mivel ilyen elfoglalt vagy egyszerűen egyél kevesebbet mindenből de ne vonj meg semmit magadtól mert visszaüt. Szénhidrát megvonást sem javaslok főleg ha ennyit dolgozol. Ķalóriaszámlálásra időd nem lesz. Szóval józan paraszti ésszel gondold át mitől híztál. 10kiló nem túl sok. Figyeld a súlyod hetente hogy változik. Ha csökken akkor jó visszajelzés hogy jól megy. A mozgásról teljesen ne mondj le mert ha nélküle le is fogysz nem biztos hogy azt kapod amit vársz.
2017. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"ADHD embereknek (és úgy általában a neurológiai betegségek nagy részére igaz)pedig a túlzott zsírfogyasztás talán még rosszabb mint egy egészséges embernél. "


Akkor én valami ufó vagyok, mert nekem segített. Ja, nem:

[link]

[link]

2017. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a linkjeid miértjét.

Elolvastad egyáltalán?

Épp azt taglalja amit elmondtam...vannak neurológiai betegségek amihez jó a ketogén étkezés (kúra,diéta formájában) mivel az,hogy hosszútávon ez milyen hatással van az emberi szervezetre az egy jó nagy homály, ahogy a cikk is írja és taglal jó pár mellékhatást pl.: nőknél kialakuló hormonporblémák amik meddőséghez is vezethetnek...ez azt gondolom sok mindent elmond.

És amit szintén említettem a ketózás mellett nagyon fontos orvosi felügyelet,amire a cikked szintén határozottan felhívja a figyelmed.


A másik amit nem értek,hogy miért linkelted el ezt nekem ha te állításod szerint nem ketogén diétán élsz tehát tulajdonképpen a cikkekben említett "jótékony folyamatokat" TE nem tapasztalhatod.

2017. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Elolvastam, pont arról beszél, hogy adhd esetén használhat. Nem élek ketogén diétán, ettől függetlenül vannak jó hatásai annak, hogy csökkentettem a szénhidrátot és emeltem a zsírt. Ahhoz nem kell ketogén diéta.
2017. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én éltem ketogén diétán, számomra ideális (leszámítva, hogy élvezeti okokból több szénhidrátot kívánok enni, ezért is vagyok normálisan csak szénhidrátszegény étrenden, nyáron néha még azon is túlmegyek), de ettől még sosem ajánlanám általánosan az erősebb szénhidrátmegszorítást. Sokaknak nem jó az. A test elél ilyen étrenden is, de életben maradni s ideálisan táplálkozni az kettő. Kinek rengeteg ch kell, az adja az energiát...etc., kinek pont fordítva. S nem is mindenki bírja a sok zsírt (nem mintha egy kisebb kalóriás ketogén diétába sok zsír férne, de egyéni, kinek mi a sok).


A fogyás a kalóriadeficittel jár kéz a kézben, az energiamegmaradás törvénye fölött sosem jár el az idő. Egy időben több szénhidráttal fogytam s prímán szoktam stagnálni ketogén diéta mellett, pedig igyekszem (könnyen tudnék hízni/tömegelni is vele). Ez teljesen természetes, tekintve, hogy nekem s még sokaknak a szénhidrátmegszorítás nem hoz kalóriadeficitet. Tipikusan segít, de önmagában nem elég.

S persze teljesen felesleges és buta dolog megszorítani a szénhidrátot boldog-boldogtalannak, reménykedve, hogy pusztán ettől majd fogyni fog. A legrosszabb pedig a hirtelen durva szénhidrátmegszorítás, nem hiszem, hogy azt sokan bírják jól...

A ketogén amúgyis durva (már a nagyvonalúbb szénhidrátkerettel rendelkező is, pl. napi 40g a tipikus 20 helyett), zöldségre is csak óvatosan nézhet az ember (s ez elég beteg dolognak hangzik), az én zöldségimádó szempontomból.


De ez valamelyest off.

A lényeg, hogy sport nélkül is lehet fogyni (én is úgy csináltam, sajnos képtelen voltam rávenni magamat), hisz az a kalóriadeficiten múlik, de egészségesebb, ha az ember egész életében mozog s az izmok miatt is jobb fogyáskor, ha nem hanyagoljuk el. Te fizikai munkát végzel, szóval van fizikai igénybevétel, nagyobb a kalóriakereted miatta, nincs itt nagy baj, bár lelkileg bizonyára jót tenne egy másfajta mozgás (én nem funkcionálok jól a sétáim nélkül, más bicajozni vagy futni szeret, energetizálja, feldobja), remélem, később majd be tudod iktatni azt, ami neked kell.


Mivel fontos, hogy legyen erőd, a mindenféle tennivalóid mellett, nagyon jó étrendet választanék, ami maximális energiát ad neked és csak kicsi deficitet, hogy legalább a fogyás ne tegyen rád nagy terheket.


Milyen volt eddig az étrended? Extrém váltást nem ajánlok semmiképp, de bizonyára találsz benne gyenge pontokat.

A gyors ch megszorítása jó lehet, de ez általános tipp, lehet, hogy neked pont nem jó fizikai vagy lelki okból. Most amúgyis gyümölcsszezon van.

2017. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

kalória-bevitel: 1600/nap, oszt jónapot..

nem kell számolgatni semmit, csak ne egyél többet, mint amennyi kell a szervezetnek a napi működéshez. Fogyáshoz lecsípsz napi 300 kcalt a saccpekábé 2000 kcal alap üzemviteli energiából, és meglátod megtörténik a csoda..


...se bicikli, se torna, se úszás-futás, csak a napi teendők...


egy javaslat(én a kezdetektől ezzel élek):


kaloriabazis. hu

2017. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

...."Megoldható hogy sport nélkül, csak diétával fogyjak?"...


Meg.

2017. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!