Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiabol gyogyulok, veletek...

Anorexiabol gyogyulok, veletek volt mar hasonlo?

Figyelt kérdés

Probalok gyogyulni, nem reg "kezdtem az evest", de igazabol sosem beszeltem a betegsegemrol senkinek, sem arrol hogy en most ki akarok gyogyulni belole. Eleg sokat eszem, 2500-3000 kaloriat egy nap, szoval a csaladomnak volt par megjegyzese ("annyit eszel mint egy testepito, megeszed az egeszet, most mar eleg lesz"). Ezek nagyon rosszul esnek es teljesen elveszik a kedvem, kovernek es undoritonak erzem magam, rettenesen buntudatom van.

Ti hogyan kezeltetek/kezelitek az ilyen helyzeteket? Mit kene tennem?



2017. aug. 19. 08:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen nál un k is ez megy már sokadik éve.

Ha nem.eszek sokat, anorexiás vagyok, ha eszek, akkor "mézabász annyit"!


Én 1000 kmre jöttem abbol az őrültek házábol és ennyi.

2017. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
50kg val is lehet valaki kövér ha egész nap punnyad és eszi a szarokat.
2017. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 dorcsuu ***** válasza:
100%

Ne hallgass senkire, csak a testedre, es arra ami NEKED jolesik! 2500-3000 gyogyulo fazisban teljesen normalis, en is annyit ettem es NEM lettem elhizott, sot, sose tetszettem annyira magamnak mint most, miutan elertem az idealis testsulyomat! Az a tanacsom, hogy beszelj meg oszinten mindent a csaladoddal, ertesd meg veluk, hogy a szervezetednek szuksege van erre, es kerd meg oket, hogy legyenek tapintatosabbak. A legfontosabb, hogy te rendbe jojjel, es hogy ne ess vissza!

Az evestol nekem is meg neha most is buntudatom van, de ilyenkor tudatosan elterelem a figyelmemet, filmet nezek, takaritok, felhivok egy baratot, stb. Es kitartoan eszek, annyit, amennyit megkivanok es amennyi jolesik. Neha tobbet, neha kevesebbet, de probalok nem foglalkozni vele es nem hagyni, hogy hatassal legyen a hangulatomra! :)) Kitartast!

2017. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
#5 Az már beteges, egészségtelen
2017. aug. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

mar megbocsássatok, de láthatóan EGYIKŐTÖK SEM ért az evészavarokhoz. Én végigmentem rajta, tudom, hogy miről beszél a kérdéskiíró. Gratulálok, hogy elhatároztad, hogy jobban leszel, fantasztikus lépés a javulás felé!! Legyél büszke magadra, hogy 2500-3000 kalóriát viszel be egy nap, de tényleg, kevesen jutnak el idáig, és rengeteget jelent a szevezetednek :)

Ha te nem is, én büszke vagyok rád!

Mindazonáltal ennél sokkal több energiára is szükséged lesz, és ha extrém éhséget tapasztalsz, kérlek, akármilyen ijesztő is, kövesd a kívánságaidat, amire vágysz, mert csak így lesz vége. A szevezeted akkor, ha energiadeficitben volt, rengeteg pluszra van szüksége ahhoz, hogy helyrehozza a sérüléseket. Amikor nem eszel eleget, a sejtekből és szövetekből vonja meg a tápanyagokat, ezért a felszínen úgy tűnhet, hogy minden rendben van, és egészséges vagy, holott, korántsem ez a valóság az esetek jelentős részében.

A családod valószínűleg annyit lát, hogy egyik végletből eszel a másikba, ezért nem értik, hogy mi történik. Ha elmondod nekik, őszintén, hogy mit érzel, és miért van szükséged támogatásra, bízom benne, hogy máris másként állnak a dologhoz. Ne félj eleget enni, biztosíthatlak afelől, hogy ettől előbb-utóbb jobban fogod érezni magad! Rengeteg ételnek tűnhet, de egy átlag ember (aki nem korlátozza le a kalóriabevitelét) alapból 2000-2600 között eszik, szóval egy olyan személynek, akinek a teste éppen hogy próbál átállni a katabolizmusból az anabolizmusba, építő üzemmódba és helyrehozni a sérüléseket, ez a MINIMUM.

Ennél többet is ettem, és nem, nem híztam el, csak hamarabb javult az állapotom.

A diétás megszorításokkal is vigyázz, ugyanis a szervezetednek szüksége van szénhidrátra (főleg!!) és zsírokra. Ha elég szénhidrátot (és ezalatt gabonákat, gyümölcsöt, zöldséget értek, de jöhet a gyümölcslé, sütemény, zabkása stbstb) eszel, a szevezetednek annál több energiát adsz. És jobban alszol... (ezt későn tanultam meg). Javul az emésztésed, és elkezdenek termelődni újra az emésztőenzimjeid yeee (Y)

A zsírok szükségesek az idegrendszerhez, és felépülésben elengedhetetlenek! Úgyhogy ne félj tőlük.

Ha korlátokat és szabályokat szabsz magadnak, akkor pont az ellenkezője fog történni annak, amit szeretnél. Ha megvonsz valamit, azt fogod kívánni - és általában még többet is eszel belőle.

Nincs szükséged szabályokra, csak arra, hogy pihenj és eleget egyél.

2017. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, bocsi, az első oldalt olvastam végig, és utána lettem ideges... dorcsuu és #11 örülök, hogy jobban vagytok! Ki lehet belőle gyógyulni. Teljesen talán sosem leszel túl rajta, de az aktív evészavart le lehet nyomni, és békében élni önmagaddal és a világgal
2017. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Velem gyogyulasom alatt nem volt olyan h szeretteim beszoltak volna mert pontosan tudtak h milyen sulyos helyzetben vagyok.


Igen, nekem is volt buntudatom. Amig van az az jelenti h nem gyogyultal meg.

Az elejen amugy is normalisak a falasi rohamok. Velem elofordult h 1 nap 4000 kaloriat is bevittem. Azert h ne terheld meg a gyomrod picit az elejen fogd vissza magad, de alapvetoen hallgass a testedre ha ehes vagy egyel. Ha elered a normalis sulyod mar ugysem fogod kivanni az etelt.


A buntudat ellen hosszu a megoldas. Csak sajat magad tud meggyogyitani. De az orvos segit rajonni h hogyan is csinald. Kell h legyen meletted egy szemely aki tamogat es muszaj elso lepeskent elengedned a kaja folotti iranyitast es ra bizni. Orvos sokat segit es mindenkepp szukseges de a buntudat akkor fog teljesen elmulni ha megtanulod elfogadni magad szeretni es belatni h ertekes vagy. Illetve muszaj lefoglalni magad h ne foglalkozz ezzel a mikor mit kell enni temaval. Altalaban az anorexias emberek zarkozottak es merev szabalyok szerint probalnak elni. Muszaj megtanulnod elengedni ezeket es tenylegesen elni. Ismerkedj uj emberekkel baratokkal menyjetek el ide oda. Nem tudom hany eves vagy.. de ha korban vagy nyugodtan elmehetsz bulizni probalj benne lenni orultsegekben es ra fogsz jonni h azert van az elet h elvezzuk.


Remelem tudtam segiteni, irj nyugottan ha gondolod


Es volt anorexias lany aki ma mar egeszseges:)

2017. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!