Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az édességről?

Figyelt kérdés
Stressz evő vagyok emellett hihetetlenül édesszájú, ha épp nagyon jó kedvem van, meg tudom állni, hogy ne egyek de máskor egy nap alatt megeszek egy zacskó kekszet, kakaúscsigát és 6 nutellás kenyeret.. Igen próbálkoztam a fokozatos leszokással, hogy ma csak 2 kocka csoki, vagy most 3 napig nem eszem édességet, most 7 napig csak azzal meg az a bajom, hogy tudom , ma ehetek csokit de ezután 3 napig nem szóval biztos, hogy minden fajta édességet benyomok így egy nap alatt. Szóval van valami (ezeken kívüli) tippetek, hogy hogyan álljam meg az evést? (Még mielőtt valaki azt írná, hogy gondoljak arra, milyen kövér leszek, ha így folytatom "sajnos" az egyáltalán nem motivál mivel egész életemben 45-48 kg között volt a súlyom és mindig rengeteg édességet ettem.)

2017. okt. 5. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy megveszed, utána meg elpostázod nekem, így a legegyszerűbb :D


Ez jó:D "Kakaúscsigát"

2017. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem csak úgy megy, ha nem veszek édességet. Ha nagyon édeset akarok enni, sütök valamit. Egy gyümölcstortát vagy egy palacsintát nem nagy ügy összedobni.
2017. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne leszoknod róla, nem értem. Hiszen még csak nem is hízol tőle.
2017. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Cukorbetegség simán kialakulhat, ha sok cukrot fogyaszt valaki. És előbb-utóbb az elhízás is eljön. Arról nem is beszélve, hogy az üres kalóriákra költött pénzt értelmesebb dolgokra is lehet költeni. Kérdező, ami pénzt nasira költenél, tedd egy perselybe. 1 hónap után számold meg. Ha tetszik az eredmény, folytasd. Könnyebb, ha van egy cél, amire gyűjtesz.
2017. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért kellene leszokni? Egy szinten túl beteges és lelkileg nem jó, de addig OK, max. a cukrot hagynám el az étrendemből. Amit anno meg is tettem. A sok édesség maradt, jók, hasznosak, finomak s persze házi készítésűek, máshogy nehéz is lenne. Aztán zavart a mindennapi megszokott édességevés, amúgyis édesség után édességet kívánok, szóval szép lassan kicsit leépítettem, most már van édességtelen napom is ;) Ezzel elégedett vagyok.

Feldolgozott ételeket eleve nem eszem (max. kivételesen, de dolgozom rajta), nem tartom őket jónak. Egy jó alapanyagokból álló étel, akár édesség, sokkal jobb.


Azt nem írtad, hogy a 2 kocka csokival mi volt a gond. Mindennap 2 kocka tömény étcsoki (amiben még cukor is csak pár gramm van), ez sokunknak nem is olyan rossz (bár én akkor is sütnék tortákat, sütiket, mert az is kell, nemcsak a csoki).

2017. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogyókúrám elején úgy tudtam megállni a csipsz, keksz, csoki zabálást hogy egyszerűen nem vettem ilyeneket. És mikor jött a kényszer, az érzés hogy ennék akkor arra gondoltam hogy nem is vagyok éhes, csak azért ennék ilyeneket mert rossz napom van? Na ne már. És főként hogy nincs otthon már nem is tudom megszegni. Múltkor vettem magnumot. Na a tudat hogy van itthon ott motoszkált egész este. Hát persze hogy megettem. De mostanában nem veszek. Ami nincs otthon azt nem lehet megenni.
2017. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Korábban már írtam, de azt nem, hogy azért az étrendváltoztatás is segíthet valamit. Ez is biztos egyéni, pl. tuti van, aki szénhidrátszegény étrenden nem bírja és édességeket akar enni. Én pedig szénhidrátdúsabb étrenden kívánok több édességet, illetve lehet, hogy most már nem, de régen tuti így volt. Ha rendes étellel alaposan jóllakom, akkor sem kívánok úgy édességet, bár akinek külön desszertgyomra van (mint nekem is), annak azért egy fokkal nehezebb, hisz ha más étel már nem fér, édesség akkor is. De az önuralmunkat is használni kell valamire. Vagy pici édességet enni, ami belefér.
2017. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!