Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le akarok fogyni?!

Le akarok fogyni?!

Figyelt kérdés

Sziasztok !17 éves lány vagyok , 87 kg .

Le akarok fogyni, mit csináljak? Sokszor rámtörnek evés rohamok , és nem tudom visszafogni magam ( ilyenkor mindent amit meglátok és meg lehet enni , válogatás nélkül megeszek.)

Ha leülök az asztalhoz egyszerűen nem tudok felkelni. Az utóbbi időben felszettem 8 kg ot és nagyon aggaszt . Sokszor idegeskedem és akkor is muszály ennem mert csak az nyugtat meg .sportoltam régen minden félét , de mostmár nincs nagyon idom , meg oszinten megmondva lusta is vagyok . Jó , ha elkezdem a dietat egesz nap megy h ne zabaljak ossze vissza de amikor hazaerek sulibol rogton a konyhát célzom meg, miutan ettem és lefekszem bűntudatom lesz , h hogy lehetek ekkora hulye . Mit tegyek ? Légyszi segitsetek mert en mar rohadt rosszul erzem magam a boromben .



#edzés #diéta #sport #etkezesi rohamok
2017. okt. 9. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy megvan benned a törekvés, hogy lefogyj, ez nagyon jó. Szerintem - ha megoldható - a legokosabb lenne, ha segítséget kérnél valakitől. Nem tudom, milyen a kapcsolatod a szüleiddel, testvéreiddel, milyen barátnőid vannak, gondold meg, hogy ki az, aki legjobban tudna támogatni lelkileg.


Konkrét tippem pedig kettő is van. Az egyik az, hogy kezdd el felírni, ami eszel. Gondolom van okostelefonod, arra találsz mindenféle programot (én pl. a MyFitnessPal nevűt használom), de ha nincs, akkor egy sima füzet is megteszi. Nem az a lényeg, hogy statisztikád legyen, hanem az, hogy ha nyoma magad, akkor mindig meg fogod gondolni, hogy egyél-e még. Én úgy csinálom, hogy akkor könyvelem el sikeresnek a napot, ha mindent felírtam, attól függetlenül, hogy a program által javasolt kalóriakerethez képest ez mennyi volt (így nem vagyok motivált, hogy "csaljak" a programmal és becsapjam magam).


Használni használ így is, mert segít megállítani a falásrohamokat. Amíg nem volt a feljegyzés, addig ha megettem egy fél zacskó csokis kekszet, utána úgy éreztem, hogy most már mindegy, úgyis elrontottam, és bánatomban megettem a másik felét is. Látszik majd később, hogy azokban a hetekben, mikor kevesebbet ettem, fogytam is. Nem pontos, hogy a feljegyzés a "normál" ételekről nagyon pontos legyen, az édességeket viszont a lehető legpontosabban jegyezd fel, ha pedig a főétkezések között nassolsz valamit, akkor azt is mindenképp.


A másik tippem az, hogy előző este előre készíts magadnak valami nem túl kalóriadús kaját, pl. nyers zöldségsalátát (öntettel is lehet, de mértékkel), lehet benne főtt tojás, kevés sovány hús vagy sonka, kevés sajt, ilyesmi. Mikor hazaérsz, fogd a tálat, vidd fel a szobádba, és edd meg ott. Kevésbé fogsz még valami édességért visszamenni utána. Készíthetsz mellé egy adag cukor nélküli teát is, ha meleget iszol, az eléggé telít. Ha nálatok nem szabad a konyhán/étkezőn kívül enni, akkor is úgy csináld, hogy először elkészíted a kaját, megkened a szendvicseket stb., utána elpakolsz és csak akkor látsz hozzá. Készítés közben ne falatozz, legfeljebb csak a zöldségekből meg cukormentes italt is ihatsz.

2017. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Még egy dolog, amit megpróbálhatsz. Most az a szokásod, hogy hazaérkezés után eszel. Ehelyett valami más szokást kéne kialakítanod, pl. hazaérkezés után olvasol tíz oldalt egy érdekes könyvből, tíz percig öledbe veszed és simogatod a macskát, vagy bármi hasonló, amit szívesen csinálsz. Egy rossz szokást úgy a legkönnyebb megszüntetni, hogy valami másra szoksz rá helyette.

2017. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első kiváló dolgokat írt...

Nyilván fejben kell rendbetenned a dolgot, de azért a jó étrend és a tervezés sokat segít. Éhesen könnyen befalhatsz egy csomó rosszul laktató ételt, édességet, de ha azt csinálod, amit javasoltak, hogy először is rendes ételt eszel (lehet az kalóriadús is, csak ahhoz képest jól laktasson s tápanyagdús legyen), azzal azért csökkented az esélyét, hogy utána sokat egyél nem megfelelő ételből. Valami önuralom mindenképpen kell, de nem mindegy, hogy mekkora s egy jó alap és terv mellett már kezelhetőbb a helyzet akkor is, ha hedonista édesszájú vagy.


Az sem jó, ha a választott diétád túl sanyarú számodra, szinte garantált, hogy egy ponton ráesel a kedvenceidre, ha jók, ha nem.


A tea is remek ötlet volt, én nassolásra is használom. Te is írod, hogy idegességre eszel, nos, ha ideges vagy, de nem vagy éhes, sokkal jobb teát vagy salátát vagy effélét enni, ami finom, de nem ad szükségtelen energiát (persze a saláták is lehetnek gazdagok és viszonylag kalóriadúsak, nem éhesen nyilván könnyedebbeket javaslok, ha már mindenképpen enned kell. de jobb lenne az üres, minőségi tea).


87 kg elég sok, hacsak nem vagy extrém magas, ebből fogyni igazán nem kellhet nagyon szigorú, kalóriaszegény diéta.

2017. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat , és sokat segítettetek 😘😘
2017. okt. 10. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!