Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia elkerülése diéta közben?

Anorexia elkerülése diéta közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. márciustól diétázom, ez alatt nem azt kell érteni, hogy koplalok, sőt talán még többet is eszem kis adagokban, mint előtte. Sosem voltam túlsúlyos, 150cm-m mellett max. 48 kg voltam. Márciusban lehettem olyan 44-45kg között, viszont mindig is célom volt egy szép, kissé kockás has, ehez pedig kardió és megfelelő étrend kellett. Ma már kb 42,5kg vagyok, kevesebb nem is szeretnék már lenni, hasam így tetszik, viszont visszahízni sem szeretnék, ha már ennyi mindent megtettem. Augusztustól végzek súlyzós edzést is, főleg a kezeimre, ami meg is látszik, persze nem tömegnövelő étrend mellett, de így is feszesedtek a kezeim. Sokat olvasgattam az anorexiáról és az exorexiáról, és félek, hogy ott kötök ki. Figyelek arra, hogy ne éhezzek, igaz kerülöm a telített zsírokat amennyire csak lehet, viszon néha megkívánok egykis csokit és egyébb fast foodot, persze nem olyan gyakran. Nem érzem magam anorexiásnak viszont megrémítenek a kilóim, annak ellenére, hogy jól érzem így magam, igaz kicsit stresszes vagyok mostanában, de szerintem azért, mert végzős vagyok és rengeteget kell tanulnom. Szeretnék olyantól tanácsot kérni, aki folytat/ folytatott hasonló életmódot és tudna -e evvel kapcsolatban valamit mondani. :) Privátban is írjatok nyugodtan!

A válaszokat előre is köszönöm!:)

19/L



2017. nov. 30. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Huu hat szerintem te rendben vagy,marmint nincs semmi anorexiara utalo tuneted.A kaja ha neked eleg es jol erzed magad,semmi bajod nincs boldog vagy es porgos eleteros akkor minden rendben van.Esetleg ha most sulyt akarsz tartanj akkor egyel tobb kcalt es addig emeld amig latod h nem valtozik a sulyod.Enis sulyt tartok mar 5honapja es nem voltam anorexias mert idoben megalltam:)
2017. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy átcsúszhatsz anorexiába? Írj nyugodtan privátban. Kizárólag a leírtak alapján nem tűnsz annak, de ha van még valami a háttérben ezeken kívül, az árnyalhatja a képet. Nem vagyok sem pszichológus, sem edző, sem dietetikus, de sokat szoktam edzeni és érdekelnek az ezzel kapcsolatos dolgok.


Valószínűleg kicsit növelned kéne a kalóriabeviteleden, ha tovább fogysz, és ez nem tetszik, kb. egy szintentartó étrendet kell megcéloznod. A súlyzós edzés nagyon jó, lábra is mehet nyugodtan. Amúgy a "tömegnövelő" étrendtől sem leszel nagyon izmos, viszont szednél magadra még egy kis izmot és súlyt meg csinosabb leszel.

2017. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!