Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kevés étkezés és sok...

Ha a kevés étkezés és sok sport ellenére nem csökken a súlyom, lehet attól, hogy izmot építek?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset eszem (ha 500 cal-t mondok, akkor sokat mondtam), ez általában almából, natúr joghurtból, és extrudált kenyérből/puffasztott rizsből áll.

Mellette minden nap tornázom (úgy egész testre kiterjedően, lábra külön, mert főleg az a zsírréteg nem akar mozdulni) 30-45 percet, pluszban felülésezem, ha van erőm/időm. Ha pihenőnapom van, akkor biciklizni is szoktam, esetleg futni, bár azt nem igen bírja a tüdőm.

3 műszak folyamatosban dolgozom, de akármilyen műszak legyen, a tornát betartom, az étkezést pláne.

Mivel 91 kg vagyok, úgy gondolom, ilyen mozgás és ételek mellett gyorsabban kéne fogynom. Az első 10 kg könnyebben lement. Régen már fogytam le ilyen súlyból, sőt többből, akkor viszont megereszkedett a bőröm, mivel nem sportoltam, csak koplaltam.

Most látom a hasamon, hogy feszesebb, mint múltkor és mintha látnék rajta izom jeleit.

Mivel tudom, hogy az izom többet nyom, mint a zsír, lehet, hogy azért nem csökken a súlyom, mert izmot épít? mert ugyanakkor a ruhákon meg látom, hogy egyre jobban lógnak.

vagy ilyen nagy súlynál nincs izomépítés, akármit csinálok?

Bocs a hülye kérdésekért.


2010. jún. 2. 11:22
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Bocsánat, délelőtt eléggé ki voltam akadva...

A napi ötszöri étkezést semmiképp sem fogom (=tudom) betartani. Még mikor normálisan ettem, sem ettem többször 2-3 alkalomnál.

Mióta 4 műszakban dolgozom, végképp nem eszem máskor, mint munka előtt és után. és ennyi. 8 óra a munka, 3 órát utazom, marad 13 órám egy nap, abból 7-8at alszom, mennyi marad? örülök, h a házon belüli tornát tudom csinálni, futni, biciklizni nem tudok máskor, mint pihenőnapon, esetleg délelőttös héten estefelé, de az egy hét a hónapban.

Ilyen életvitel mellett lehetetlen betartani azt, hogy egy fix időben egyek, mozogjak. Ezen a héten pl. délutános voltam 3 nap, de holnapután éjszakára megyek...

A puffasztott izéket mellőzni fogom, ma már nem is ettem ilyet. zöldséget szoktam enni, ha már valaki hiányolta. most ettem salátát hallal. (igen, ilyenkor eszem, mivel kb. 15 perce értem haza...)

Adok egy hetet ennek a másfajta evésnek. ha jobb lesz, mint a mostani, folytatom, ha nem, akkor nyilván meglesz róla a véleményem egy életre.

2010. jún. 2. 23:35
 22/31 A kérdező kommentje:

Ja, a jojozásról annyit: még soha nem híztam vissza annyit, amennyi a kiindulási súly volt, max a felét... voltam 120 kg, 80 lettem, és 100nál tovább nem híztam. vagyis a fele így is megmaradt.

ha koplalással is érném el a kívánt súlyomat, tennék róla, h az életbe ne szökjön vissza. ha ez életem végéig tartó koplalás, akkor az lesz...

21 évesen már k*rvára elegem van a testemből és nem válogatok az eszközökben, hogy szabaduljak meg a feleslegtől.

inkább félélet soványan, mint egy hosszabb élet a kövér testemben, ami minden lehetőségtől elzár.

2010. jún. 2. 23:38
 23/31 anonim ***** válasza:

Fogyáshoz a neked megfelelő kalóriaszükséglet ALATT kell enni, izomépítéshez pedig FELETTE.

Nem hinném, hogy izmot építesz, csak tűnik el a zsír.

2010. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az almából és a puffasztott rizsből izmot építesz, izmot kizárólag csak fehérjéből lehetne építeni, te meg azt ezek szerint nem nagyon eszel. Miért nem eszel inkább sovány húst és zöldséget, amennyit csak bírsz? Akkor nem is kellene kalóriát számlálgatnod, abból nem lehet sokat enni. És akkor még el is képzelhető, hogy épülne az izmod.
2010. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Most pár napja elhagytam a puffasztott izéket, inkább csak friss salátát ettem tonhallal salátaként (öntetnek joghurt), meg tejet iszom, és kefirt eszem.

emellett almát csak úgy. és többet ettem, mint szoktam.

most már a mérleg is elmozdult balra.

2010. jún. 4. 19:44
 26/31 anonim ***** válasza:

nem értem, miért vagy olyan baromi magabiztos, és a válaszolókkal szemben miért bizonygatod az igazad. Te nem fogysz, te kértél segítséget. Hát fogadd el.


Nem hiszem, hogy nem lehet megoldani az evést máskor, csa este 11-kor meg indulás elött. Bár ez a sok műszak nem lehet kellemes, sajnos nem te vagy az egyetlen, aki rákényszerül. De ha én akarnád, tudnál enni hazafele utazás közben. Igen, én is gyakran ettem a buszon sült húst párolt zöldséggel, hidegen. De semmi pénzért nem csináltam volna azt, amit te csinálsz. Én a diétát olvasgatással, felkészüléssel kezdtem, és -20 kg az eredmény. Egészséges fogyással.


Én nem fogok rosszabbul aludni, ha te ilyen eszelős módon akarsz lefogyni. De majd ha csomókban hullik a hajad és az emésztésed is megborul, lehet hogy megbánod.

Az pedig, hogy azzal érvelsz, hogy 40 kg-ból csak 20-at híztál vissza RENDES evéssel...ez a bizonyíték hogy abszolút elhibázott az egész diétád és szemléleted...

Én 20 kg-ot fogytam teljes értékű, egészséges táplálkozással (ez nem egy almát jelent reggelire-vacsira, meg egy pirítós, meg ilyen hülyeségek, hanem tányér ételt, grillezett csirkehúst zöldséggel, kefíres öntettel, mindent, jóllakásig) és sporttal. Nem jött vissza, pedig mindent megtettem (szeretem a hasam). :)


Az én tanácsaim: többszöri evés, 5 perced biztosan van munka közben. Fehérje! Legfontosabb. Sport. Ez ugyanolyan fontos.


Rendes evés és sport (futás és más kardio) nincs hosszantartó, tartós és egészséges fogyás. Ezt az sem cáfolja meg, hogy te azt állítod, hogy nem vagy éhes. Hajtogathatod ezt, de akkor ez az egész kudarcra van ítélve és kövér és sikertelen leszel életed végéig.


sok sikert

2010. jún. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
teljesen reménytelen..ezaz magyarázd meg magadnak,hogy miylen csodadiétát találtál fel hogy 120 ról csak 100ra mentél vissza..:D nem érzel egy kis ellentmondást? Minek kérsz itt tanácsot ha szerinted jó igy? Csináld csak,90 kilósan semmiféle izmot nem látsz a hasadon főleg nem ilyen étrend mellett..fingod nincsen semmiről,és akik sgeiteni akarnak hogy ne 100 kilós legyél életed végéig azoknak arrogánsan válaszolsz.
2010. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Írtam a legutolsó kommentemben, h most valamivel többet eszem és fogytam. Magyarán: IGAZATOK VOLT. Ötször így sem étkezem, de 3szor talán mégis.

Ha az este 11 órás evés után tornáztam, azzal semmi baj nincs. Utána még 3 órát fent vagyok.

Nem, nincs 5 percem enni a munkahelyemen. Konkrétan olyan helyen dolgozom, ahol NEM LEHET BEVINNI ÉTELT A MUNKATERÜLETRE

2010. jún. 5. 16:28
 29/31 A kérdező kommentje:

Korán elküldtem.

Szóval: nincs olyan, h ülök az asztalomnál és előkapom műanyagdobozkából a zöldséges husit és megeszem, mert abban a pillanatban kirúgnának.

Ételt éppenséggel vihetnék, és szünetben megehetném odakint, csak éppen én utálok mások előtt enni, ez a frusztrációm vagy 10 éve megvan. Igen, onnan ered, hogy mindig kövér voltam, és gondoltam, így majd nem róják a szememre, hogy na lám, zabál megint...

Munka alatt csak inni szoktam. Most mondhatnám, h ezentúl viszek ételt, de nem fogok. Úgysem enném meg.

4 műszak mellett lehetetlen azt betartani, h eszem reggel 7kor, 10kor, délben, 3kor meg 6kor- teszem azt. Sokszor 2 napon belül más műszakban vagyok, mindig máskor vagyok ébren, stb...

Szóval az ötszöri akkor sem fog menni. Eleve nem bírnék el a lelkiismeretemmel, ha ennyiszer ennék. De viszont 3szor próbálok vmivel többet, mint eddig és ez a válaszolókat igazolta, mert már fogytam 2 kg-t, 3 napon belül.

2010. jún. 5. 16:33
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha felteszel egy kérdést, miért kell anyázni? Azért mert neked nem tetszik a válasz, attól még igaz. Azt kérdezted miért nem csökken a súlyod. Azért, mert koplalsz, és értelmetlen dolgot művelsz, ami betegséghez vezet.
2010. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!