Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a kevés étkezés és sok...

Ha a kevés étkezés és sok sport ellenére nem csökken a súlyom, lehet attól, hogy izmot építek?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset eszem (ha 500 cal-t mondok, akkor sokat mondtam), ez általában almából, natúr joghurtból, és extrudált kenyérből/puffasztott rizsből áll.

Mellette minden nap tornázom (úgy egész testre kiterjedően, lábra külön, mert főleg az a zsírréteg nem akar mozdulni) 30-45 percet, pluszban felülésezem, ha van erőm/időm. Ha pihenőnapom van, akkor biciklizni is szoktam, esetleg futni, bár azt nem igen bírja a tüdőm.

3 műszak folyamatosban dolgozom, de akármilyen műszak legyen, a tornát betartom, az étkezést pláne.

Mivel 91 kg vagyok, úgy gondolom, ilyen mozgás és ételek mellett gyorsabban kéne fogynom. Az első 10 kg könnyebben lement. Régen már fogytam le ilyen súlyból, sőt többből, akkor viszont megereszkedett a bőröm, mivel nem sportoltam, csak koplaltam.

Most látom a hasamon, hogy feszesebb, mint múltkor és mintha látnék rajta izom jeleit.

Mivel tudom, hogy az izom többet nyom, mint a zsír, lehet, hogy azért nem csökken a súlyom, mert izmot épít? mert ugyanakkor a ruhákon meg látom, hogy egyre jobban lógnak.

vagy ilyen nagy súlynál nincs izomépítés, akármit csinálok?

Bocs a hülye kérdésekért.


2010. jún. 2. 11:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván izmot is építesz, ezért nincs súlyveszteség, inkább mérj derékátmérőt, ez jelzi ha fogysz. A lényeg, hogy ne egyél annyi extrudált kenyeret,puffasztott rizst, hanem helyette sovány húst, halat, tojást, mert az jobban segít az izomépítésben, ezzel szemben a szénhidrát pedig csak elraktározódik zsírnak.
2010. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

3 éve, mikor 120 kg voltam, 4 hónap alatt fogytam 40 kg-t. akkor sem ettem többet, mint most, sőt kevesebbet és semmit sem sportoltam.

és még akkor sem voltam hű, de gyenge, viszont k*rva jól éreztem magam 80 kg-san.

csak utána normálisan ettem, na, akkor mentem fel megint 100ig, amin stagnáltam mostanáig.

nem tudok munka mellett napi 5ször enni,de eszemben sincs. akkor elhagyom a puffasztott izéket és inkább csak joghurtot eszem meg halat. ezt kipróbálhatom.

de senki ne mondja, h egyek 3szor ennyit, mikor NEM VAGYOK ÉHES. most tömjem magam, ha nem muszáj?

2010. jún. 2. 12:23
 13/31 A kérdező kommentje:
ja és köszönöm az utolsó válaszolót, ő legalább vmi értelmeset is írt.
2010. jún. 2. 12:24
 14/31 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván izmot is építesz, de az 500 kalória akkor is koplalás, ha te nem vagy éhes. 1200 a minimum. És ha ennyit mozogsz, akkor így is bőven "mínuszba" jössz ki egy napra, ne aggódj. Normális, ha kicsit stagnálsz, utána majd tovább fogysz. De erről az 500 kalóriáról állj le, mert ez veszélyesen kevés (egy már tapasztalt ember).
2010. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
hiába köszönöd neki, valószínűleg nincs igaza, csak ezt akartad hallani...500 kcal-ból, amiben alig van fehérje, hogy építene már izmot a szervezeted, miből??????
2010. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de minnek tetted fel a kérdést,ha konkrét véleményed van és csak annak annak hiszel,aki ebben megerősít?
2010. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy amit leírtál, abban mit tartok rossznak:

- Az hogy tornázol, nagyon jó, de ha zsírt akarsz veszteni, nem felülésezni kell, hanem futni, biciklizni hosszú távon, nem túl nagy intenzitással. Tornagyakorlatokkal csak az izmot építed a zsír alatt.

- A kaja úgy ahogy van sz*r, hol a zöldség, főtt kaja és hús? Szerinted ez nem koplalás? Az alap az 1200 kalória lenne rendes kajákból. Ne csodálkozz, hogy visszahíztad azt, amit leadtál, totál jojo effektus amit csinálsz: koplalsz, eléred a célod, elkezdesz enni és a szervezeted mindent elraktároz, azaz újra meghízol.


Azt ajánlom, mint itt mindenki (és ezek az emberek nem kötekedni akarnak, hanem segíteni, hogy úgy le tudj fogyni, hogy meg is tartsd). Egyél rendesen, 5x kicsit, minőségi kaját, ami tele van hasznos dolgokkal (pl puffasztott rizsben, extrudált kenyérben SEMMI hasznos nincs), olvasgass vissza, sokan sokszor leírták már mik ezek a kaják. Továbbá rendszeres min 30perces aerob mozgás.

2010. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

légyszives ezt hagyd abba!!! Maradjon minden így ahogyan van,de kezd el enni!! Napi 5x minőségi ételeket.Legalább sok zöldséget és gyümölcsöt egyél:((

Ne öld meg magad!!!

2010. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Látod mindenki csak segíteni akar nem pedig támadni!!!
2010. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor olvastam a kérdésed, először nekem is az fordult meg a fejemben, hogy miből épülne az az izom, ha nincs az étrendedben fehérje? Ha ragaszkodsz az 500 kalóriához 1 napra, akkor is főzhetnél tojást, 1 tojásfehérjében 14 kalória van, viszont a legjobb minőségű fehérje az ember számára, napi 5-6 tojás fehérjét kéne csak ahhoz megenned, hogy ne bontson a szervezeted izmot. (Különben egy nő, 1 év alatt, fehérjedús táplálkozással, célirányos edzéssel is maximum 10 kiló izmot tud felszedni, az kevesebb, mint 1 hónap alatt 1 kiló. Gondolod, hogy nálad ez a helyzet?)

Én 105 kilóról indultam, rengeteget sikerült leadnom. Eleinte én is egy-egy almát ettem egy nap, és csodák csodája, kicsattantam az energiától, szóval ebben megértelek, nem sorsszerű, hogy 100-ból 100 ember alulenergizált kell legyen ennyi kalóriabeviteltől. Utólag tudom, hogy nagyon kevés, viszotn engem sem az érdekelt, hogy okosan fogyjak, hanem hogy MOSTMOSTMOST eredményt akarok, most. Hála ennek, viselem a régi stigmákat, a megnyúlt bőrt, olyan helyeken is, ahol aztán a fene gondolta volna, hogy képes ennyit nyúlni. Saját tapasztalatból mondom, hogy figyelj arra, mit eszel meg, szedj vitaminokat, és tényleg hagyd az ilyen puffasztott rizseket meg hasonlókat. Zöldséget ehetsz tonnaszámra.

2010. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!