Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fékezzem a stresszevése...

Hogyan fékezzem a stresszevésemet, hogy aztán képes legyek lefogyni?

Figyelt kérdés

Stresszevő vagyok, ezenkívül soha nem voltam különösebben vékony. Két éve végre lefogytam 56 kilóra, aztán tavaly karácsonykor 58-ra híztam meg. Nyáron ingadozott a súlyom +, olykor - két kilóval. Miután az iskolaszezon elkezdődött, még rosszabbá vált a helyzet, jelenleg körülbelül ~62 kiló lehetek. Rengeteg stressz ér, legfőképpen a depresszió miatt eszek, mert az ad egy pillanatnyi boldogságot (tudom, nem megoldás semmire, de ez egy kényszer).

Mit kellene tennem? Hogyan fékezzem meg magamat? Szeretném kordában tartani a stresszevéseimet, mert napközben nem eszek szinte, majd itthon hirtelen, ami éppen van. Célom a 10 kiló fogyás, ami jelenleg elég távoli, viszont meg kell csinálnom. Ha nem most, még többet hízok. Szívesen várok tapasztalatokat, tanácsokat.


167 cm / ~62 kg



2017. dec. 11. 21:31
 1/5 anonim válasza:
71%
Ugyanebben a cipőben járok. Közel hat kilót híztam nyár óta. Önbizalmam a béka segge alatt. Szeretnék fogyni én is, valamikor vékony voltam, most meg mint egy bepuffadt körte. A stresszre legjobb a mozgás, talán ott kéne próbálkoznod. Eljárni kondiba kardiózni. Én sokáig jártam, nagyon jól is éreztem magam tőle, de sajnos most az sincs, talán jövő hónaptól megint mehet. Neked pedig kitartást. Valahogy vezesd le a stresszt, és nem fogsz kaja után nyúlni.
2017. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj hogy napközben nem eszel. Valamit ennél, már este nem lennél annyira kiéhezve.
2017. dec. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Egyrészt szokjál hozzá a napi ötszöri étkezéshez - reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora.

Másrészt vezesd, és látni fogod, hogy hol csúsznak el a kalóriák. Erre vannak internetes oldalak, ahol az adataid beírása után ki fog jönni, hogy mennyi a napi kalória kereted, és jegyezheted, hogy ahhoz képest mennyi kalóriát toltál le aznap. Nekem sokat segít a nassolás elkerülésében, hogy mielőtt bármit is a számba vennék, beírom, hogy mennyi kalória, aztán elkerekedik a szemem, amikor látom, hogy jócskán túllépem a kalória keretem, és inkább nem eszem meg.

2017. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
33%

Szerintem 167 centihez tökèletes a 62 kg:)

De amugy próbáljj meg reggelizni tízóraizni, aztán ebèd (sok fehérje mert attól jól laksz) és utánna egy uzsi ès este fele mehet egy teljes kiörlésü kenyèrböl egy szendo, esetleg tonhal salival:)

A stressz levezetéshez pedig fontos hogy ne legyèl otthon sokat ha úgy érzes hogy most tudod hogy enni fogsz; menjj el sétálni, hallgass zenèt, találkozz a barátaiddal, ismerkedj!!

2017. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
66%
Hmm nem tudom hány éves vagy de ha külön laksz akkor szerintem az lenne a legjobb, hogy csak egy napra vegyél ételt...es ha megehezel akkor muszály elmenny egy boltba ami lehetőleg jo messze lenne a legjobb...így elmenne szerintem a kedved az evestől..+ ne legyen otthon SEMMI nasi ,csoki,semmi...ės kösd le magad...ne stesszelj..nezz vigjatekot menny el a baratokal...setalj..barmit csak NE egyel :DD remélem segítettem valamit
2017. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!