Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik lehetnek az anorexia...

Mik lehetnek az anorexia hosszútávú következményei?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
es a legrosszabb ami megmaradt, amin nem tudok hogyan valtoztatni vagy lekuzdeni az a lelkiismeret furdalas minden egyes etkezes eves utan
2017. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
13%

En is az voltam/vagyok/leszek.

Ha gondolod írj

2017. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

11-es, nekem is sokáig megmaradt a lelkiismeretfurdalás. Egészséges ételeket eszem csak, i'gy átálltak a gondolataim arra, hogy jót teszek magamnak azzal, ha eszem.


Hosszú távú következménye a meddőség is lehet.

2017. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 laurta válasza:
28%

Jobb esetben hajhullás, a fogaid kieshetnek.

A másik esetben gyomorfekély vagy halál.

2017. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%

Pl. ez:

www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__9015711-anorexia-utan-evekkel-is-puffadas-extremnek-mondhato-gazosodas-miert-meddig-m

A halálozási arány kb. 10%-os. 50% meggyógyul, 20% a gyógyulás után is krónikus betegségben szenved.

2017. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Bocsi, javítom magam. 50% meggyógyul, 30% állapota javul, 20% krónikus beteg marad, azaz nem gyógyul meg (azok közül, akik életben maradnak).

Itt olvastam: [link]

2017. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Az immungyengeséget kihagytátok, ill. hogy bármilyen fertőzés vagy bármilyen betegség sokkal rosszabb tüneteket okoz, nagyobb a kockázat a maradandó károsodások kialakulására. Sérülések is nehezebben gyógyulnak, hisz nincs elegendő tápanyagforrása a szervezetnek. Gyakoriak a krónikussá váló fertőzések, kórházba kerülések.
2017. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

Annak a következménye pedig, ha mégis újra elkezd enni, lehet az élet.

Megmarad az evés körüli agyalás, a bűn tudat, de szinte már nincs ember, aki ezekre nem gondolna, csak a genetikailag vékonyak = ez már egy élhető szint.

Mellette visszakapod az életed, nem csak szemlélője leszel, árnyéka önmagadnak, hanem az leszel, aki voltál.

Dilemma... Rossz anorexiásnak lenni, de legalább vékony vagy nagyon "biztonságban" , miközben senki nem bánik veled emberként, amúgy sincs kedved senkivel sem lenni, minden egysíkú, kb kívülről nézed az embereket, nem vagy tagja, nincs jövőképed, nem lehet gyereked, senki nem akar egy tényleg anorexiás nőt barátnőnek, az emberek megijednek, beszólnak,néha kórházba kerülsz, aztán egy nap talán ennyi.


Ha meg elkezdesz enni, minden amitől féltél, ami miatt a nem evésbe menekültél, azzal szembe kell nézned és pont az történik meg amitől félsz. Nagyon nehéz lesz. Néha lesznek jobb pillanatok, megismerkedsz valakivel, egy jó társaságban együtt mersz pizzázni, csokit enni, mint bárki más, és abban a pillanatban szabadnak érzed magad.. Hosszú évek eltetével nagyjából újra tudsz átlagosan enni agyalás nélkül (vagy minimálissal), de mindig lesznek nehéz napok, mindig lesznek visszaesések. Nagyon nehéz lesz..

A legrosszabb az, hogy valaha azt gondoltad magadról, hogy nem vagy elég jó úgy, ahogy vagy... Itt romlott el minden.. Az emlékeket, érzéseket, gondolatokat nem lehet kitörölni, ahogy a kiépült idegpályákat sem semmit.

Az egész egy 22-es csapdája. Szerintem igazán csak a prevenció segít, csak az szabad, aki nem lesz beteg sem..

Persze ki gondolná, hogy az ártatlan diétája ebbe torkollik...

2017. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Fázom

Foszlik a bőröm a kezemen és a fejbőrömön véresre kiszarad

Pattanasos vagyok

Nem tudok aludni

Folyton megbetegszem bakterialis fertozesek....

2018. jan. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap néztem a véznák kontra dagikat. Abban egy nő 17 éve anorexiás. Elmondták, hogy nem azon múlik a dolog, hogy vki vékony. Hanem ez egy mentális betegség, akinek folyton a kalóriák számolgatása stb kórül forog a világ.
2018. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!