Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória vagy nem kalória?...

Kalória vagy nem kalória? Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigyes betegként nagyon elhízott vagyok. Számolom a kalóriát, eddig 1400 körül ettem, doki a legutóbbi kontrollon rám pirított, hogy azzal nem lehet fogyni, 1100 a max, amit egyek, és szénhidrát meg nulla, ez igenis tartható étrend.


Most rászántam magam a személyi edzőre. Nem kamu az illető, jócskán vannak végzettségei, régóta a szakmában van, szóval, feltételezem, hogy ért hozzá.

Ő meg totálisan elszörnyedt, hogy hogy tudok ennyi kalóriával egyáltalán megmozdulni, mekkora idióta a doki, ezzel csak éheztetem magam, stb. És hogy legalább 2000 kalóriát illene megenni (csak nyilván nem szénhidrátdúsan).


Most akkor kinek van igaza? Szöges ellentéte egymásnak a két érvelés. Fogok persze kapni étrendet az edzőmtől, de nyilván nem fog megfelelni a doki által mondottaknak...



2018. febr. 7. 17:31
 1/10 anonim válasza:
100%
A doki egy idióta. Nulla szénhidrát? Na azon éljen ő.
2018. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemed? Életkorod? Magasságod? Testtömeged? Addig annyit mondanék, hogy gyanús az orvos tanácsa, mert naponta 1200-nál kevesebb kalóriát nem szoktak javasolni, mint ahogy teljes szénhidrát tilalmat sem.
2018. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hátttt a dokid elég érdekes.

Nekem 162 centisen 63 kilóhoz jött ki 1364 kcal alap...

Ha azt írod nagyon elhízott vagy nyilván neked több az alapanyagcserèd. En a helyedben kalkulátorral kiszámolnám mennyi az annyi és inkább az edzőre hallgatnék.

2018. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nulla alatt a minimálisat értem, elnézest, pongyolán fogalmaztam. Ezt az edzö is elmondta, hogy az a lényeg hogy a szénhidrátot kell kerülni, pláne a cukrot, szóval ez egyezik.


A kalóriakülönbség az, ami az éles ellentét, és ahol valaki törvényszerűen téved. A kérdés, hogy ki.


Egyébként 115 kiló vagyok, 180 centi magas. Igen nagy súlyfelesleg, és nehezen akar lemenni.

2018. febr. 7. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen méretekkel ne menj le napi 1100 kalóriára, mert felfordulsz! Ha férfi vagy, napi 2000 kalóriával is fogynod kell.
2018. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az edzonek van igaza

En 52 kg-san eszek 1200-1300-at,es 100g szenhidratot.

Ha nagyobb sulyu vagy,akkor meg meg inkabb tobbet kene enned,mert ez igy nagyon keves

2018. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek aberráltan kevés kalória kell, az egyik kedvenc ételes blogom szerzője is ilyen (1200-zal tart súlyt vagy valami efféle, fogyáskor erősen alámegy), mindenféle egészségi baja van, na ehhez én nem értek, az ilyenhez egy jó orvos kell és kezelés.


De normál esetben 1100 kcal iszonyat kevés. Ha lassú az anyagcsere, akkor is inkább egyen többet az ember és mozogjon, mindkettő jót tesz neki.

Mi az, hogy nem lehet lefogyni 1400-zal? Ennél még mozogni is lazán lehet többet egy nap, márpedig nulla energiával nem működik a test. A pajzsmirigyeseké sem, amúgy ha valakinek nagy gondok vannak, annál az extrém kevés kalória sem megoldás, amennyire tudom, mert a szervezet éhezésnek éli meg s előbb bont el bármi mást, minthogy rendesen zsírból fogyjon. Ezt nem értem, de állítólag van ilyen s ez magyaráz bizonyos furcsa eseteket.


Te mit tapasztaltál s mennyit ettél eddig? Én nem kezdenék koplalásba úgy, hogy még meg sem próbáltam máshogy, rosszul hangzik. De a 2000 kcal simán lehet sok... A kettő közé lőném be, de ugye nem vagyok orvos, nem vagyok te...

2018. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, bocsánat, ez kimaradt az előző válaszból.


1400-500 mellett teljesen jól elvoltam. Az 1100 nekem tarthatatlan, estére MUSZÁJ ennem tőle. 1200-300 körülre lőttem be magamnak, az nagyjából tartható. Nem mondom, hogy nem vagyok éhes, de nem is esem össze, szóval ez tartható. Egy hónap alatt kb. 5 kilót fogytam így egyébként, szóval eredménye van.


No mindegy, majd meglátjuk, milyen étrendet állít össze az edző. :)

2018. febr. 7. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyesztő kik nevezhetik magukat doktornak :/


116 kg és 80 cm...minderre mondott 1100 kalóriát...elképesztő, vagy inkább felháborító.

Bár a 2000 meg kicsit soknak tűnik nekem ha eddig csak 1400-et ettél.


Elég borzasztó helyzet, én a helyedben megpróbálnám az edző általi étrendet, 2 hét után ráállnék a mérlegre és ott eldőlne,hogy folytatnám e.

1100 kalóriásat semmiképp, vicc kategória...

Én 168 cm vagyok és 1500 kalóriával fogytam 15 kg-ot.

Kíváncsi vagyok vajon miket mondott még ez a csodaorvos.

Gondolom értelemszerűen alulműködésed van. Ugye jódot,ciket szedsz?

2018. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Alulműködés, igen. Letroxot szedek, elég nagy adagot (baromi rosszak voltak anno az értékeim, amikor kiderült a dolog), de most már lassan egy éve sikerült gyógyszerrel beállítani a hormonszintet, átlagosan 3 havonta járok kontrollra, vérvételre, az értékeim jók.

Az viszont tény, hogy baromi nehezen fogyok.


Persze olyan sokat tutira nem fogok enni, de bízom benne, hogy tudok valami köztes megoldásban kiegyezni az edzővel. Majd meglátjuk.

2018. febr. 8. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!