Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség, stagnálok! (? )

Segítség, stagnálok! (? )

Figyelt kérdés
Már egy hónapja nem megy lejjeb a mérleg mutatója. Most 63 kg vagyok 166 cm-hez, de még úgy hetet mindenképpen le akarok adni. 16 éves lány vagyok, 68-ról indultam két hónapja. Próbáltam az intenzívebb sportot, csalónapot, de semmi. Teljesen elment a kedvem az evéstol, csak azért eszek, hogy ne koplaljak, és kezdjen raktározni a szervezetem. Nagyon szépen kérlek, segítsetek!

2018. júl. 30. 07:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Puffasztott rizs... hát nem akarok ezen vitatkozni, de a pufirizs amellett hogy tele van szénhidráttal, jó magas a GI-je is. Egy valóságos szénhidrátbomba, ami ráadásul még nem is laktat.. szóval fogyókúrás alkalmazása szvsz teljesen elhibázott.

Ez a rettenetes találmány valószínűleg annak köszönheti sikerét, hogy elég tré az íze ahhoz, hogy az emberek elhiggyék róla, egészséges.. bár szó mi szó, tömegeléshez jó lehet :)

2018. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nézd, ha intenzíven sportolsz és egészségesen étkezel, akkor semmi gond nem lehet az alakoddal.

Én 167 centihez 62 kilóval vékonyabbnak néztem ki, mint más 50 kilósan. Csak én sportoltam, ők meg nem. Persze én is csak a számokat láttam, elhittem magamról, hogy kövér vagyok és fogynom kell, aztán felnőttem agyilag és rájöttem, hogy nem csak 50 kilósan lehet valaki csinos és egészséges.

2018. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11: Lehet, hogy tele van szénhidráttal, de pl. a gyümölcs is, a zab is, azoktól mégse tiltja a többség a fogyózókat... Az nem számít, hogy a gyümölcs 100 grammjában kevesebb a ch, mert azt ellensúlyozza az, hogy sokkal többet eszünk belőle, mint pufirizsből. Bár ez egyéni is. Én 20 grammot még sosem tudtam megenni belőle, gyümölcsből pedig 1 kiló nagyon fel se tűnik... A szénhidrátsűrűség nem számít a fogyásnál, a napi mennyiség már jobban, de igazából a kalóriaegyenleg.

A többség picike mennyiségben tolja a pufirizst, ami nem befolyásolja különösebben a fogyást.

Ahogy 100 gramm normál rizs sem probléma sokaknak.


A GI sem érdekel mindenkit, de akkor is nagyon számít, hogy mekkora a mennyiség. Én bizony inkább eszem pár gramm extra magas GI-jű ételt fogyáskor, mint egy kiló alacsony GI-jű szénhidrátbombát, sokkal jobban járok vele. Úgy is fogalmazhatok, hogy a GL-t érdemes nézni, nemcsak a GI-t.


Plusz a fogyás sokunknak hosszútávú program. Nem akarunk önsanyargatni azzal, hogy szinte mindent letiltunk. Vagy nem szinte mindent, de több kedvencünket. Bár a pufirizs nem tudom, kinek a kedvence, szerintem szörnyű, kivéve édesen. S van, aki kenyér helyett eszi, durván lecsökkentve a GL-t és a kalóriabevitelt.


Úgyhogy te nézd a GI-t s a 100g-onkénti szénhidráttartalmat, ha akarod, másnak ez nem feltétlenül fontos vagy jó ötlet. Nekem pl. inkább csak a napi szénhidrátbevitel számít, a GI-vel ritkán foglalkozom. Van, akit a ch sem érdekel, csak a kalóriaegyenleg.

Ezek persze összefüggnek, de nem mindenkinél egyformán.

2018. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Biztosan nem lépem túl, sokszor ezret is kínszenvedés megenni. Tudom, hogy ez is kevés, de hányingerem lesz többtôl. Holnaptól megemelem olyan 1400-500-ra, és megpróbálom lecsökkenteni a szénhidrátot (mivel elég sok gyümölcsöt eszek). Majd beszámolok pár hét múlva. Köszönöm!
2018. júl. 30. 19:32
 15/17 anonim ***** válasza:
A szénhidrát-zsír aránnyal is lehet játszani, egyik nap magasabb ch, alacsonyabb zsírbevitel, másik nap fordítva vagy ez több napos ciklusokra bontva. Persze ehhez számolni kell. Mit sportolsz? :)
2018. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Siker! Mostanra mínusz két kiló! A sport a nyitja. :)
2018. aug. 12. 13:06
 17/17 A kérdező kommentje:
Futok.
2018. aug. 12. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!