Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bezabáltam: 1 doboz Ben and...

Bezabáltam: 1 doboz Ben and Jerry,1 doboz mártott ischler,1 karamelles frappucino,2 doboz háromszög szendvics és még a délután meg volt az egészséges rizs + mustáros csirke kombó. Mit csináljak holnap? Egyek avagy ne?

Figyelt kérdés
Ennyire még sosem kapott el a roham :D
2019. márc. 4. 01:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A 20 dkg csirkéhez felhasznált kb 2 ek. mustárban biztos sok cukor van. Elvette az eszed a modern táplálkozás. :))

Ne igyál laktózt, ne egyél húst, ne egyél glutént, ne egyél tejfehérjét, ne egyél szacharózt, ne egyél semmit... A legviccesebb, mikor olvasom itt, hogy paradicsomot nem érdemes enni tele van cukorral. :)))) borzasztó, hogy ilyen elmebajosak vannak.

2019. márc. 6. 15:58
 12/18 lencsefőzelék ***** válasza:
36%

Lehet, hogy Carl Lewis rossz példa volt, de ki tudja, mi állt a háttérben. Lehet, hogy ki akarta próbálni, hogy dopping nélkül, csak a vegán étrenddel mit tud elérni. Nem jött be neki, ráadásul már nem 20 éves volt, hanem 30 körül járt. Én viszont ellenpéldával tudok szolgálni: abban az évben úsztam egyéni csúcsot a Balaton-átúszáson, amikor leszoktam a húsról, úgy 3-4 hónappal később. Az volt a 6. átúszásom, és bőven 30 fölött voltam már.


Kérdező, nyilván nem a 2 ek. mustárban lévő cukortól fogsz elhízni, de azért abban még mindig több van, mint 2 kávés- vagy teáskanálban. Én pl. csak cukormentes mustárt veszek (de van, hogy házilag csinálok). Sokkal rosszabb viszont a többi, amiket a kérdésedben felsoroltál. Meg a 11-es válaszodban. 20 deka csirke? Ha ezt egy hétre elosztanád, talán nem lenne (annyira) káros, de egy étkezésre...?

A laktózt egyébként nem issza az ember, az a (tehén)tej és a tejtermékek összetevője (magyarul: tejcukor). A glutént csak a gluténérzékenyeknek érdemes kerülniük, egy egészséges, teljes kiőrlésű (tönköly)búzalisztből készült kenyérrel nincs semmi baj. Ellentétben a fehér kenyérrel. Nem nehéz amúgy a felsoroltakat elkerülni, ha magadra főzöl. Rengeteg egészséges alapanyag van, csak megfelelően kell fűszerezni őket. Zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, olajos magvak, gabonafélék. A rizs helyett sem csak barnarizst lehet enni, a köles, hajdina, quinoa, bulgur mind jó alternatíva. A sima, fehér rizs majdnem olyan rossz, mintha cukrot ennél. Idézet William Dufty: Cukor blues c. könyvéből:

„[…] Eijkman elkezdett kísérletezni a csirketakarmánnyal. Hamarosan rájött a titokra, amit a bennszülöttek nem árultak el a cukorevő megszálló csapatoknak. Ha fehér rizst és cukrot eszel, beriberit kapsz. Egyél barna, fényezetlen rizst, és meggyógyulsz.

Ebben a Kelet egyszerű embere számára semmi újdonság nem volt. Csak a már megfigyelt természeti törvény köszönt vissza megint: a természetben minden tökéletes egyensúlyban van. A természet törvénye ugyanis kimondja, hogy az ember teljes élelmiszert egyen, az egész halat, a póréhagyma gyökerét, a sárgarépa zöldjét, és a tengerben vadon növő zöld növényeket éppúgy, mint a szárazföldön termesztetteket. A japán császárok személyes példával próbálták megtanítani ezt: mindig kizárólag barnarizst ettek.”

Amikor az elmebajosokról írsz, akkor nem gondolsz néha magadra? Mert akit elkap időnként egy-egy ilyen falási roham, annak sincs minden rendben odafent. Ez azt jelenti, hogy nem tudsz parancsolni magadnak, nincs akaraterőd, enélkül pedig nem is fogsz tudni lefogyni.

2019. márc. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

20 deka csirke egy hétre?

ülj le egyes

2019. márc. 8. 01:37
 14/18 anonim ***** válasza:
3%
Hagyd, köze nincs a dolgokhoz, ilyenek a vegák, vegánok, ha te nem az vagy, a szemükben egyből egy fäszarc vagy, egy biológiai hulladék. Rég rájöttem, tagadják, de igazából nekik keserű az élet, így működik az ember. Ha valamit megvonsz magadtól önként vagy kényszerből, akkor egyből indokokat keresel, hogy az miért jó neked. Mint mikor valakinél látsz egy drága telefont, amire nincs pénzed, magadat győzködöd, hogy te nem a pénz miatt nem veszel olyat, hanem mert nincs rá szükséged.
2019. márc. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 lencsefőzelék ***** válasza:
69%

Egy szóval nem írtam, hogy bármelyikőtök fäszarc lenne (még csak nem is gondoltam).

„nekik keserű az élet”

Ez általánosítás. Nekem egyáltalán nem keserű az élet, de ha ismersz is ilyet, akkor sem lehet mindenkire igaz. Pláne, hogy mivel az ember egészségesebb, ezért jobb a közérzete, tele van energiával, mégis min kellene keseregni?

Az olyan infantilis szófordulatokból, hogy „Ülj le, egyes!” (vesszővel írjuk) én már óvodás koromban kinőttem.

Megírtam az igazat a(z egészséges) táplálkozásról, és nektek nem tetszett. Csípőből lepontoztatok, mert ehhez értetek a legjobban. Ennyi történt.


Kb. 10 évvel ezelőtt olvastam egy cikket Eliminate the Useless Eaters címmel (ma már ez egy sokkal aktuálisabb írás a témában: [link] ). Rólatok szól.


Itt is minden válaszoló hülye, ugye?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__978705..

Itt meg nyilván 2-es ír badarságokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__978703..

2019. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor én meg arra írjak ellen példát, hogy mióta heti 3 kiló hús felett megeszek, azóta kb 4 éve nem voltam beteg és soha nem voltam ilyen erős még életemben? Ehhez viszont semmit nem kell megvonnom magamtól, erről ennyit.
2019. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Addig olvastam azt a cikket, amíg meg nem említették a chemtrailt benne. :DDDDDDDDDDD
2019. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

„Az igazság akkor is igazság, hogyha egy ember képviseli, sőt akkor is, ha senki nem képviseli.”

https://www.youtube.com/watch?v=1zw2ZKdN8y0#t=6m11s

2019. márc. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!