Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utalok tukorbe nezni, rendszer...

Utalok tukorbe nezni, rendszerint sirni szeretnek. Mas anyuka is van igy ezzel?

Figyelt kérdés
Harom gyereket szultem, legkisebbik harom honapos. Minden idomet legoglaljak, se kulon fozni, se tornazni nincs se idom, se energiam. Utalok zukirbe nezni, azt h.nem jonnek ram a ruhaim,h.az ujak olyanok lehetnek csak mint a zsak, apol es eltakar. Es tehetetlennek erzem magam, tudom, mozogni kell, mas kajak, de mikor. Este tiz utan mikor mindenki alszik pedig mar semmi erom, csak bedolni az ágyba.

2019. márc. 13. 20:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%

Rajtam nem 5, hanem 15 kg plusz volt az optimális súlyomhoz képest 2 szülés után. A hasizmom szétnyílt, lógott a belem szó szerint. A combom narancsbőrös lett. De egy 3 hónapos baba, egy 2 éves gyerek és a háztartás mellett időm sem volt magamat sajnálni, örültem, hogy a mindennapokban helyt tudtam állni és néha picit le tudtam dőlni aludni, mivel éjszaka többször is fel kellett kelnem szoptatni. Amikor már fél éves volt a pici, és elkezdtem a hozzátáplálást, akkor kezdtem el a korábbinál sokkal jobban odafigyelni a táplálkozásomra. Mivel a gyerekeknek is igyekeztem egészséges dolgokat főzni, nem volt nehéz több zöldséget és minőségi ételeket ennem. A férjem segített bevásárolni. A mozgással nem volt gond, mert egész nap alig tudtam leülni, amikor aludtak a gyerkőcök, főzőcskéztem. Mire 1 éves lett a kicsi, teljesen lefogytam, az ismerősök csak néztek nagyokat, hogy csináltam.

Szerintem adj még időt magadnak, normális, hogy most még nincs energiád edzeni. Viszont már most is tudnál egyszerű, de egészséges ételeket összedobni magadnak. Valaki írta a mirelit brokkolit, én is gyakran csináltam mirelit zöldségkeveréket köretnek a krumpli-tészta-rizs helyett. Nyers zöldségeket sem tart sokáig összedarabolni vagy lereszelni, vagy főzni-sütni pár tojást. Csirke- vagy pulykamell szeleteket kb. 10 perc alatt meg lehet sütni, leveseket sem sok idő összedobni, aztán főhetnek, amíg mást csinálsz. Az a pár kiló gyorsan le fog menni, az edzést pedig elkezdheted majd akkor, amikor már kicsit több időd és energiád lesz a gyerekek mellett.

2019. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Utolsó! 62 százalékos! Sztem mondd ezeket el a feleségének, mert lehet nem érzi a súlyát a dolognak, mert így rossz vége lesz a történetnek. Én is túlsúlyos feleség vagyok. Most szedtem össze magam, hogy változtassa.
2019. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Az anyaságot választottad, az ezzel jár.

Nincs többé nő, csak anya van.

2019. márc. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"Sztem mondd ezeket el a feleségének"

Én már túl vagyok a meggyőzés fázisán. Felnőtt ember. Amikor elkezdtem szervezni neki az edzéstervet, még az is elhangzott, hogy atyáskodom felette. Segíteni akartam neki elindulni, mert tudom, milyen nehéz elindulni egyes-egyedül a változás útján. Így legalább nem kellett volna foglalkoznia azzal, hogyan is kezdjen bele, ezért kapott felszerelést is. Az igazság az, hogy én sokkal jobban beleástam magam a témába, mint ő, mégis ő az, aki folyton elégedetlen magával. Annál többet nem tudok már tenni, hogy a támogatásomról biztosítom. Egy hete is jött az elhatározás: ma tornázni fogok! Nem tornázott. Amikor szóltam neki, az időhiányra panaszkodott, pedig eseménytelen hétvége volt, a gyerek is aludt délután vagy 4 órát. Kifogás kifogás hátán. Ha belegondolok hogy még fiatal, harmincas házaspár vagyunk, beleborzongok, hogy mi lesz majd 20 év múlva. Ha őszinte vagyok vele, nem tetszik neki. Ha ráhagyom az egészet, előjön a lelkiismerete és nézegeti magát a tükörben. Egyébként most (158 centihez) 84 kiló, megismerkedésünkkor olyan 60-62 volt, szülés után 2,5 évvel ennyi. Tudom, hogy ha komolyan venné, sikerülne neki és minden adott hozzá. Csak a legfontosabb nem: az akarat.

2019. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. A ferjem segitene, ha itthon lenne, de olyan a munkaja,h.neha nem is talalkozunk, koran megy, keson jon. Anyukam neha szokott segiteni, harom kisgyerekkel nehez, de mig vigyaz rajuk, azt az idot az elmaradt hazimunkara forditom. Nem panaszkidok. Elso szuleskor 11et hiztam, 14et fogytam magam sem tudom hogy, talan majd most is sikerul.
2019. márc. 14. 09:42
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
#24: a másik helyett tényleg hiába akarod. Én a férjemmel vagyok így. Amióta gyerekeink vannak, ő jókora pocakot eresztett. Leginkább a mozgás hiánya miatt (ülőmunka reggeltől estig), de az sem segít, hogy hiába főzök finom és egészséges ételeket, ha este 10-kor nekiáll enni, és betol több szelet kenyeret, meg rendszeresen sörözik. Sajnos őt egyáltalán nem érdekli, hogy néz ki, az egészsége sem igazán, így nincs motivációja.
2019. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az étkezésedre kell odafigyelned! Számold a kalóriát. Bár ha szoptatsz még akkor várj ezzel, ha nem akkor kezdheted. Nem kell külön főzni. A maradékokat nyugodtan add a kutyának, ne te edd meg a gyerekek után, ha nincs kutya ne sajnáld kidobni. Ez is sokat számít, bár nem tudom csinálsz e ilyet. Sok folyadék!!! Legalább 2 l naponta, ha lehet víz. Ha számolod a kalóriát, és eleget iszol biztos lefogysz!!! Sok sikert!
2019. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!