Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Manapság már elfogadott...

Manapság már elfogadott jelenség lett a kövérség?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy a társadalom egyre inkább elfogadja a kövérséget hazánkban. Szinte soha nem tapasztaltam olyat mostanában, hogy valakit megszóltak volna a plusz kilói miatt vagy legalábbis nagyon ritkán. Nyugaton gondolom ez már régebben lezajlott, mivel az Usa-ban is és a Briteknél is az emberek 2/3-a kövér, de legalább túlsúlyos. Szerintetek is így van? Egyre megértőbbek és tolerànsabbak vagyunk a kövér emberekkel kapcsolatban is?

2019. ápr. 4. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, hogy a tolerancia sokat nőtt az elmúlt években. Ez jó: a beszólogatás nem segít senkin, sőt, az instabilabb lelki alkatú embereket szélsőségekbe sodorja, megpróbálnak koplalni meg mindenféle életveszélyes módszert alkalmazni hogy lefogyjanak.


A túlsúlyosak száma szerintem nem ettől nő: az életmódunk változott, ebből a szempontból sajnos kárára, és a normális alkatú idősek kihalnak, a kövér gyerekekből pedig kövér felnőttek lesznek.


A tolerancia és önelfogadás végül éppen ahhoz segíthet hozzá valakit, hogy sikerüljön változtatnia. Hány kérdésben olvastam itt, hogy valaki nem mer edzőterembe menni, mert fél, hogy mások mit fognak gondolni, ha meglátják, hogy milyen kövér.


Ugyanakkor a tényeket sem kell tagadni - de nem is kell eltúlozni, hiszen úgy már nem tények. Nem igaz, hogy elviselhetetlen, elfogadhatatlan ha valaki kövér, de attól még rossz, sokaknak zavaró stb. A szélsőséges jelzők senkinek sem segítenek, inkább szorongásba, depresszióba hajtják az embereket, és nem is tényszerűek.


Az is fontos, hogy a testsúly és testalkat nem egyetlen és mindent meghatározó dimenziója az egészségnek. Vannak olyan túlsúlyos emberek, akik ezzel együtt is sokat mozognak. Nekik sokkal jobbak az életkilátásaik egészségi szempontból, mint a keveset mozgó túlsúlyosaknak. Tehát mozogni akkor is érdemes - persze az ízületeket kímélő módon - ha valakinek lefogyni nem sikerül.

2019. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon a vékonyság nem elfogadott. Zabálás kultusz van, a "rendes étel" a "jó zsíros" hús sok körettel, ha valaki fogyott, annak azt mondják, hogy rosszul néz-e ki, eszik-e rendesen, a férfiak 100 kiló alatt csak karácsonyfadíszek, a férfi és a disznó 10 kilótól kezdődik, a nők házasság után "megasszonyosodnak", stb., stb. Az egész nyelvünk, kultúránk azt építi fel, hogy kövérnek lenni kívánatos.
2019. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12 Teljesen igazad van! Erről a következő videó jut eszembe:


https://www.youtube.com/watch?v=0xSVlxPLfIs


Bevallom néhányszor kicsordult a nyálam! :)

2019. ápr. 7. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!