Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve!...

Nagyon el vagyok keseredve! Augusztusig szeretnék megszabadulni nagyjából 15-20 kg-tól! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a testem rabja vagyok! Gimnáziumba járok, nem mondanám, hogy kinéznek, de jól tudom, mit gondolnak rólam a súlyfeleslegem miatt. Alapvetően egy olyan osztályba járok, ahol jóval többen vagyunk lányok, mint fiúk, s mondanom sem kell, hogy eleg szépek és vékonyak! Augusztusra tűztem ki a célom, mégpedig azért, mert ekkor megyünk majd nyaralni, valamint szeretnék a jövő tanév elejény egy új emberként belépni a terembe! Kérlek segítsetek! Bármilyen tippet meghallgatok/megfogadok!

165 cm/lány/70kg


2019. ápr. 18. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Kerüld a szénhidrátot (cukor, krumpli, rizs, tészta, üditők)
2019. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%

Számold a kalóriáidat pl yazio-val. Itt ki tudod számolni, hogy mennyi kcalt kell enned egy nap, amit beírsz yazioba: [link]

Ha belejössz, akkor étkezésenként kb fél perc. És nagyon megéri. Sok mindent kipróbáltam, de nekem ez vált be a legjobban.

2019. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, akkor kezdj el valamit sportolni is, akkor mgé jobb alakod lesz
2019. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
35%
1-napi ötször egyél, reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.Az egésznek nem az a lényege, hogy éhezz csak az, hogy ha ötször eszel minden 5 alkalommal keveset ne túl sokat.2- HA szoktál kávét inni akkor azt tényleg ne igyál mostantól.3- semmilyen édességet ne egyél, akkor se ha megkínálnak( ha nagyon kívánod akkor egyél banánt vagy valamilyen gyümölcsöt).4- minimum napi 2liter vizet igyál, az nagyon sokat segít. 5- kezdj el sokat mozogni, tudom, hogy ez gimibe nemm olyan egyszerű;ha nem jársz valamilyen edzésre, akkor menj ki futni, vagy a szobádba a telefonodról tudsz edzős vvideókat nézni.Én nagyon-nagyon ajánlom PAMELA RF-et.6- ne kezdd el egyik napról a másikra csak szépen fokozatosan kezdj rászokni.7- minden egyes nap végén dicsérd meg magad 8- tudom, hogy ez furán hangzik, de NAGYON sokat segít ha egész nap mosolyogsz és nem úgy nézel erre az egészre, mintha valami kiképzés lenne.Nézz motiváló idézeteket pinteresten vagy instán.9- És ami a legfontosabb,hogy hidj magadban.10- ne másoknak akarj tetszeni, hanem saját magadnak, ki tudja ha mindez sikerül még lehet, hogy életmód tanácsadó lesz belőled.SOK SIKERT:)
2019. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha valami kérdésed van, nyugodtan írj itt, vagy privátban 16/L
2019. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Amitől biztosan fogyni fogsz, az a kalória deficit. 1 kiló (zsír és nem víz) leadásához 7000 kalóriát kell elégetned. Ha szereted a matekot, könnyen kiszámolhatod, hogy miért is lehet lassan fogyni, ha egészségesen akarsz. A kalkulátorok segítenek ebben, de maradj reális és egészséges, napi 1200-1500 alá ne menj! (Érdemes megnézned eddig mennyit vittél be)

Innentől pedig már csak az egészséged és a saját dolgod megkönnyítése a szempont. Értem ezalatt, hogy bevihetsz napi 3 tábla milkából is 1400 kcalt, akkor is fogynál a deficit miatt, csak épp megbolondulnál az éhségtől meg a cukrod ingadozásától. Szóval keress lassan felszívódó szénhidrátokat, nagy rosttartalmú ételeket, amik segítik az emésztésed is. Pl. a zabkása azért lett trendi reggeli, mert sokféleképp elkészíthető és bár figyelni kell, mert nem kevés benne a kcal, sokáig eltelít és energiát ad reggel. A sporttok többsége nem éget túl sok kalóriát, mégis ajánlatos, mert 1 óra alatt -300-400 azért összejön és míg a zsír ég rólad a napok során, a helyébe lépő izmodat csak a sport tudja építeni. Sok sikert és kitartás! Ne keseredj el, ennyit fogyni még nem a világvége, fél év alatt reális, csak arra figyelj, hogy a szemed is lássa, mert sok diétázóról hamarabb lemegy a felesleg, mint, hogy észlelje, elhigyje és a lelke megnyugodjon.

2019. ápr. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%

Szénhidràtszegény+ zsírban és fehérjében gazdag étrend.

Finomított, fehérlisztes tésztàkat, pékàrukat, cukrot , fehér rizst kerüld el. Javaslom hogy az étolajat is cseréljétek le valamilyen màs àllati( sertés) vagy növényi( kókuszzsír) eredetű zsiradékra és abban süljön aminek kell.

Ritítsd meg a krumplifogyasztàst, ehetsz tésztàt is ami nem fehérlisztből van, pl durumtészta, de 50 grammnàl ne legyen több egy adag és ne edd túl gyakran. Mehet a teljes kiőrlésű kenyér de ne edd mértéktelenül. Mehet amennyit csak akarsz húsokból húskészítményekből, zöldségekből( pàrolva; nyersen, salàtàkként, tojàs, tejtermékek- sajtok, natúr joghurt stb. Husikból és tejtermékekből nyugodtan a zsírosabb vàltozatokat is eheted, és ràgcsàlj mértékkel olajos magvakat , valamint egyél hüvelyeseket is.

Èn màrcius elsején vàltottam életmódot, 7 kilót fogytam:)

A kalóriaszàmolgatàs marhasàg , lélekölő és nincs rà szükség. Heti legalàbb 3-4x egy óràt mozogj valamit. Ennyi az egész.:). Ha van kérdésed írj bàtran.

2019. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
A kalóriszámlálásra azért van szükség mert ha napi 2000 kalóriára van szükséged de beviszel 3000 kcalt ha fejre állsz se fogysz, csak tovább hízol.
2019. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Szàmszerűsítve több kalóriàt eszem, mint amikor nem tudtam semmit se fogyni. Mostansàg mégis fogyok. Mindössze màs forràsokból eszem és màs arànyban.

Példa

Orvosi javaslatos

160 grammos diéta

1400-1500 kalóriàn

0kg és 0 cm fogyàs 3 hónap alatt heti 4-5 50 perces tornàval

fenti tàplàlkozàsi alap betartàsa amit leírtam:

1800-2000 kalóriàs terjedelemben

60-95g közötti nem finomított, lassú felszívódàsú szénhidràtbevitel

és heti 3x 50 perc mozgàssal

-7 kg, valamint -3cm mellbőségből,-11cm derékból és -12 cm csípőbőségből eltàvozott. + a többi centit le se írom...

A màrcius elsején amikor elkezdtem; csípőben pont passzoló nadràgom màr összegombolva , àlló helyzetben nemes egyszerűséggel leesik rólam. Ezt akkor mivel magyaràzod?

Ha az ember az alapokat betartja és mozog valamit, tök felesleges kalóriàt szàmolgatni. A makrotàpanyagok minősége és arànya szàmít.

2019. ápr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
* lemaradt, fentebb. 160 grammos szénhidràt diéta
2019. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!