Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve!...

Nagyon el vagyok keseredve! Augusztusig szeretnék megszabadulni nagyjából 15-20 kg-tól! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a testem rabja vagyok! Gimnáziumba járok, nem mondanám, hogy kinéznek, de jól tudom, mit gondolnak rólam a súlyfeleslegem miatt. Alapvetően egy olyan osztályba járok, ahol jóval többen vagyunk lányok, mint fiúk, s mondanom sem kell, hogy eleg szépek és vékonyak! Augusztusra tűztem ki a célom, mégpedig azért, mert ekkor megyünk majd nyaralni, valamint szeretnék a jövő tanév elejény egy új emberként belépni a terembe! Kérlek segítsetek! Bármilyen tippet meghallgatok/megfogadok!

165 cm/lány/70kg


2019. ápr. 18. 21:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Ja és nem azért nem eszem lényegében kalóriàban többet mert huuu de félek a kalóriàtól. Egyszerűen nem tudok többet enni mert nem vagyok annyit és annyira éhes. A zsír és a fehérje laktat de nagyon. A zsírban viszont szàmszerűen sok a kalória ezért megdobja a bevitelt de nem lényeges érték. A tàpanyagaim arànyait àllítottam be, tudom hogy mire kell figyelnem. Így tartom a szénhidràtot a megfelelő tartomànyban. Kalóriaszàmolàsra pedig semmi szükség. Ha a sok zsírt és sok szénhidràtot ennék nyilvàn híznék, de kevés szénhidràt és sok zsír pont a fogyàst és a jóllakottsàgot fokozza. Szerintem ilyen étrenden képtelenség 3000 kalóriàt összeenni, mert a zsír laktat, és a fehérje is. Felfogtad?
2019. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Attól hogy lepontozgatsz még nem lesz igazad.
2019. ápr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért nem mindegy mekkora túlsúlya van valakinek. Egy 100 kilós ember az 1800-2000es kalória mellett is fogyhat, ha egészségesebben táplálkozik és mozogni kezd, de 70 kilónál már inkább az 1400-1500 az, ami lassú fogyást eredményez, ahogy mennek le a kilók, csökken a kalóriakeret is.
2019. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

Még mindig nem érted. Mivel laktató étrendet követek, kalóriában sem tudnék többet enni. Legtöbbször 1800 kalória körüli napom van, és az én magasságomhoz egy normál testsúlyú nőnek 65-69 kg-val is kalóriában ennyi az igénye átlagosan, (ennyi súlyból meg már nem is akarnék többet fogyni, tehát nem kéne kevesebbet ennem. De pontos alapanyagcserét úgysem lehet kiszámítani, mert változó és nem is minden nap ugyanannyi, még ugyanannak a személynek sem. Mivel a test nem egy zárt rendszer, az energiamegmaradás törvényét nem lehet csak úgy ráhúzni.

Egy szóval se állítottam, hogy 3-5ezer kalóriányi kaját tömjön be valaki magába, annyit írtam, hogy olyan étrenddel amit én javasoltam/leírtam, képtelenség annyit megenni, hogy hízzon az ember, mert a zsír és a fehérje magasabb bevitele laktat, tehát nem fog az ember kalóriában igazán sokat enni. Az én példám is mutatja egyébként. Mint fentebb írtam, 175 centis magasságomhoz egy átlag 65-69 kilós nőnek is kb átlag 1800-2000 kalória a kalóriaigénye, ha nem a tv előtt punnyad egész nap. Én ennyit eszem most, mert nem tudok többet. És azért egy átlag ember eljár dolgozni, ott tesz vesz, kimegy a mosdóba pár óránként, gyalogol, ha hazaér házimunkát végez, jön-megy, sétál, ha emellé még heti 3 1 órás testmozgást beiktat, tartja az étrendet, nem fog hízni. Ennyi.

Ez ugyanúgy vonatkozik alacsonyabb, kisebb energiaigényű emberekre. Ha az én testem érzékeli a jóllakottságot, akkor egy 160 centis nő sem fog 3000 kalóriát betolni zsírból és fehérjéből, mert dugig lesz, nem lesz éhes. A test, ha csak nincs leptinrezisztenciája valakinek, és normálisan érzékeli a jóllakottság érzését, nem fog felesleges energiát bevinni.

2019. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

hát ez szerintem egyáltalán nem igaz, rengeteg ember eszik feleslegesen chipsből, csokiból, édességekből felesleges kalóriákat úgy is, hogy nem érzi magát éhesnek, egyszerűen mert finom.


és egy dolog, hogy súlytartáshoz jó lehet ez a kalória, de fogyáshoz már sok lehet valakinek. én pl. 70 kiló vagyok, és 1800 kalóriával nem fogyok, pedig én is lchf étrendet követek kb, bár néha megugrik 100 fölé a ch, és nagyon szeretem a gyümölcsöt, minden nap eszem.


szóval azért, mert neked jelenleg ez működik, ne jelentsd ezt ki, majd ha te is 60-70 kiló leszel, meglátjuk még mindig fogysz-e majd ennyi kalóriával...


és sokan 175 centihez is inkább 55-60 kilók szeretnének lenni, szóval mindegy.

2019. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Attól hogy lepontozgatsz még nem lesz igazad." - Nehezen pontozhattalak le ha fent se voltam gyk-n órák óta, de látom másnak is 82%-os a válasza. Gondoltam szólok mielőtt újra gyanusítgatsz.

Illetve elég könnyű 3000 kalóriát összeeni fehérjében és zsírban gazdag kajákból is, azért mert neked bevált hogy ezzel az étkezéssel kevesebb kcalt viszel be más simán hízhat is mellette.

2019. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%

Akkor szàmolgasson kalóriàt az akinek jólesik, normàl keretek közt szimplàn felesleges. ( csak egy javaslat volt) mert úgyis a tàpanyagok szàmítanak ( ch, fehérje, zsír) nem a kalória.

.De az hogy valaki csak azért eszik rendszeresen többet mert finom, mert unatkozik mert szomorú , mert sresszes stb stb megint egy teljesen màs téma. Érzelmi evésnek hívjàk és kàros. Az étel nem az érzelmek kezelésére való.

. Alap szükségletekről volt szó, ahhoz pedig az életmód betartàsa mellett nem tudja magàt túlenni az ember. Pont. Aki meg arra törekszik hogy eszetlenül vékony legyen, magànügy, azért lehet éhezni kell, ha ez a vàgya, ÈN egészséges normàl testsúlyról beszéltem, nem arról, hogy valaki csontsovàny akar lenni. Az màr mindenkinek a maga dolga. Ha akar, kínlódjon vele.

2019. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

175 centi es 55-60 kilo hol csontsovany?

Birom mikor kover emberek anorexeznek szimplan ilyen genetikaju, vagy ezert sokat tevo emereket:D

2019. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

60 talán még nem vészes, 50 valahány viszont k...va kevés 175 centihez. Több ilyet is ismerek és mindegyik nagyon sovány, és ezt nem csak én gondolom így. Bár ők nem fogyni akartak, egyszerűen ilyen az alkatuk. És ezzel nekem semmi bajom, erről ők nem tehetnek.

De mondom, nekem mindegy, mindenki azt csinál magával amit akar.

Nem anorexiáztam le senkit, tanulj meg olvasni. Azt írtam, hogy az a vékony ideál amit a média mutat, NEM normál testsúly. AZ nem normális amikor a csajnak kilátszanak a bordái, kiállnak a csontjai mert ehhez koplal.

És nem azokról beszélek akiknek egyszerűen ilyen a genetikájuk, ilyen alkatúak. Azokról beszélek akik erőszakkal akarják lenyomni a testsúlyukat ilyen ötvenvalahány kilóra miközben a magasságukhoz képest ez kevés, és alapvetően a testük tiltakozik ez ellen, de ők csak azért is koplalnak és sanyargatják magukat.

Attól, hogy jelenleg még kövér vagyok, folyamatban fogyással, még van reális képem az ideális testsúlyról,

és ezt is szeretném elérni. Nem vagyok vak, ha valakinek kilátszanak a csontjai annyira vékony, és én ezt észreveszem, az nem azt jelenti, hogy én erre irigy vagyok. Rohadtul nem vágyom rá, hogy 55kgs legyek, mert nem tartom egészségesnek se nőiesnek, se szépnek. Persze szíved joga azt képzelni amit csak akarsz, én veled befejeztem, mert csak kötözködni tudsz, és kiforgatod a szavaimat.

2019. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Izlesek es pofonok, en is 70 kilo vagyok, megis ismerek nagyon szep lanyokat ilyen parameterekkel. HA neked ez nem tetszik szived joga, de azt irni ez mar betegesen vekony tulzas.

Plusz kb te irsz tamado hangnemben mindenkinek aki nem ert egyet veled abban, hogy a kaloria is szamit, mikor mi mast tapasztalunk kisebb tulsullyal mint te a naggyal, amibol konnyebb fogyni tobb kaloriaval is mint emlitettem.

Naszia

2019. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!