Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyhatok kalória számolgatás...

Fogyhatok kalória számolgatás nélkül is? És hogy motiváljam magam az egészséges életmódra?

Figyelt kérdés

kicsit feszengve állok a kalória számoláshoz.

kb egy éve elkezdtem számolgatni és minden jól ment, fogytam vele meg minden, viszont nem egészségesen. a kalóriák száma rohamosan csökkent és 2,5 hónap alatt majdnem 12 kg-ot fogytam.(és még utána is három kilót kb, de azt kb 1-2 hónap alatt pluszba) kissé átestem a ló túloldalára, a testképzavarom mégjobban megnőtt és ugyanolyan dagadtnak láttam magam 62kgosan, mint 78-79 kgosan. amiután egyszer tesin majdnem elájultam realizáltam, hogy ez így nem lesz jó és muszáj ennem normálisabban, szépen lassan visszaállt a rend, viszont fel szaladt rám 5 kiló vissza. ezt szeretném leadni körülbelül öt másik kilóval együtt, de a fő szempont az, hogy elégedett legyek magammal!

természetesen mozgok mellette (heti háromszor. 2 dors edzés és egyszer futni járok kb egy órát).


viszont nyilván az étkezésemen is változtatnom kell a célom érdekében, de ez egy nehezebb dolog számomra. szóval, hogy csináljam, ti hogyan csináltátok? mi motivált titeket, hogy folytassátok és ne egyetek pl csokit vagy akármit? mit ajánlotok motivációnak?


(ja, amúgy 161 cm és 67 kg vagyok, valamint 16 éves)


előre is köszönöm mindenkinek, hálás leszek, ha szántok rám némi időt és válaszoltok!



2019. ápr. 19. 19:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

En sem azt írtam, hogy kalóriat számolgatni kell, hanem hogy kalóriadeficitben kell lenned.

Az, hogy most számomtartod, vagy sem, a te egyéni dontesed.

Csak praktikusabb általában a kalóriákat számolni de ez nem mindenkinél így van.

2019. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!