Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet helyettesíteni a húst...

Lehet helyettesíteni a húst fehérjeporral?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a húst, viszont a fogyáshoz meg kellene fehérje, hogy inkább azzal lakjak jól, és ne szénhidráttal. A hüvelyeseket szeretem, de sajnos ott a fehérjével sok szénhidrátot is beviszek.

Az úgy hülyeség, ha az ebédemből kihagyom a húst, eszek zöldségeket, meg kevés rizst, és mellé fehérjeport iszom?

Mi van a húsban, ami annyira laktat? Néha próbálok húst enni, hogy beinduljon a fogyás, de utálom az ízét.



2019. jún. 25. 07:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

4-es: ennyi ostobbaságot egyetlen válaszban ritkán lehet olvasni.

"A szénhidráttól sosem laksz jól. Az a dolga, hogy folyton éhessé tegyen."

Érdekes módon évezredekig az emberek kenyeret, krumplit ettel és ettöl laktak jól.

Másrészt a zöldségfélék kifejezetten hasznosak.

Harmadszor, a vega/vegán életmódról csak az ír ilyet, akinek halvány fogalma sincs a témáról!

2019. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

10-es: "Nem azért, de láttál te már elhízott vegánt? Mert én nem."


Én már láttam, de tényleg nem sokat, és ök is föleg azért voltak elhízottak, mert rengeteg CH-t fogyasztotttak és azt is föleg finomítottakat, de ez a ritka eset.


De ettöl függetlenül állatmentes étrenddel és kevesebb fehérjével is lehet fogyni, méghozzá izomveszteség nélkül.

Én is vegán vagyok és egy év alatt bö 10 kg-ot fogytam, megfelelö sport mellett, így tényleg nemcsak könnyebb, hanem formásabb is lettem.

2019. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ha mértéktelenül eszi a chipset, és egész nap a kanapén tesped, akkor egy vegán is el tud hízni. De azért ehhez nagyon durván el kell hanyagolnia magát. Nekem van 4-5 vegán ismerősöm, mindegyik olyan sovány, mintha betegek lennének.


Szóval igenis egy vegán életmóddal simán le lehet fogyni, csak oda kell figyelni a zsírbevitelre, mert a zsír+ szénhidrát együtt okoz hízást, és nem külön külön.


Se a szénhidrátevő vegánok, se a zsírevő erdélyiek nincsenek elhízva, csak a mi vagyunk elhízva akik mértèktelenül esszük a zsírt meg a szénhidrátot egyszerre.

2019. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Eddig mivel laktam jól? Főként szénhidráttal. Csak eddig nem sikerült fogynom. Ami nem csoda, mert kevés szénhidráttól éhezek, a soktól meg hízok.

Elvileg 160 g szénhidrátot kellene ennem. Amikor több húst eszek mellé, akkor bírom, de hús nélkül éhen halok...

Volt egy időszakom vegánként, jól éreztem magam, nem voltam fáradt stb, de fogyni nem tudtam. Hiába ettem rizs helyett lencsét, abból meg többet kellett ennem, hogy ne legyek éhes.

Amúgy sem tudom, hogy milyen makrók kellenek. Ennyi amit kitapasztaltam, hogy ha számomra kevés szénhidrátot eszek, akkor a hús segít. Csak azt meg nem szeretem.

Igazából csak a nagyon feldolgozott egészségtelen húst bírom megenni. De színhús pl csirkemell, vagy csirkemellsonka fujj.

2019. jún. 25. 13:02
 15/17 Sic Semper Tyrannis válasza:
65%

"kevesebb fehérjével is lehet fogyni, méghozzá izomveszteség nélkül."


Ásd el magad. Sportolóknak, főleg testépítőknek azért kell emelt fehérjebevitel diéta alatt, hogy minél kevesebbet fogyjanak izomból. Az izmok amúgy is fehérjékből építkeznek.


Kérdező: a legjobb növényi fehérjeforrás talán a bab, az alga, de sok gabonafélének is nagyon jó a fehérjetartalma. Fehérjeporral azért nem jó totál helyettesíteni, mert a gyomrod a szilárd kajához van szokva. Jó dolog egy kis pluszt adni egy shake formájában, de első sorban a szilárd táplálék fogyasztására kell törekedni.

2019. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Veganokrol beszelsz aztan meg tejtermekrol wtf. Sztem vegara gondolsz. Bar aztan jon a virsli meg a felvagott is 😅 Am siman elhiznak a vegak is. Az ossz kaloria szamit.
2022. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kerdezo milyen chkat eszel? Az se mind1.. a gyors chktol hamar ehes leszel. Zsirbol is van jo meg rossz.
2022. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!