Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor kell enni ha fogyni akarok?

Mikor kell enni ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy lehet-e egyáltalán izmot építeni és fogyni zsírból egyszerre? Vagy először építsek izmot aztán szálkásítsak?

Úgy tudom edzés+ kardió után a szervezet fokozott kalória égetésben van és ha eszek akkor ezt megállítom, de azt is olvastam, hogy vissza kell pótolni az izomba a fehérjét, hogy fejlődni tudjon.

19/l 155cm 55kg



2019. júl. 9. 07:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdőként lehetséges izmot epiteni es zsirbol fogyni egszerre egy bizonyos szintig, aztán megáll a fejlődés. Rendszetes súlyzós edzessel hamar eszrevenni a valtozast. Súlyzós edzés utan kell pótolni a fehérjét, mert ilyenkor nyitott az anabolikus ablak, amikoris az izom szerkezete "sérült" és képes magához venni a fehérjét. Vannak, akik ezt cáfolják, szerintem neked kell kitapasztalni.

Kardio edzes ugye az allokepesseget fejleszti,kevés izommunkával. Kezdőként evvel is lehet izmosodni kicsit. Fogyás szemponjábol is jo egy ideig, mert kalóriat eget, de csak annyi izmot epit amennyi az adott edzeshez szukseges(nem sokat). Tul sok kardio izmot bont,ha kevesebbet eszel, tul nagy a kaloriadeficit.Mivel pl. a futás gyors mozgas, ezert a test ugy adaptalodik, hogy lebontja a felesleget, legyen az izom vagy zsir, hogy gyosabb legyél. Van meg egy fajta edzes, az aerob. Erre is mondjak, hogy zsírt eget, de mivel alacsony pulzustartomanyban dolgozik,lassabb, ezért nem bont izmot, de viszont zsírt éget.

Ajanlott megenni naponta az alapanyagcsere működésehez szukseges kaloria mennyiseget bármilyen mozgasformat is valasztasz+annyi kaloriat amennyit elégetsz mozgassal

2019. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!