Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jó volt a mai...

Szerintetek jó volt a mai étrendem?

Figyelt kérdés

Reggeli:

-két egész tojás+3 fehérjéből rántotta, 1 teáskanál olajjal, sóval, 20 gramm gouda sajt ráreszelve, egy darab nagyobb TV paprikával, egy darab paradicsommal, két darab csemege uborkával, négy darab puffasztott rizzsel


Tízórai:


-egy nagydarab zöldalma


Ebéd:


-4 darab pulykavirsli, 5 darab extrudált kukorica, egy darab szendvics jégkrém


Uzsonna:


-30 gramm gouda sajt szeletelve, öt darab extrudált kukoricával, 1 darab közepes méretű banán


Vacsora:


-125 gramm félzsíros túró, 5 darab nagyobb fokhagymával, pirospaprikával, vegetával, 14 darab extrudált kukoricával.


A nap folyamán ittam még gyömbéres kólát is. Amiben nincs kalória. Tudom, hogy ez nem a legegészségesebb, de nem szoktam sok ilyet inni. Csak nagyon ritkán iszok kólát. Általában csak szénsavmentes ásványvizet iszok. Szerintetek nagyon rosszul lettem ma?


2019. szept. 15. 22:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Én 50 kgt fogytam 10 hónap alatt és 3 éve tartom a súlyom. Kit érdekel? Csakis engem, mert magam miatt csináltam. Nem azért, h itt reklámozzam. Nem is értem iert kérdeztél, ha nem bírod elviselni a kritikát.


Erre szoktam mondani: kövér vagyok, te meg hülye. Én lefogyok, de veled mi lesz?

De látom nálad, mindkettő aktuális. 🤔😉

2019. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Valakinek itt nagyon fáj az igazság. És még te tartod magad inteligensebbnek?? 😂Most bizonyította be, h milyen ... ember vagy. És igen lehet az ún. "szar" kajától is fogyni. Én is többször ettem (eszem) olyat, mert jól esik. Akkor is fogytam. Mindenki maga dönti el, h mit eszik. És az egészséges ételeknek pedig nem kell, h iztelenek legyenek,nagyon nem. Én a te helyedben megnézetném magam orvossal, mert főleg az utolsó szöveged alapján valami nincs nagyon rendben a fejben.
2019. szept. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt áruld el, hogy ha ennyire okos vagy és többet értesz hozzá, akkor miért született meg ez a kérdés, hogy szerintünk jó-e? Ennyit írj le, semmi mást!
2019. szept. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

elpattant az ér a fejedben, csak tesztből írtad ki a kérdést, hogy mennyi inkompetens válasz jön, de a butaságon nem húzod fel magad, aztán káromkodsz itt, de intelligensnek tartod magad...szerintem inkább először pszichológushoz fordulj, a sok virsli az agyadra ment.


megsértődtél, hogy mindenki egyetlen napból vont le messzemenő következtetéseket a "hozzáértésedről". már hogyne tennék, hiszen minden (hozzáteszem intelligensebb) ember egy-egy jellemző napjét írja le itt és kér véleményt, nem azt a napot, amikor kivételesen evett ilyen-olyan, egyébként az értendjére egyyáltalán nem jellemző ételeket (ahogyan te állítod)


amúgy ha annyira értesz hozzá, akkor miért vigyázol annyira, hogy még véletlenül se egyél 1500-1800 kalóriánál többet, a saját bevallásod szerint úgy, hogy "rengeteget edzek, rengeteget", tehát szerinted ez a kalóriamennyiség úgy mégis mire elég. mielőtt letámadnál, rámutatnék, hogy ezt mondtad: "Ettől még egy olyan ember is fogyna,aki nem edz.".


szóval ok, neked az a lényeg, hogy fogyjál, ennyi év alatt annyi kiló, az egészség kevésbé. nekem mindegy, csak ne hidd azt, hogy annyira értesz hozzá (mondjuk nekem ez is mindegy).

attól pedig nem leszel intelligens, hogy néha bevágsz egy-egy angol szót a mondanivalódba.


és végül: nyilván az általad konzultált személyi edzőknek van igaza (én ilyenekkel még sosem találkoztam) az extrudált cuccokat illetően, de amikor egy orvos meghallotta, hogy anyukám ilyeneket eszik, akkor az első kérdése ez volt: és hogy van a vakbele?

az orvos nyilván hülye, mindenesetre anyukám azóta nem eszik exxtrudált dolgokat (szerencsére, mikor én mondtam, az nem volt elég, az orvosra legalább hallgatott).

2019. szept. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ki nem szarja le mennyit fogytál meg másik napokon milyen csudajól eszel, ha erről kérdeztél. Nem bírod ezt felfogni??

Meg az extrudált vackoddal beszélsz arról hogy más az íztelen szarokat eszi fogyókúrához, hát ember, nálad komoly gondok vannak. Nem tudom hogy csak trollkodsz vagy tényleg ilyen buta vagy, de én feladtam veled a beszélgetést.

2019. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A lényeg,hogy 95%-ban egészséges étkezés és mellé a maradék 5% néha nem a legmegfelelőbb,az egészséges étkezésnek számít.

Lehet,hogy senkit nem érdekel mennyit fogytam,de kicsit szarul esett,hogy ti nem ismerték,de elég sok undorító dolgot mondatok, megkérdőjeleztétek az intelligenciámat,orvoshoz küldtetek volna.Igen,tegnap egy nagyon túltoltam.Eleve fel sem kellett volna ebben a kategóriában kérdést.Ezt elismerem.És őszintén bocsánatot kérek,ha megsértettem valakit.Mindenki kiakad néha.És jobb,hogy online akadtam ki,mintha olyan emberekkel tettem volna,akiket szeretek.Az esett szarul,hogy már ideje eszek extrudált kukoricát.Mindig jól lakók vele,eltölt,nem emeli meg a vércukrom nagyon,hogy egy órával később éhes legyek.És soha,senki nem mondta,hogy rossz étel lenne.Még mindig jónak tartom.Régebben ettem teljes kiőrlésű magvas kenyeret,de ezt egyszerűbb levenni a polcról,mint a kivenni a másikat a faygasztóból és kifagyasztani(ugyanis azt mindig lefagyasztottam,hogy tovább megmaradjon).Most is szívesen ennék ilyen kenyeret,csak ezt már megszoktam, és szeretem is.

Van,hogy zabkását eszem reggelire,vagy palacsintát.Amerikait,japánt vagy sima magyart.Azt sem szeretem,hogy amikor ezeket meghallják az emberek vacak kajának gondolják.Granolát is ettem régen.Saját magam csináltam mézzel.A palacsintát általában olyan,hogy rengeteg tojásfehérjével készül,vízzel, kevés olajjal.Csak a túrós vagy kakaós töltelékben van egy kis cukor.Vagy pl.nekem a zabkása is ilyen.Én vagy növényi tejet használok,vagy mondjuk 50 g zabhoz teszek 1 dl tejet,2 dl vízzel és egy csipet sóval felfőzöm,és hozzáadom egy egész tojást és négy fehérjét.Egy kis cukrot a végén.De gondolom ez is egészségtelen.Na persze.

Tényleg sokat edzek.Ezt nyilván nem tudom bebizonyítani.De az érzéseim erősítő és kardió váltakozása.Heti 6x.Nagyon nehéz súlyokkal.

Csak arra akartam rávilágítani,hogy én nem rossz kajákkal értem el az eredményeimet,hanem egészséges életmódra váltással és sporttal,ami mára már a hobbimmá vált.Rengeteg fagyasztott és friss zöldséget eszek.Tojást is.Csirkecombot.Bőr nélkül nyilván.Néha bőrrel a zselatin miatt.Sőt,megeszem a porcot is ugyanezen ok miatt.Nem viszek be sok sót a szervezetembe.Említette valaki a a halat.Amit nagyon szeretek,mint mindenféle tengeri herkentyűt.Viszont nem lehet mindennap azt enni,ezért én szedek táplálékkiegészítőket.

D-vitamin,Omega 3-6 halolaj,Kurkuma kapszula,Echinacea kapszula,Astralagus kapszula,4-féle alga(zöld,barna,piros,kék).Ezeket antioxidáns hatásuk miatt.Már egy fajta alga jó hatással van a szervezetre, hát még 4.Szedek még D-vitamint is egész évben.Zselatint is eszem.Azt nem kapszula formában,hanem edzés után 3 púpozott evőkanállal vízzel.Ezt a zselatin miatt és minden hatása miatt.C-vitamint és ízesítetlen fehérjeport is tervezek beszerezni.Van,amit azért szedek,mert van egy autoimmun betegségem,ami miatt folyamatosan gyulladásban van a szervezetem.Ezeken segít az Echinacea és a kurkuma.Régebben minden reggel megettem egy-két gerezd fokhagymát meg egy evőkanál almaecet vízzel,erre vissza szeretnék állni.Nagyon egészségtelen kapcsolatom volt régen az étellel.Soha nem diagnosztizáltak semmilyen étkezési zavarral,de vagy BED-m (Binge Eating Disorder)volt valószínűleg vagy csak egyszerű érzelmi evő voltam, talán ez a kettő egy- és ugyanaz,annyira nem érdekelt a dolog,hogy jobban beleássam magam.

A kérdést valóban azért tettem fel,hogy meglássam mennyi ember ugrik rá.De saját magam idegesítettem fel magam a válaszolok.Az is igaz,hogy nem is úgy írtam ki mindent,hogy világos legyen.

Azért figyelek arra,hogy bizonyos kalóriakereten belül maradjak,mert kalória deficitet akarok elérni.Ez szükséges,lássuk be, főleg,mivel már csak 13 kiló van nekem még rajtam extra, ezért már nem lehet úgy fogyni,hogy nem számolom.Illetve lehet,de az nagyon veszélyes,mert az ember hajlamos kevesebbnek tippelni az ételek kalória tartalmát,mint ami.Ezért.Tömeget növelni sem lehet kalória számolás nélkül.Mert tudnom kell nekem minden nap mennyi kalóriát,mennyi ch-t,mennyi fehérjét vittem be.Ez nagyon fontos.Később,amikor felszedtem megfelelő mennyiségű izmot,akkor már nem tervezem,hogy számolom,de akkor meg meg kell tartani az izomtömeget.A kalóriát akkor nem biztos hogy számolni fogom,viszont azért számon fogom tartani akkor is,hogy megközelítőleg mennyi ch-t és mennI fehérjét viszek be a szervezetembe.Ezt nem úgy kell elképzelni,hogy betegesen számolom.Soha nem vonok semmit még magamtól.

Valaki írta,hogy ami egészséges,az nem feltétlenül rossz ízű.Ezt nagyon jól tudom.Mivel én is egészségesen étkezem.Viszont én most konkrétan olyanokra gondolok,amikor valaki megeszik egy zöldsalátát tényleg csak saláta,semmi paradicsom,semmi uborka és azt öntet nélkül eszi és kijelenti,hogy az finom.Miközben mindenki tudja,hogy azt a nyulak élvezik,maximum.Nekem igenis kell az öntet, olívaolaj,fokhagyma,ilyenek.Persze én nem szólok bele,csak mindenki tudja az ilyenekről,hogy hazudnak.Ha nem is nekünk elsősorban,hanem maguknak.

Az esett szaruuul tegnap,hogy senki nem ismeri a történetem, valószínűleg senkit nem is érdekel, mégis úgy éreztem magam,mintha szarul ettem volna.És ez teiggerelte a volt 130 kilós énemet.Hogy sok mindenen keresztül mentem és olyan,mintha idegenek ismeretlenül megpróbálnák elvenni a sikereimet.És nem dicsekedtem,hogy mennyit fogytam,csak amikor valaki a 14 kilójával dicsekedett,akkor gondoltam,közbeszólok.Nyilván ki fogok állni magamért.Én bevallom,hogy eléggé beképzeltnek, felsőbbrendűnek jött le sok dolog amit mondtam,de mindenáron próbáltam megvédeni az elért sikereimet.Egyébként nem szoktam dicsekedni azzal,hogy mennyit fogytam,mert saját magamnak köszönhetem,hogy elhagytam magam.De,megtaláltam magam azóta,erre joggal vagyok büszke.Amikor leszharozta valaki a virslit,akkor az a kétségbeesett 130 kilós lány teljesen rosszul volt,mert még mindig dagadtnak látom magam.Elképeaztően rossz érzés ez.Az érzelmi evést saját magammal megtárgyalni az egy dolog.Az,hogy elfogadják,hogy már nem vagyok az a morbidan elhízott lány,az is nagyon nehéz.Ez volt a kiakadásom oka.És sajnálom,ha valakit megbántottam,nem akartam.Egyébként valóban van baj a fejemben,mivel OCD-m van,de igazából annak semmi köze a tegnapi kiakadásomnak.Mondjuk,azon is dolgozom, ugyanúgy,mint azon,hogy elfogadjam azt,hogy most már nem étkezem egészségtelenül és megmentették magam.Ezért mondom mindig,hogy az életben a jó dolgokat ugyanolyan nehéz megszokni majdnem,mint a rosszakat.Bocsánat a személyeskedésért.

2019. szept. 17. 13:50
 27/31 A kérdező kommentje:
Bocs a sok autokorrekt miatt.
2019. szept. 17. 13:57
 28/31 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok.

örülök, hogy hosszabban is írtál, így már kicsit jobban ismerjük a történetedet (engem például érdekelt). azért panaszkodtál, hogy senki nem ismeri, és úgy szólnak le, de ne csodálkozz, ha saját magad által is bevallottan provokációként írsz ki egy kérdést, akkor arra sokan nem a neked tetszőt fogják reagálni. nem tudjuk kitalálni mindazt, amit most leírtál.


amiket reagáltál nagyon csúnya fröcsögés volt, még jó, hogy az emberek még jobban kiakadtak. én is voltam 115 kiló 170 centisen, most 78 vagyok, ezt csak azért írom le, hogy tudd, kb. ugyanazt csinálom mint te, sok edzés (bár nem heti 5), hatalmas súlyok, 95%-ban rendes étkezés. azt a lányt felejtsd el, aki voltál, már nem az vagy. sőt, ha most nagyon jól érzed magad, lehet, hogy sohasem voltál az, csak egy "pillanatnyi elmezavar" volt az a súly, még ha évekig is tartott (nálam például tíz :D ).


látom, hogy valóban rengeteget utánaolvastál a dolgoknak, sokkal jobban csinálod, mint az emberek többsége. de ennek az is része, hogy képes vagy mindig újabb és újabb információt befogadni, sőt, ha az új rácáfol a régire, akkor képes vagy elengedni a régit.

(pl. én is egy időben elgondolkoztam az extrudált kajákon, de mióta a fent említett orvos véleményét hallottam, inkább kihagyom őket).


nem tudom milyen magas vagy, de továbbra is gyanítom, hogy az 1500-1800 kalória túl nagy deficit ennyi edzéshez (persze ha régóta csinálod, te tudod mi a jó a szervezetednek és hogyan működik). de esetleg játszadozhatnál a makrókkal továbbra is. én pl. az edzős napjaimon 2100-2300-at simán betolok és így is fogyok, nekem megfelelő ütemben (2 kiló havonta).


azt mondod 18 kiló van hátra, nem vagyok biztos benne, hogy ez így be lehet lőni. saját magam szerint nálam ez még 10-12 kiló, de a személyi edzőm szerint ne akarjak 75 kiló alá menni, 70 alá meg pláne ne. és akkor azt mondtam, hogy jó, meglátom, ha odaérek, bár kétlem, hogy tetszeni fog, de meglátom. ne határozz meg fix dolgokat, esetleg csalódás érhet, nincs olyan, hogy "utolsó pár kiló".

további sok sikert és nyitott szemléletet kívánok.

2019. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
nem 25 voltam, hanem 24!! :))))
2019. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm és ne haragudj.

Tényleg szemét módon viselkedtem tegnap.Nem tudom mi ütött belém.Nem szoktam én ilyen lenni idegenekkel.Se neten de az életben. Mégegyszer ne haragudj.Ha megbántottalak volna.De ne vedd magadra.Ez a ne tűzz ki konkrét súlyhatárt igaz lehet.De kb.60 akarok véglegesen lenni,ha pár kilóval több leszek az izom miatt,az sem zavar.Akár hiszed,akár nem, én is sokat gondolkodtam egy időben,hogy megállt a fogyás és ez miért van,most is néha elgondolkodik,mert a hasamról nehezen megy le és arra gondoltam azért,mert keveset eszem ahhoz képest,amennyit edzem.Azon is gondolkodom,hogy azért vagyok néha éhesen.Ilyenkor egy nap akár Fél kiló hús,250 g túró simán lemegy.Meg még tojás is.És plusz a szénhidrát.Az extrudált kukorica az csak a néhai lustaságom miatt van.Egyébként a sima kenyeret annyira nem szeretem,de azokat a magvas,teljes kiőrlésű kenyereket nagyon szeretem.Ugye extrudált kukoricából mennyiségileg megehetsz sokat.Ma pl.Tojás,sajttal,paprika,csemege uborka.Ezt ettem.Van,hogy este valami olyat akarok enni,mint sütőben sült sült krumpli, sütőben sült hússal,esetleg csinálok valami édességet.Szeretek kísérletezni olyanokkal,hogy egy-egy kevésbé tápláló ételt átkonvertáljak táplálóbbá.Szeretem az új információkat,még nyitott vagyok az új dolgokra,információkra,viszont nem hiszek felesleges kalóriákban.Abban hiszek,hogy vannak ételek,amik nem adnak semmi pluszt az étrendedbe.Azokat próbálom is kerülni.Nyilván eszem néha olyat,ami ilyen jellegű,de a mennyiség moderálásában hiszek.Az extrudált kukoricát továbbra sem tartom haszontalan ám,de mondom,van,hogy zabkása,zabpalacsinta,palacsinta a reggelit,vagy van,amikor sok zöldséget eszek reggelire tojással,sonkával,meg ilyenek.Szóval nem eszem sokat ezekből.Nem eszek egyszerre sokat.Van,hogy mondjuk néha úgy eszek,hogy rántott húsból leszakad a torkomon 2-3,de kivel nincs ilyen?Mondjuk amellé szeretem a párolt brokkolit,meg ilyeneket.Sült krumplit nagyon ritkán eszem.Akkor is inkább a sütőben készült változatot preferálom.

Egyébként folyamatosan próbálom elengedni azt a 130 kilós lányt.Ez az egészben talán a legnehezebb.De sikerülni fog.

2019. szept. 17. 15:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!