Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék modellalkatúra...

Hogyan tudnék modellalkatúra fogyni ilyen adottságokkal?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, 170 centi, 58 kiló, diéta minden nélkül. Nem mondom, hogy egyeseknek, akik nálam sokkal kövérebbek, ez az alkat nem lenne jó, viszont engem mégis zavar, mert van rajtam némi plusz.. Inkább rosszul oszlik el rajtam a zsír, tipikus skinny fat jelenség vagyok, sokan be is szóltak már nekem hogy malac vagyok, stb.

Nő létemre sajnos a felsőtestem erős, az alsótestem normál kb.. A karjaimon sok a zsír és vastagok, a hasam meg olyan párnás és ha enyhén rácsapok akkor rezeg.. a combjaim göröngyösek, a hátsóm pedig túl nagy, egyszer táncoltam a párom előtt és ilyet szól hogy a hátsó felem különálló életet élt közben.. Melleim közepesek és szép esésűek, de azok is lehetnének kisebbek, mivel egy igazi vékony nőnek nincs nagy melle. A testem kb ennyi, fogynék belőle, egy tizest bőven. Volt már előző posztom, ott azt mondták hogy izmosodnom kéne, de nem, szerintem fogynom IS kéne..

Tegnap óta megint diétázni kezdtem, tegnapi reggelim két főttojás volt, egy szelet abonettel, utána egy joghurt, bent a munkahelyemen tökmagot ettem, jó sokat meg már nem emlékszem mit, vacsi este fél hatkor gyros volt de sültkrumpli nélkül szóval csak a húst ettem meg a zöldségeket és nem kértem hozzá semmilyen szószt vagy csípőst, mert az amúgy is undorító..

Mai reggeli kis adag teljes kiörlésű kakaós keksz volt, kis tea, meg egy joghurt, aztán a munkahelyemen előrecsomagolt virsli saláta,1 teljeskiörlésű magvas zsemlével , meg pár kocka feketecsoki. Most kb úgy érzem hogy el vagyok telítődve, ami jó mert egészséges dolgokat ettem és nem kell ennem egy darabig. Ja, és nagyon sok vizet iszom 3 liter akár meg néha kimegyek az ingyenes fitneszparkba mozgani.

Szerintetek ez egy jó út a fogyás felé? Utálom a testem, szóval jó lenne ha jó lenne :D

segítsetek légyszives:)



2019. okt. 11. 13:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Futnod kellene. Ilyen egyszerű. És normálisan enni, nem csokis kekszeket, virsliket meg abonetteket tökmaggal.
2019. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon keveset eszel. Az előrecsomagolt virslisaláta pedig minden, csak nem egészséges.


Inkább sportolj. Fuss és erősíts is. És egyél normálisan.

2019. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mit írnak a "neten" a "meglett férfiak", az nem szempont. Nem az szabja az értéked vagy a küllemed minőségét, mit írogatnak össze emberek.


HA nem így látod, kérlek,menj pszichológushoz!

2019. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne foglalkozz azzal, hogy mások beszólnak, meg ilyesmi. Mindig lesz, aki beszól. Sosem fogsz mindenkinek megfelelni. El kell tudnod viselni, hogy valakinek nem felelsz meg. Ha mindenkinek meg akarsz felelni, lehetetlen feladatot vállalsz, és belebetegszel vagy beleőrülsz! Dolgozz kicsit az önértékeléseden, lehet ehhez jó írásokat találni a neten.


2. A magad és az egészséged érdekében viszont tehetsz valamit. De ehhez nem a koplalás a jó út! Attól csak rosszabb lesz. A szervezeted le fogja bontani a maradék izmaidat is, hogy valahogy túlélje az éhezést. Neked nem ez kell! Két dolgot kell csinálnod: egészségesen étkezni és mozogni.


Az egészséges étkezésről olvasd el ezt (külön felhívnám a figyelmed a benne levő élelmiszer-piramisra, ami nem kicsit különbözik attól, amit mi annakidején biológia órán tanultunk): [link] A legfontosabb a cukorra és a rostbevitelre figyelni, az előbbit mindig nézd meg a csomagoláson (a rost sajnos gyakran nincs rajta). A napi ajánlott max. 30-50 g cukor és min. 25 g rost.


Ez azért fontos, mert ha túl sok finomított szénhidrátot eszel, és emellett nem mozogsz, akkor zsír fog lerakódni a májadban és a hasi szerveid körül, amitől egyrészt megbetegszel (inzulinrezisztencia, szívbetegségek stb.), másrészt nagy lesz a hasad.


A mozgásnál pedig a rendszeresség a fontos. A legegyszerűbb, ha heti háromszor futsz fél órát (iktass közbe sétát, ha még nem bírod), de pl. ugrókötelezhetsz is ugyanennyit (azt tuti nem fogod bírni az elején, fokozatosan növeld). Szerezz be egy sportmelltartót hozzá, ha még nincs. Emellett tornázhatsz is a street parkban, de az kevés lesz önmagában. A mozgással valamennyire az édességet is tudod kompenzálni (mert a mozgás javítja az inzulinérzékenységet, így kevésbé van veszélyben a májad).


Ezeket azért is fontos megtenned, mert hiába kicsi a súlyod, sajnos inzulinrezisztencia vagy a máj elzsírosodása kialakulhat, ha amúgy egészségtelen étkezés mellett vagy sovány. Onnan meg már elég nehéz a visszaút. A koplalás sem segít ezen, amibe most kezdtél bele! Könnyebb most tenni az egészségedért, amíg többé-kevésbé egyben vagy.

2019. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

előttem már sok jót írtak.

én pedig mindenképp ajánlok egy pszichológust, mert rendbe kell rakni a fejedet. azt írod egészséges dolgokat ettél (pl. a virsli nagyon nem az), de össze-vissza eszegetsz és nagyon keveset.


a baj már ott látszik, mikor azt írod "egyeseknek, akik nálam sokkal kövérebbek" - vagyis úgy érted pl. 62-65-67 kilósak és teljesen normális súlyuk van a magasságukhoz, ők sokkal kövérebbek, te pedig csak szimplán kövér vagy? és 48 kilós szeretnél lennél lenni? szóval nem viccelek, menj dokihoz, hogy rendet rakjatok odabenn.

2019. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"tipikus skinny fat jelenség vagyok,"


Ez ellen egyedül izmosítással tudsz tenni, ha nem mozogsz semmit, nem erősítesz, akkor csak tovább csökken az izomzatod mennyisége, s még kevésbé leszel feszes.


Megjegyzem, ma már a kövér egy átlagos beszólás, mindenki megkapja, akit le akarnak törni, ill. a saját kisebbségi komplexusukat is így élik ki a trollok. Palvin Barbarát is kövérezik, pedig nagy messze áll tőle.


Egyébként hiába fogynál a baromi egészségtelen 48kg-ra, nem éreznéd jobban magad és nem is néznél ki jól.

2019. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
jó, csak bizonyos embereknek nyalják a ..ét neten, engem pedig annyi negatív kritika ér.. többet fogok mozogni hogy izmosodjak, de azért nem fogok sokat enni.
2019. okt. 12. 09:09
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"többet fogok mozogni hogy izmosodjak, de azért nem fogok sokat enni."


Tényleg nem érted, hogy nem az evéssel van baj, hanem a túlevéssel?

Ha keveset eszel, szerinted miből lesz energiád, izmod?

Nem virslit meg teljeskiőrlésű kekszet kell zabálni, hanem normális, friss, tápláló ételeket, fehérjében, rostban, és szénhidrátban gazdag élelmiszereket - a jó és rossz szénhidrátok közt is van különbség, segítek, a kakaós keksz, hamburger, fehér kenyér, stb. az rossz...

Sok friss zöldség, gyümölcs, csirke, hal, rizs, bulgur, köles...

Egyébként ha minimális agyad lenne, akkor feltúrnád az internetet, minden információ megtalálható, ha kicsit tudsz gondolkodni, szelektálni (mert hát sok hülyeség is olvasható). De nem, te idejössz, és elvárod, hogy idegen emberek mondják meg, hogy hogyan fogyj, gondolom, valamilyen csodareceptre gondoltál, ami mindenkinél hat.

2019. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Bántanak neten? Mi az istennek teszed ki a képeidet idegen gonosz férfiaknak? Mit adnak ők neked? Meg fogsz betegedni, el fog maradni a menstruációt, képtelen leszel gyereket szülni. Nem lesz egy érzelmi kapcsolatod! Haladéktalanul keress pszichológust! Hosszú menet lesz!
2019. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!