Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utálom a testemet és a legross...

Utálom a testemet és a legrosszabb módon akarok lefogyni. Miben éri meg és miben nem?

Figyelt kérdés

Tavaly ekkor 63kg voltam 176 cm-hez képest, és akkor sem volt jó alakom. Világéletemben a hasamon volt az összes felesleg. Nem is vagyok mozgékony, mindig feladom, sosem támogattak benne amúgy sem. A combjaim összeértek, a hasamon nagy volt a háj, szinte semmi izomzatom nem volt, csak zsír. Ehhez képest a vádlim és a bokám rettentő vékony a mai napig. Szóval nagyon aránytalan a testalkatom, és az akkori 63kg sem volt számomra ideális. Azóta híztam. Nem tudom, hogyan sikerült, valószínüleg elhanyagoltam a testemet. Tegnap a mérleg 74kg-ot mèrt, ami nálam kiverte a biztosítékot. Megjegyzéseket is kaptam, hogy híztam tavaly óta, viszont semmi akaraterőm nincs az egészséges út megtételéhez. Tehát nem akarok edzeni, mert lelkileg nem tudok. Testileg sem, mert nem viselem jól a kínzást. A bokám, térdem fáj a futástól, stb. Mindig van kifogásom, ez a lényeg...

Kollégista vagyok nagyon kevés pénzzel (1000ft/hét), így amúgy is koplalnom kell. Önsajnálatba temetkeztem már egy ideje az alakom miatt, depresszív lettem, aminek eredménye az étel elutasítása lett. Ma nem ettem többet 400kcal-nál, direkt kiszámoltam. Bűntudatom van az evéstől, eddig nagyon sokat ettem, gondolatban mindent kihánytam. Valójában nyilván nem, mert undorodom a hányástól. Mivel amúgy sincs pénzem, ezért a koplalásnál döntöttem. Igazából nem is csak döntöttem, mert hatalmas a szégyenérzetem és a bűntudatom. Nincs ambícióm az egészégem megőrzésére, amúgy sem vagyok az. Eleve nem szeretek élni, így az önpusztító tevékenységemet le se sz*rom.

Úgy érzem, csak koplalással érhetek el eredményt, mert másnál nem voltam ilyen határozott és kitartó. És fizikailag érzem, hogy jobb ez így nekem. Csak erre érzek akaraterőt, nem is könyörgök szánalmasan ételért. Úgy is érzem, hogy megérdemlem.

Érzek némi sikerélmény tegnap óta, és tudom, ez még semmi. Ismerem a biológiát, tudom, nem tesz a koplalás csodákat, éhező üzemmód, stb. Csak vizet vesztek, azért vagyok kevesebb súlyú. De ez nem ösztönöz az abbahagyásra.

Úgy érzem, megéri nekem, mert sikerélményem van, saját magam irányíthatom a testem, és ezt senki nem veheti el tőlem. Ez csak az én döntésem, az én életem. Mivel máshogyan nem sikerült eddig lefogynom, így számomra ez a legegészségesebb, mert akármennyire furcsán is hangzik, életemben eddig nagyon keveset éreztem motivációt bármihez is, de most ez kivételes. Úgy érzem végre céltudatos vagyok valamiben, és ezt az érzést nem akarom elveszíteni. Soha nem voltam ilyen tudatos. Szeretem hogy odafigyelhetek a testemrw, hogy kontrollt gyakorolhatok felette. Kissé mazochistának hangzik, de a sikerélmény a cél nálam. Úgy érzem, a koplalással végre megfelelhetek önmagamnak. Ha ezt nézem, akkor megéri nekem. 55 kg szeretnék lenni, nagyon régi álmom, de csak híztam eddig azóta. Úgy döntöttem, ezt végre visszafordítom és elkezdek tényleg lefogyni. Egyetértesz abban, hogy megéri ezt csinálnom ilyen céllal? Ha nem, akkor miért nem? Miért legyek magammal kegyesebb és kevésbé önsanyargató? Miért ne így fogyjak le, ha ettől érzem magam magamnak?

Nem a következmények érdekelnek, mert ismerem azokat én is. Nekem vélemények kellenek. Érvek és ellenérvek, komoly kioktatások, ha úgy gondolod. Ahogy érzed.

Benne van a pakliban, hogy feladom holnap reggel és ugyanaz akarok majd lenni mint előtte, de akkor lelkileg nagyon gyenge leszek. Bűntudat az evéstől. Ezt az érzést akarom elengedni.



2020. jan. 20. 23:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%
Lehetne ezt ésszel is csinálni. Nekem a low carb étrend (szénhidrátcsökkentés) jött be hosszú távon, esetleg kipróbálhatnád. Ha nem magadnak készíted az ebédet, akkor az egy jó módszer, hogy az adott ételből azt eszed meg, amiben nincs sok szénhidrát, pl. húst, tojást, nem édes levest (tészta nélkül), sajtot, túrót, zöldségeket (kivéve krumpli), főzelékeket. Este a koliban ehetsz pl. túrót (akár tejföllel), sajtot, hozzá nyers zöldséget (pl. paprika, paradicsom, uborka). Reggel ihatsz egy doboz kefírt, ehetsz egy almát vagy más gyümölcsöt, esetleg olajos magvakból (pl. mandula) egy marékkal. Szerintem ezeket simán ki lehet hozni napi 1000 Ft-ból, és nem leszel állandóan éhes. Összességében ajánlott naponta legalább 1200 kcal-t bevinni, jobban fogod magad érezni, mint ha koplalnál.
2020. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
81%

Fogd fel h fogyni nem lehet gyorsan,nem érdekel h türelmetlen vagy. Ez egy olyan dolog ami nem így működik.

Ki kell számolnom a szükséges kaloriaidat makronutriensekre lebontva és 80%-at kell enned a megfelelő arányban. Plusz heti pár edzés. Ha túlsúlyos vagy a futást felejtsd el. Ussz, azzal a tudod is fejlődik. Vagy ha mindenáron futni akarsz akkor ellipszis tréner. Esetleg biciklizés. Olvass utána neten vagy nézz YouTube videókat a nutrienseid szamolasanak módjáról.

2020. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
29%
*számolnod
2020. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Bezséltem egy barátnőmmel félig meddig a témáról.azt tudni kell,hogy neki tényleg testképzavara van. Sokszor egész napokat hagyott ki evéssel, szóval tud róla mesélni. Nem anorexiás, csak ő is hasonlóan érzett akkor, mint én most. Mondtam neki, hogy menjünk edzeni. Ő akar, én meg tartom hozzá magamat. Ma többet is ettem, így bűntudatom van, ezért mindenképpen mozgok mellette.

Jó érzés észrevennem azt, hogy nem falom be az egész tányér ételt, amit elémrak bárki, mert nem tudom megtanni az önmegtartóztatás és a teltségérzet miatt. Nem árt az nekem, ha nem lesz akkora a gyomrom, mint egy tehénnek. Megpróbálok 1200 kcal-t bevinni a szervezetembe és inkább tornázni a koplalás helyett. Remélhetőleg ugyanúgy fogyni fogok tőle, főleg, hogy eddig naponta simán megettem 4000 kcal-t mozgáshiányos életmóddal.

A kalóriabázison megadtam, hogy 55kg szeretnék lenni augusztusra, 1200 kcal-t javasolt naponta.

Ma kb eddig 800kcalt vittem be a szervezetembe, iszok zöld teát az anyagcserémért. Sok vizet iszok, mert eddig alig ittam. Megpróbálok a nap végére jól teljesíteni, koplalás helyett edzeni, hátha sikerül. De nagyon rosszul érzem magam az evéstől, tényleg, mintha mérget ennék. Félek a túlevéstől, nagy a gyomrom, sok étel fér bele, ezt csökkenteni akarom valahogyan. Remélem sikerül, mert ma a negyedét tudtam megenni a kajának. Két napja simán lement volna. Jó érzés észrevenni, hogy nem kell degezre ennem magamat ahhoz, hogy jóllakjak. Így nem is fáj a "koplalás".

Mit tanácsoltok,hogyan kezdjek neki az edzésnek? Gondolom a napi x felülés nem hoz eredményt, mert bűntudatomban már ezt tervezgetem. Futni nem tudok, mert fáj tőle mindenem, de akkor mit tegyek? Nem vagyok ebben kreatív. Monoton sem akarok lenni. Nem akarok izmot növeszteni, csak lefogyni. Ehhez milyen erős edzés kell?

Fehérje? Mit javasoltok?

2020. jan. 21. 16:20
 15/22 A kérdező kommentje:

#11

Heti 1000 ft-om van reggelire és vacsorára, nem napi. Megfogadtam a tanácsodat,ma spenót volt a menzán. A krumplit kiahagyzam az evésből, a spenót felével is jóllaktam. Eddig imádtam enni,és akkor is megettem amit kaptam, ha már tele voltam. Erre most nagyon figyelek. Képzeld, pont annyit ettem, amennyire ténylegesen szükségem volt. Azóta sem korog a hasam az éhségtől.:) Egy apró sikert már elértem,és ennek nagyon örülök, ami jó, mert motivál arra, hogy ne hagyjam abba és egyek meg mindent bánatomban. Először érzem 18 éve, hogy van akaraterőm valamihez. Lehet végre máshoz is lesz. Esküszöm még nem éreztem így.

Azt hiszem a tegnapi nap tette ezt velem, kissé észhez is térítettetek, így nem bántam meg a kérdés kiírását. Mostmár hajlandó leszek életmódváltás tippekre. (Rájöttem, amit teszik is az). Mindenkitől köszönöm a válaszokat, és ha nem gond, valakinek itt minden lépésemről beszámolnék (heti súlyom, sikerült eleget ennem, sikerült edzenem, stb) szóval a sikerélményeimet szeretném valakinek elmagyarázni hétről vagy akár napról napra, hátha ez tartja is bennem a motivációt. Ezt a fajta segítséget nagyon megköszönném.

2020. jan. 21. 16:33
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Keress valami diétázópajtit akivel együtt fogytok és megosztjátok a napi haladást egymással. Az ilyesmi sok kitartást ad és egy kis verseny is lesz a dologban.:D
2020. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%

#11 vagyok. Bocsi, ezt benéztem... Napi 200 Ft tényleg nem sokra elég, de akkor már költsd értelmesebb kajára, mint pogácsára. Tojást tudsz főzni a koliban? Reggel-este 1-1 db, az max. 100 Ft, hozzá valami olcsóbb fajta zöldség vagy gyümölcs, pl. répa. 1 csomag túró elég lehet 2-3 étkezésre. Esetleg otthonról tudsz bevinni a koleszba valamit?

Nekem nyugodtan írhatsz :)

2020. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
60%

Úristen!

Soha ne hiányozzon ennyire egy kiadós d.gás mint neked!

Keress inkább valakit aki elfogad. Orvosi értelemben,most nem vagy alultáplált 😥

2020. jan. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
43%

Azért szerintem ha pl. gyalogolnál, tornáznál, futnál azért azzal k..va sokat lehet alakítani.

Nem tudom miket szoktál enni, mert nem olvastam végig mindent,de azért gondolom van kolis étkeztetés ott is lehet enni olcsóbban, egyetemi koli vagy középsulis...

Miket eszel pontosan mert az sem mindegy.

Diákmunkára el lehet menni és lenne pénzed minőségibb kajára is...


Én itt bocsi csak azt érzem, hogy a sirankozás megvan mellé tenni meg nem teszel semmit.

Miért nem tornázol?

Nem kifogás a kevés pénz, lehet dolgozni és minőségibb kajákat lehet venni...

2020. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
63%

Nos itt már nem mindegy h bűntudatod van az evéstől v. Nincs mit enni.

Heti 1000 ft? Napi 200 ft? Szülők? Testvérek? Nagyszülő?

Na az ilyen emberektől venném el a gyereket!

Üzenem a szüleidnek hogy heti 1000 ft-ból vásároljon be és meglátjuk elég lesz-e. Értem h keveset keres meg gondolom vmi kisfalu lehet,de bakker ne már!!! Csaladit vmit csak kapnál.. abból lehetne enni

De te kajak menj el pszihológushoz, mert vannak bajok ott a toronyban rendesen.

2020. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!