Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le?

Hogyan fogyhatnék le?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de valahogy nem találom meg a megfelelő választ a saját esetemre. Nem vagyok kövér, azonban az utóbbi időben felszedtem pár plusz kilót, amit le szeretnék adni. Az utóbbi időben rendszeresen járok futni, utána edzek. Ezt csináltam 3 hétig, azonban semmit se fogytam, bár igaz, hogy az étkezésemre nem figyeltem. Továbbra is ugyanúgy futok és edzek, de mellette elkezdtem sokkal kevesebbet enni (600 kalóriát egy nap), leginkább zöldségeket meg halat, és így pár nap alatt le is ment 2 kiló. Azonban elszomorodtam, mert hiába eszem ugyanúgy 600 kalóriát, most valahogy megállt a fogyás. Sokan mondják, hogy a 600 kalória nagyon kevés és koplalással nem lehet fogyni, de az a helyzet, hogy így már nem tudom, hogy lehetne tartósan lefogyni. Értem én, hogy azt mondják, el kell égetni azt, amennyi kalóriát beviszünk, de mégis hogy lehetne annyi kalóriát elégetni minden nap? Ez szinte lehetetlen. Valaki tudna tanácsokat adni nekem? 20/L

2020. máj. 20. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magasságod, testsúlyod? 1200 kalóriánál ne egyél kevesebbet, mert beteg leszel és ráadásul vissza is szedsz mindent.
2020. máj. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
166 cm vagyok és 63 kg.
2020. máj. 20. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A BMId 23, a testsúlyod az egészséges tartományba esik. Ezért megy le nehezen és ezért nem is tanácsos koplalni. Az edzést folytasd és hagyd a fenébe a kalóriákat, táplálkozz egészségesen. Hagyd el az édességet, cukrot, csökkentsd a kenyeret, tésztát.

Egyél sok salátát husival, könnyű leveseket, főzeléket, túrót tojást.


És ne legyél türelmetlen. A lényeg, hogy az alakodat átformáld, nem az hogy éhezz és kevesebbet mutasson a mérleg.

2020. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

600 kcal az NAGYON KEVÉS! Ne tedd ezt magaddal. Én is ilyen voltam bá igaz én 13-14 évesen. Nagyon koplaltam mert beszoltak a fiuk hogy tehén vagyok apedig 170 cm voltam és 57 kg. Elkezdtem koplalni és kis hiján kilyukadt a gyomrom. Ne tedd ezt a testúlyod alapján maximum 3-5 kg kell leadnod de azt is csak akkor ha neked nem tetszik amit látsz.

17/L

2020. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. :) Megfogadom
2020. máj. 20. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hétig sportoltál, a kajára nem figyeltél, nem is lett észrevehető eredménye. Most meg elkezdtél koplalni, ami a másik véglet. Valahol a kettő között lenne értelme a dolognak. Figyelj oda, mit és mennyit eszel (számolhatnál kalóriát, makrókat is), sportolni nem kell minden nap. 600 kcal-ba nem fér bele minden fontos tápanyag, ezért szokták mondani, hogy 1200 kcal alá nem szabad menni. Van egy alap kalóriaszükségleted, amit akkor is felhasznál a tested, ha egész nap csak fekszel, ez a BMR. Ha nem csak fekszel, ennél több energiára van szükséged, amit egy kalóriaszámláló oldal segítségével tudsz megsaccolni. Ezek az oldalak megmutatják azt is, mennyi kalóriát kellene bevinned ahhoz, hogy megfelelő ütemben fogyj, és azt is, hogy ehhez milyen makrókat ajánlanak (mennyi fehérjét, zsírt, szénhidrátot vigyél be). A BMR alá nem érdemes menni, ha nehezen jön össze megfelelő kalóriadeficit a fogyáshoz, mozgással tudsz több kalóriát "elégetni". A javasolt kalória és makrók nem kőbe vésett dolgok, lehet, hogy kicsit korrigálni kell. Fehérjéből ne menj az ajánlott mennyiség alá, egyél sok zöldséget, kerüld a finomított szénhidrátokat és az üres kalóriákat.
2020. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 22. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!