Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyek újabb lendületet...

Hogyan vegyek újabb lendületet az életmódváltáshoz és a rendszeres testmozgáshoz?

Figyelt kérdés

Januárban nagyon jól indultam ezzel kapcsolatban, egészen március végéig tudtam tartani ezt a célt. Azért hagytam abba, mert bezártak az iskolák, így nem kaptam több zsebpénzt (kolis voltam, a zsebpénzemből tudtam fedezi a saját, egészségesebb szükségletemet). Aztán jött a következő indok, inkább már kifogás, hogy nemsokára érettségi, neki kell állnom tanulni. Ennek értelmében az edzést is abbahagytam, és már annyira sem figyeltem oda otthon, hogy a körülményekhez mérten viszonylag normálisan egyek. Magyarán ugyanúgy eszek azóta is, mint az életmódváltás előtt, lassacskán kezdenek visszajönni rám a leadott kilók, szerencsére nem sok, ezért is még most kéne nekiállnom, mielőtt késő lenne és romba dönteném azt, amibe eddig már igen sokat beleáldoztam. Viszont nem éreztem egészen idáig semmiféle késztetést azért, hogy úrrá legyek kontrollálatlanságomon.


Nyár alkalmából és egyetem miatt elmentem dolgozni, amiből majd tudok fordítani magamra annyi pénzt, hogy azt egyek, ami tényleg segít a fogyásban is és egészséges (otthon csak szénhidrát és zsír van leginkább, semmi fehérje, sem vitamin). Tehát a "diétához" képes leszek alkalmazkodni, mert nagyon szeretek egészséges ételeket enni a zsíros kenyér és parizer helyett, de a mozgást hogyan helyezzem vissza a mindennapjaimba? A munka miatt elég elfoglalt vagyok, mivel éjszakás műszakban 10 órákat dolgozom, várnom kell mind a munkakezdésre, mind a hazafele járatos buszra 2 órát. A buszút fel és le is 1 és negyed óra, tehát durván van otthon másfél óra időm, amit nem alvással töltök (fürdés, evés, néha főzés, stb). Alapból nem dolgozom sokat, részmunkaidőben foglalkoztatnak, júliusban 16-szor kell mennem, átlagosan két munkanap utáni egy pihenővel. A munkámból adódóan nagyon sokat kell gyalogolnom (megállótól oda vissza 3 km) plusz 10 órát durván állva/sietve kell töltenem. Ettől kicsit "kétségbe" vagyok esve, mert nem tudom, hogyan tudnék ilyen feltételek mellett edzeni. Eleve, amikor hazaérek, iszonyú fáradt vagyok és fájnak a lábaim, szinte alig tudok menni rajtuk (lúdtalpam van, valószínűleg ezért). Szabadnapokon tudnék akár 2 órát is biciklizni vagy kocogni (ezt a fajta aerob mozgásformát jobban szeretem), viszont a munkanapokon értelemszerűen nem engedhetem meg magamnak, igaz már így is sokat megyek, talpon vagyok de a kérdés az, hogy emellett kell e még mozognom? Vagy hagyjam ki ezeket a napokat és törődjek a diétámmal, s csak szabadnapokon mozogjak pluszban?

Hogyan vegyek mindehhez motivációt? Mivel kezdjem a stílusba való visszatérést? Tervezzem meg előre?



2020. júl. 1. 06:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 2 db internet oldalcímet írok le neked nézd meg és majd eldöntöd számodra melyik a legjobb. (Én fitnesz terembe jártam minden nap össze állították az étrendemet és segítettek a torna gyakorlatoknál is)

Fogyókúra kezdőknek 6 lépésben - Tudatos Életvitel

tudatoseletvitel.hu › fogyokura-kezdoknek-6-lepesben

2018. febr. 19. - Fogyni szeretnél de nem tudod hogyan kezdj a fogyókúrába? ... Gondold végig, hogy miért szeretnél belekezdeni a fogyókúrába, mennyire erős ... 1500-at kéne, ha egyből 1000 kalóriával kevesebbet eszel a megszokottnál, ... Ezért hosszú távú eredményt az életmódváltás jelent, ami azt jelenti, hogy egy ...



Az egészséges táplálkozás és étrend alapelvei • Dietless

dietless.hu › Életmód › Étrend

2019. febr. 17. - Az egészséges táplálkozás és életmód titka: egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, halat és szárnyast, ... Az egészséges táplálkozás és a sikeres fogyás ott kezdődik, hogy több friss ... Ezért nem tudod újra kezdeni. ... A sajtok magas nátrium- és zsírtartalmúak, ezért csak korlátozott mennyiségben fogyaszd őket.

2020. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!