Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le 20 kg-t?

Hogyan fogyhatnék le 20 kg-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves srác vagyok 175 cm 90 kg.

Körülbelül 20 kg-tól szeretnék megszabadulni.

Mire figyeljek oda az étkezésnél? Mennyi kalóriát vigyek be?



2020. júl. 12. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én is ugyan ezekről az adatokról indultam, így tapasztalatból fogok beszélni.

Ne egyik pillanatról a másikra akard, nem 2 hét alatt fogod leadni. Ezt tartsd a szemed előtt. Sőt, lesznek mélypontok is.


A kajálásról:

Ne diétázz. Gondolom te is hajlamos vagy az elhízásra, így neked a diéta nem megoldás hosszútávon, életmódváltásba kezdj.

Első lépésként kezdd el átszokatni magad a cukros innivalók helyett a vízre. Nem kell egyből lemondanod róla, de a napi mondjuk 6 poház kóla helyett csak 1 pohár legyen a többi víz. Persze ha lehet és lehetőséged van a cukormentes innivalókat válaszd. (Ne a víz helyett, hanem a fennálló 1 poház innivaló mellett.) A vízfogyasztásról annyit, hogy napi 2l vizet igyál meg, hiszen az is elősegíti a fogyást.

Második lépésként jöhet a kenyér. Én kenyérből (és péksütikból) ettem mérhetetlenül sokat. Én teljesen kivezettem az életemből a kenyeret, gyakorlatilag rájöttem, hogy pl. a virsli is finomabb kenyér nélkül. (Persze főzelékekhez kenyeret eszek, ha tehetek ahhoz is teljes kiőrlésűt.) A te napi bevihető kalóriád kb. 1800 kalória. Ha ennyit eszel fogysz 0 mozgással elméletileg 0,5 kilogrammot hetente. Persze nem árt, ha az elején csak napi fél óra sétát beiktatsz már. (Én 3-4 hónappal az életmódváltásom kezdete után kezdtem el mozogni.)


Lehet nem voltam túl összeszedett. Ez nagyon egy hírtelen írt gyors összefoglaló. Ha érdekelnek receptek, pontos kaják, hogy én mit hogyan ettem, miket csináltam stb. írj privátban és segítek.


18/f

2020. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
71%

Inni csak vizet igyál semmi mást. Esetlet facsarhatsz bele citromot, úgy kicsit hasonlít az üdítőre, főleg ha szénsavas vízzel csinálod.


A vacsorát max. 7-ig fogyaszd el, ha meg nassolni támad kedved, igyál először egy nagy pohár vizet és próbáld elterelni a figyelmed.

Nézz meg egy filmet, videót a YouTube-on, (ha életmódváltásról vagy hasonlóról nézel, garantáltan nem fogsz a konyhában kikötni), takaríts, menj el egy nagy sétára stb.


Ne egyél péksüteményeket vagy cukrászsüteményeket, ha édességre vágysz, csinálj otthon magadnak.


Egyél minden nap valamennyi gyümölcsöt és zöldséget is, a rosttartalmuk hozzájárul a bélrendszer rendes működéséhez.


Ahová csak lehet gyalog menj. Először végezz otthon nyújtó és néhány kardió gyakorlatot, és ha ezek már jól mennek járj el futni/úszni/biciklizni.


Tudom, hogy manapság nem ez a "menő", de néha igenis lesz, amikor éhes leszel, ilyenkor kell még egy pohár vizet inni, és csinálni valami olyat, ami tényleg eltereli a figyelmed.


Egyél kisebb tányérból, így egy adag többnek fog tűnni, én a régi ovis tányéron és villám használtam.


Azt mondják a japánok mindig csak 80%-ig eszik tele magukat, ezért nem híznak el. Ez először nehéz, de idővel meg lehet szokni, plusz így nem fogsz elnehezülni egy-egy ebéd után, energikusabb leszel.


Remélem tudtam segíteni!

2020. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló méretekkel rendelkeztem mint te meg az első hozzászóló. (178/90+) Fehér lisztből készült dolgokat hagyd el teljesen, vagy legalább nagyon ritkán edd (pizza, hambi meg ilyenek) Feldolgozott cukrokat tartalmazó szemeteket szintén kuka (kóla, chips, meg egyéb nasik) kaloriabazis.hu-n betudod állítani az adataidat meg a célodat, és kidobja a napi kalóriaszükségletedet a fogyáshoz. Ezt tartsd be és menni fognak lefele a kilók. Én március-április óta adtam le 8-10 kilót, és még hátravan legalább ennyi (nekem is -20 kg a cél) Mellette biciklizek, kisebb nagyobb távokat teszek meg heti 3x. De ha nem akarsz sportolni, a kevesebb kalória miatt is fogyni fogsz. De ne számíts gyors eredményre, a felesleg se gyorsan jött fel. Kitartás kell hozzá, fejben dől el minden. Sok sikert.
2020. júl. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Hat hónap alatt 12 kilót adtam le. Már csak 3 kilótól kellene megszabadulni, de egyre nehezebb. Napi 1200kcal, ez még jó, csak be kell tertani. Semmi sport, attól csak éhesebb leszek.
2020. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Tarts csalónapot.

2020. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi sport, attól csak éhesebb leszek."

Ez nem valami jó módszer...

2020. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Életmódvàltàs. Màsképp nincs értelme.

A Drasztikus, kalóriaszegény fogyókúràk kúraszerűek, hosszútàvon nem nagyon működnek, többnyire gyakori éhség, feladàs és jojóeffektus az eredmény.

Egészségesebb étrend kell, új életmód, jobb minőségű ételek, sok zöldség, hús, tojàs, sajtok, olajos magvak.

Fehérlisztes cukros dolgokat , feldolgozott, finomított, adalékanyagokkal teletömött dolgokat érdemes elkerülni, csökkenteni. Nem ajànlom, hogy kalóriàkon pörögj. Inkàbb a minőségre figyelj, hogy mit eszel, és persze nem kell 2 tànyérral étkezésenként és ennyi. Ha eddig érzelmi alapon ettél, arról le kell szokni.

Plusz rendszeres mozgàs. Bàrmi amit szívesen és rendszeresen csinàlsz.

Én tavaly màrciusban vàltottam életmódot, és nagyon élvezem😊 Nem fogod megbànni ha belevàgsz!

2020. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!