Hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

159 cm vagyok, 45-46 kg.

Szeretnék leadni pár kilót. Már vagy 4 hónapja max. 700 kalóriát viszek be. Ez sok? Kérem aki tud segítsen! A válaszokat előre is köszönöm,


2020. júl. 17. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Először is kérj segítséget a szüleidtől, aztán pszichológustól mert nagyon nincsenek rendben a dolgok a fejedben.


700 nagyon kevés, min 1200 kell hogy hosszútávon rendesen működjenek a szerveid, nőljön a hajad, stb. A súlyod is kórosan sovány kategória.

2020. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
64%

Figyu, a fogyáshoz nem kevés bevitel, hanem sok mozgás kell. Gondolj csak bele, mit meg nem zabálnak a sportolók és nem látom, hogy lógó sörhassal kocognának a pályán.


Először is mérd meg a testzsír-arányodat. Erre vannak házi mérlegek, de megkérheted a háziorvost is. Ez fejezi ki, hogy a testedben mennyi a zsír.


Ezt az értéket vesd össze mondjuk az itt leírtakkal és kezdj el akár otthoni edzéseket (pl. szobakerékpár nekem nagyon bevált!)


[link]

[link]


Kérlek egy dolgot jól jegyezz meg: koplalással a szervezeted az izmaidat égeti el, a zsír megmarad! Enni kell, bőségesen és mellette zsírégető edzéseket végezni (testépítőknél ezt hívják szálkásításnak).


Sok sikert és kitartást!

2020. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne hallgass az elsőre és a negyedikre! Annyira kevés az a 700, hogy lényegében csak gúnyosan viccelnek csak és azért írják az 500-at.

Egyrészt ne adj le más kilókat. Inkább szedj fel (izomból, mozgással). Ha mozogsz, akkor töbet is ehetsz, ugyanannyit fgosz fogyni. A 700 kalória azért is kevés, mert ebből nem tudsz gondolkozni, a szerveid sem nőnek és működnek rendesen A szervezeted ilyenkor átkapcsolja magát. Azt hiszi, hogy nincs lehetőséged többet enni és vészüzemmódra vált, hogy minél kevesebb energiát használjon fel, ebből elsznek az egészségügyi bajok. Próbáld ki azt, hogy elkezdesz mozogni. Akár otthon tornázni, vannak például zenére táncolós sportvideók az interneten, vagy különórára is járhatsz Eközben kminden héten növeld a 700 kalóriát 50 kalóriával. Második héten 750, a harmadikon 800 stb, egészen 1400-ig. Ezzel visszaáll a szervezeted a normálisba és elkezdi felhasználni azokat az energiákat, amiket eddig nem és ezáltal fogyni fogsz. Ne a mérleget nézd, hanem a tükröt. Hiába mutat bármit a mérleg, hiszen az izomnak (ami szép is az embereken) is van súlya.


Egy utolsó tanács, hogy beszélj erről akár a szüleiddel, akár ha a szüleiddel nem akarsz, akkor az iskolaorvossal. HOgy szeretnél fogyni. Ő is meg fog erősíteni, hogy a testmagasságodhoz hány kilónak kéne lenned és hogyan tudod a legjobban leadni. Valamint tud segíteni abban is, hogy hány kalóriát egyél.

2020. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
A kérdező már hónapok óta éhezik, a testsúlya is alacsony, szerintem a heti 50 kcal emelés túl lassú lenne. Mielőbb fel kellene tornáznia legalább 1200 kcal-ra.
2020. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
#6 igen, igazad van (#5 vagyok), teljesen jogos, habár leeht, hogy számára pszichológiailag ijesztő lenne a gyors haladás és ezért lassabban de biztosabban az ideálisabb. Ezt a kérdezőnek kell eldönteni, de valóban, minél hamarabb kiszedni a szervezetét az éhezésből, annál jobb
2020. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, 45-46 testúly szempontjából pár kiló, egy pici hurka a hasadon még nem túlsúly, szerintem szebb is mint a kockahas egy lányon. De ha mindenképp el akarod tüntetni akkor súlyvesztés nélkül is megteheted.
2020. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Ne fogyj! Így is alultápláltnak számíttasz a súlyod alapján
2020. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Szerintem a te magasságodhoz nem kell egyáltalán fogynod, sőt, egészségesebb lenne egy pár kilót felszedned. Először is több kalóriát kell bevinned, 700 kcal iszonyatosan kevés és sokat árt neked. Nem csak te érzed magad rosszul a koplalás miatt, de az agyad sem tud rendesen dolgozni, és gondjaid lehetnek a koncentrációval. Ha lány vagy, akkor a ciklusodat is megboríthatja, mivel a tested "vészhelyzetet" észlel és csak a legfontosabb funkciókra tud energiát fordítani. Ezen kívül ilyen kevés tápanyagbevitellel könnyen lehet vitaminhiányod, ami csak még több problémához vezet. És nem ugyanaz bevenni egy dobozos vitamint, mint megenni mondjuk egy tál főzeléket.


Én azt javaslom, hogy egyél bátrabban, és azért számold a kalóriákat, hogy tudd, hogy megvan a napi 1200 >>minimum<<. Sportolással, súlyemeléssel is hízhatsz, mert ez növeli az izomtömeged, és hiába mutat többet a mérleg, még akkor sem leszel elhízott. Ha úgy gondolod, hogy lelki oka van a háttérében annak, hogy fogyni szeretnél, akkor mindenképp kérj segítséget!

2020. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!