Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam meg a súlyom?

Hogyan tartsam meg a súlyom?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hétig diétáztam, edzettem, amivel sikerült fogynom 3 kg-t. Vasárnap volt a diéta utolso napja, hétfőn pedig nem voltam itthon. Egész nap csak nasit ettem (palacsinta, jégkrém, rágó, pizza, üdítők, zacskós leves, stb), ittam, alig ettem normális kaját.

Tegnap se voltam itthon, ugyanúgy, chips, palacsinta, fagyi, jégkrém, csokis keksz, gumicukor, üdítők és társai. (De ettem egy tojast és 2 bacont is)

Valószínűleg most visszahíztam 1/1.5 kg-t, legalábbis látszatban már 2-ot is 😬

Nagyon túlzásba estem, de nem szeretném, hogy kárba vesszen a 2 heti munkám.

Mit csináljak? Kezdjek megint diétázni? 😟 vagy mit tegyek? Megpróbálok kevesebb nasit enni, de ugyanúgy vissza fognak jönni a kilók... 2 hét múlva megyek strandra, és nem szeretnek úgy kinézni mint egy 5 tonnás tehén ><

Valaki tudna tippeket, tanácsokat adni ezzel kapcsolatban? Lány vagyok.

(Bocsánat, hogy kicsit összeszedetlen lett ez az egész de siettem 😅)

Nem olyan válaszokat szeretnék, hogy „ne zabalj”.



2020. aug. 5. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne diétában gondolkodj, hanem tartós változásban. Ameddig nem csökkented le drasztikusan az ilyen szemét kaják fogyasztását, addig nem érhetsz el tartós eredményt.

Nem tudom, milyen diétá követtél, de a 2 hét alatt leadott kilók nagyja víz volt, ami teljesen normális, hogy visszajön, főleg, ha ilyen szénhidrátban gazdag étrendet követsz, mert a sok ch sok vizet köt meg. Ha csak pár kilót kell fogynod, azt 1-2 hónap alatt mindenféle drasztikus fogyókúra nélkül el tudod érni, csak figyelj jobban az étkezésedre. Pl, ha tudod, hogy nem leszel otthon, akkor csomagolj magadnak valamilyen egészséges ételt, hogy ne csokit meg csipszet tömj magadba, ha megéhezel.

Egyébként pedig azzal teszel a legjobbat magadnak, ha némi edzést is beiktatsz, mert lehet, hogy csak formálódnod, és nem fogynod kell. Hiába éred el az áhított súlyt, ha a tükör még mindig nem a kívánt képet mutatja.

2020. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát el kell hogy keserítselek de nagyon rossz úton jársz.


2 hét az semmi. Valószínűleg csak vizet és salak anyagot vesztettél. Most, hogy tele a gyomrod valszeg máris ugyan annyit mutat a mérleg mint az elejé.


Nem lehet ilyen kis léptékekben gondolni a fogyásra mert csak átvered magad. Normális, tartós, látható fogyást minimum 2-3 hónap eredményez (az extrém túlsúlyt leszámítva) Ez nem azt jelenti, hogy akkor mostantól mindenről le kell mondanod. Hanem hogy ésszel, normális adagokban és minőségi ételekben kell gondolkodnod, plusz mozgással, esetleg kisebb csalásokkal.

2020. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mozogj, igyál sokat és figyelj arra h mit, és mennyit eszel.
2020. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A diétás étrendet én állítottam össze, 1200 kaloria egy napra, emellett mindennapi edzés, sok folyadék. A diéta óta 1 kg-t híztam.

Szerintem csinálok egy 1800 kalorias egészséges etrendet, (ennyi kcal kell a súlyom megtartásához) és megint beiktatom az edzést.

2020. aug. 6. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!