Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » (Kérlek olvassátok el, amit...

(Kérlek olvassátok el, amit leírtam alulra, és, ha van kérdésetek, megválaszolom.) Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Naponta mozgok, főleg, hogy van egy kutyusom, fizikai munkát végzek.

1200 klóriánál nem eszek többet naponta (legtöbbször annyit sem), de betartom a reggeli-ebéd-vacsora hármast.

Legfőbbként zöldséget, gyümölcsöt eszek (az utóbbit nem sokat a cukor miatt), illetve tofut. Nemrég vegetáriánus életmódra változtam.

Egész gyerek- és fiatalkorom azzal telt, hogy néztem a vékony barátaim, ahogyan mindennap össze-vissza esznek, és fogynak, vékonyak. Én pedig néztem őket a tipikus kövér gyerekként, aki harmadannyit eszik, sportol, és mégis a legnagyobb darab.

Mostanra teljesen összetörtem, hogy bármennyit próbálkozok, nincs eredménye...de, ha úgy vagyok vele, hogy letojom, akkor könnyen hízok.

Az évek alatt sok módszert kipróbáltam, egyik sem vált be (egy módszernek 4-6 hónapot adtam, és SOSEM volt "csaló napom").

Azt még hozzáteszem, hogy szörnyen lassú az anyagcserém. Amire szintén nem találtam semmi segítséget.

165cm magas vagyok, és 70kg. Arányosan oszlik el, enyhén izmos a testalkatom. (A combomra mindig tapad a nadrág, a derekamra pedig nagy.) Ha sikerülne 60kg-ra lefogyni, a legboldogabb ember lennék.

Van bármi tipp, amit még kipróbálhatok?



2020. szept. 25. 11:33
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
#10 teljesen megértelek. De persze mosollyal kell hallgatni a 178cm magas 50 kilós barátnőt, hogy 4 hambit eszik naponta, fagyival, csipszel...de fogyott.
2020. szept. 25. 20:08
 12/43 anonim ***** válasza:
#11, kolléganőm reggel három lágytojással és két karéj vajas-lekváros kaláccsal indít. délelőtt ő az első a büfében a kakaós csigájáért... a paraméterei hasonlóak a barátnődéhez..
2020. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
De persze "nem figyelsz oda, mit eszel" "nem mozgol eleget" "nem iszol elég vizet" "biztos, rosszul eszel, ha így nézel ki" "tuti, nem sportoltál soha" "ha jobban erőlködnél, összejönne" "AZ AZ EGY GOMBÓC FAGYI AZ OKA"....teljesen magamba vagyok esve emiatt. Nem úgy öltözök, ahogy szeretnék, nem élvezem ki, ha valahol vagyunk...irigykedem, amikor vékony embert látok olyat enni, amit hónapok/évek óta kívánok.
2020. szept. 25. 21:33
 14/43 anonim ***** válasza:
47%

Értem, hogy a célod a fogyás és az áhított súly elérése...de ha ennyire irigykedsz arra, hogy egyesek bármit megehetnek, lehet nem ezt az utat kéne járnod. Vagyis úgy tűnik, hogy még ha el is éred a célt, az ezzel járó életmód számodra egy tortúra...

Mármint ne érts félre, nekem aztán édes mindegy hogy éled az életed. De nem lenne jobb ducin, de boldogan élni a mindennapokat, mint vékonyan, de megszorításokkal/ lemondásokkal/ irigykedve?

Talán meglepő, de a két legnőiesebb és legjobban öltözött és legmagabiztosabb és önazonosabb nő, akikkel személyesen találkoztam, közel 100 kilósak voltak. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a követendő példa, hanem azt, hogy ha elfogadod és szereted magad az olyan magabiztosságot ad, ami vonzóbbá tesz, mint egy szimpla vékonyság.

Mindentől függetlenül én szívből kívánom, hogy elérd a célod/céljaid.

2020. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Kedves #14, az egész gyerekkorom erről szólt. Illetve 50-50, mert vagy családi gondokkal küzdöttem, vagy a rondaságommal. Szekáltak, cikiztek, nem játszottak velem, szülinapokon nem mertem enni a tortákból, nem választottak a csapatokba, tanárok megjegyezték, tesitanárok cikiztek, kinevettek...stb, stb, stb. Már ne is haragudj, hogy irigykedek arra, hogy más ezt nem élte meg, és boldogan ehet bàrmit. Illetve már leírtam...így, hogy ennyire figyelek legalább tartom a súlyom, ha "boldogan élnék", naponta híznék 2 kilót.
2020. szept. 25. 22:03
 16/43 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező, én akkor azt javaslom, hogy figyelj oda és tartsd a súlyod, mert az egészséged szempontjából ez fontos. Viszont ne rágódj azon, hogy ennél nem megy több. Mindenkinek jutnak jó dolgok az életben, meg nehézségek, hátrányok. Neked is jutott a jóból is, nem? Legalább az élet bizonyos területein?


De ha lelkileg ennyire megvisel ez az egész, akkor nem gondolkodtál még, hogy pszichológushoz kéne fordulnod? Ha egész gyerekkorodban szekáltak a súlyod miatt, az nem múlik el nyomtalanul. Az, hogy ilyen emlékeid vannak, nem a te hibád. De a te érdeked, hogy tegyél az ellen, hogy ezek az emlékek határozzák meg még felnőttként is a gondolkodásodat. Nem könnyű ezen változtatni, de nagyon is megéri.


Remélem, nem érzed ledorongoló stílusúnak amit írtam, sajnos álmos vagyok már és nem tudok olyan kedvesen fogalmazni, ahogy szeretnék.

2020. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Teljesen értem, amit mondasz. (erőszakos, részeges apa és egy betegesen túlféltő anya nevelt fel 3 testvéremmel együtt mélyszegénységben, extrém introvertált lettem/8 éves koromig CSAK akkor szólaltam meg, ha valaki kérdezett valamit és arra válaszolnom kellett, de persze csak röviden. de később sem lettem egy nagy szószátyár/ Nem voltak barátaim, az evésbe menekültem...a tesi órákat meg ne is említsük.... nekem végül a vegán étrend és a heti 4 saját súlyzós edzés hozta meg a fogyást. Viszont nekem nem is hiányoznak a régi ételek egyáltalán. Vagyis számomra kielégítő az új étrendem és nincs irigység bennem senki iránt)

És írtam, hogy értem, hogy a célod a fogyás. Én csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy bár megértettem, hogy te nem szeretnél közéjük tartozni!, de vannak nők, akik 100 kilósan is sikeresek, boldogok, magabiztosak, ami szerintem fontosabb, mint a vékonyság. Én nem tudnék egy olyan étrendet folytatni, ami számomra hatalmas lemondásokkal/hiányérzettel jár minden nap, de te nagyon ügyes és erős vagy, hogy erre képes vagy! Én gyengébb vagyok és számomra fontosabb a kényelem és boldogság, mint a puszta fogyás. De mivel te ilyen erős és határozott vagy a célodat illetően, nincs kétségem, hogy el fogod érni azt! Én szurkolok neked és igazából minden fogyni vágyónak, hisz én is végigjártam ezt az utat!

2020. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Hány gramm szênhidrátot ettél és mennyi ideig, hogy a lowcarb se jött be? Csak mert az azért elêg sok olyan embernek is működik akiknek más módszer nem segített. Ezért kérdezem.
2020. szept. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

#16 Köszönöm, hogy elmondtál egy teljesen általános "nyugtató" sort. Pénzem sajnos nincs dokira, így őrlöm magam tovább. Illetve milyen jó? Család?-Nem. Barátok?-Nem. Munka?-Nem. Suli?-Nem. Pénz?-Ooooha...nem.


#18 Már nem emlékszem a mennyiségre, de 3 éve próbáltam 6 hónapig, (alapból nem eszek sok szénhidrátot), és a teljesen minimumra csökkentettem átmenetesen (1,5 hónap alatt), annyira emlékszem.


#17 Nekem is szörnyű családi hátterem van, 18 évesen ki is költöztem (jogilag akkor tudtam). Viszont rengetegszer diétátott mellettem a vékony anyukám, én is vele, ő dobta le a kilókat, én nem. Nekem kell a boldogságomhoz, hogy úgy öltözzek, ahogy szeretnék, és EGYSZER ne én legyek a dagi lány, vagy halljam, hogy "figyelj màr, fogytál?". Bár kezdem azt hinni, nem leszek boldog.

Annyi a különbség köztünk, hogy én tényleg nem ettem rosszul. De minden nap azt néztem, hogy a többiek mennyi finomságot esznek...én pedig kaját sem vittem, nemhogy vegyek valamit.

Vegán nem tudok lenni a szervezetem gyengesége miatt, de már vega vagyok.

2020. szept. 26. 05:15
 20/43 anonim ***** válasza:
2020. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!