Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » (Kérlek olvassátok el, amit...

(Kérlek olvassátok el, amit leírtam alulra, és, ha van kérdésetek, megválaszolom.) Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Naponta mozgok, főleg, hogy van egy kutyusom, fizikai munkát végzek.

1200 klóriánál nem eszek többet naponta (legtöbbször annyit sem), de betartom a reggeli-ebéd-vacsora hármast.

Legfőbbként zöldséget, gyümölcsöt eszek (az utóbbit nem sokat a cukor miatt), illetve tofut. Nemrég vegetáriánus életmódra változtam.

Egész gyerek- és fiatalkorom azzal telt, hogy néztem a vékony barátaim, ahogyan mindennap össze-vissza esznek, és fogynak, vékonyak. Én pedig néztem őket a tipikus kövér gyerekként, aki harmadannyit eszik, sportol, és mégis a legnagyobb darab.

Mostanra teljesen összetörtem, hogy bármennyit próbálkozok, nincs eredménye...de, ha úgy vagyok vele, hogy letojom, akkor könnyen hízok.

Az évek alatt sok módszert kipróbáltam, egyik sem vált be (egy módszernek 4-6 hónapot adtam, és SOSEM volt "csaló napom").

Azt még hozzáteszem, hogy szörnyen lassú az anyagcserém. Amire szintén nem találtam semmi segítséget.

165cm magas vagyok, és 70kg. Arányosan oszlik el, enyhén izmos a testalkatom. (A combomra mindig tapad a nadrág, a derekamra pedig nagy.) Ha sikerülne 60kg-ra lefogyni, a legboldogabb ember lennék.

Van bármi tipp, amit még kipróbálhatok?



2020. szept. 25. 11:33
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Leirod altalaban mit eszel egy nap es mikor nasizol?
2020. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

100 g nyers céklában 0,8 mg vas van, míg 100 g csirkemájban 11,6 mg, mellette egy hétre elegendő B12 vitamin, biotin és A vitamin, cink, szelén és egyéb B vitaminok. Ráadásul a vas állati forrásból jobban hasznosul, mint növényiből, főleg, ha még C vitamint is eszel vele együtt.

Ha megeszel hetente ennyi májat, az vas szempontjából még mindig kevés lesz, ezért kellene a többi napon húst is enned (vöröset is, pl. marha). Mehet hozzá cékla is :) A magas fitinsavtartalmú ételeket viszont fogd vissza.

Ha rendes mennyiségű ételt eszel (zöldséget is), még ha csak 1200 kcal-t is, az nem normális, hogy van "input", de nincs rendszeresen "output". Ez megérne egy kivizsgálást, mert lehet valamilyen bélbetegség a háttérben (pl. IBS, bélszűkület, diverticulosis). Esetleg pajzsmirigy-alulműködés, ami a fogyást is akadályozhatja.

Persze az is lehet, hogy csak túl keveset eszel, mert alig van étvágyad. Ezen is segítenek a B-vitaminok, a vas és a cink.

Remélem, sikerül rendbehoznod magadat és fogyni is. Sok sikert!

#39

2020. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

#41 Reggeli: Egy műzliszelet, egy joghurt (diétás), egy banán, vagy egy alma.


Ebéd: (ezt nehéz leírni, mert mindent itthon készítek el), minden pontosan kimérve, illetve a tészták, krumplik havonta 2-3szor fordulnak elő csak

-fél ubroka, 2 paradicsom, fél lilahagyma, kevés balkán sajt (a zöldségek mennyisége méretfüggő), és egy banán/alma/csokis rizsespufi(kicsi méretű diétás), attól függ, mit kávánok

-bármilyen saláta igazából...veszek zöldségeket, összekeverem, és rakok bele egy kevés balkánsajtot

-grillezett zöldségek, mellé "műhús"

-hamis tojás, vagy kukoricasaláta

-krémlevesek (brokkoli, fokhagyma, répa, karfiol..mikor mi)

-tejszínes tészta lilahagymával (grammra kimért adag, alacsony zsírtartalmú tejszínnel)

-ugyan az, mint az előző, csak paradicsomosan tejszín helyett

-csinálok házi sültkrumplit, vagy lepcsánkát alacsony zsírtartalmú tejföllel (sütőben, szintén pontosan kimérve)


Vacsora: szintén valamilyen gyümölcs, vagy joghurt


Nasik: házi fagyi (összeturmixolt gyümölcsök), grillezett karfiol, nyers répa, vagy valamilyen gyümülcs, joghurt, kefír (dobozos), vagy műzli (nem szeletes) kimérve, savanyúkáposzta, gyöngyhagyma (na az utóbbi kettőből bármennyit megeszek vacsora és nasi helyett is)

-ezeket vagy vacsi után, vagy esti filmezésnél(az utóbbinál keveset)


Minden, amit eszek, benne van egy 1200-as kalória keretben, de gyakrabban esik 1000 alá, vagy aköré.

Leírva elég zavaros, de lényeg, hogy zömében zöldséget, gyümölcsöt, vagy joghurtot eszek, minden házilag csinált. A leggyakoribb nasim pedig a csokis rizsespufi, vagy műzli valamilyen formában, illetve savanyúkáposzta. Minden egyéb ritkán kerül napirendbe, és minden pontos számolás alatt van. Ha éseknek érzem magam, vagy nasizni támad kedvem megiszok egy nagy pohár valamit (csak 0 kalóriásat), és utána döntök, hogy mit eszek, vagy nem is eszek egyáltalán.

2020. szept. 29. 11:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!