Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » (Kérlek olvassátok el, amit...

(Kérlek olvassátok el, amit leírtam alulra, és, ha van kérdésetek, megválaszolom.) Hogyan tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Naponta mozgok, főleg, hogy van egy kutyusom, fizikai munkát végzek.

1200 klóriánál nem eszek többet naponta (legtöbbször annyit sem), de betartom a reggeli-ebéd-vacsora hármast.

Legfőbbként zöldséget, gyümölcsöt eszek (az utóbbit nem sokat a cukor miatt), illetve tofut. Nemrég vegetáriánus életmódra változtam.

Egész gyerek- és fiatalkorom azzal telt, hogy néztem a vékony barátaim, ahogyan mindennap össze-vissza esznek, és fogynak, vékonyak. Én pedig néztem őket a tipikus kövér gyerekként, aki harmadannyit eszik, sportol, és mégis a legnagyobb darab.

Mostanra teljesen összetörtem, hogy bármennyit próbálkozok, nincs eredménye...de, ha úgy vagyok vele, hogy letojom, akkor könnyen hízok.

Az évek alatt sok módszert kipróbáltam, egyik sem vált be (egy módszernek 4-6 hónapot adtam, és SOSEM volt "csaló napom").

Azt még hozzáteszem, hogy szörnyen lassú az anyagcserém. Amire szintén nem találtam semmi segítséget.

165cm magas vagyok, és 70kg. Arányosan oszlik el, enyhén izmos a testalkatom. (A combomra mindig tapad a nadrág, a derekamra pedig nagy.) Ha sikerülne 60kg-ra lefogyni, a legboldogabb ember lennék.

Van bármi tipp, amit még kipróbálhatok?



2020. szept. 25. 11:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
A leggyorsabb,legbiztosabb fogyás a böjt.És ráadásul egy csomó betegséget gyógyít.
2020. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

a böjt nem rossz ötlet. kiegészítve masszázzsal, ami segít fellazítani a zsírsejteket


kérdező, nem tudod megoldani, hogy a napi 3 étkezésedet elosztod 5 vagy 6 felé? ha amúgy is kevéskét eszel - 1200 kalória nem túl sok..- , valószínűleg éhezel 2 étkezés között. és ilyenkor a testünk beáll a tartalékolásra.

az uzsonna, tízórai (esetleg pótvacsi) ötletek: 6-8 szem mandula, fél alma, 3-4 korpás keksz

2020. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Sosem vagyok éhes.😅 Illetve eszek diétás (nem proteines) műzliszetet/joghurtot/banánt/almát , vagy valamit evések között. Szóval sokszor eszek, csak nem magas kalóriatartalmú dolgokat.

Illetve valamilyen szinten böjtölök, mivel vegetáriánus vagyok. De egyszer kipróbáltam a léböjtöt, azt szerettem...csak sajnos akkor az orvos leállított. Lehet, nekifutok megint.

2020. szept. 27. 10:57
 34/43 A kérdező kommentje:
És #32 beletrafáltál, mert a mandulára allegriás vagyok:DD
2020. szept. 27. 10:58
 35/43 anonim ***** válasza:
46%
a regenor 100%termeszetes osszetevokbol allo fogyast segito szer ami pozitiv hatassal van az epere ami nagy reszt veszi szerepet a fogyasban nekem rengeteget segitett a cukromat vernyomasomat rendbe rakta meg egy szavazat a regenorra
2020. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
#35 nem hiszek az ilyenekben.
2020. szept. 28. 07:55
 37/43 anonim ***** válasza:
Ameddig ki nem probalod....5honap alatt 18kilotol szabadultam meg
2020. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ilyeneket, nem vált be. Ezért nem hiszek benne.
2020. szept. 28. 08:15
 39/43 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy vashiányos vagy (ha erre gondoltál a "vérhiányos" alatt), és állandóan szédülsz. Ebben az esetben szerintem nem jó ötlet a vegetáriánus étrend, mert kihagyod a legjobb vasforrásokat, a májat és a vörös húst. A szóját kellene kerülnöd, de lehet, hogy a gabonaféléket is.

Ha nem eszel sok tejterméket (pl. sajt) vagy szedsz kiegészítőt, B12 hiány is borítékolható, ami szintén vérszegénységet okoz.

"Az elégtelen bevitel egyoldalú táplálkozás miatt jöhet létre, de a vasat bőségesen tartalmazó ételek fogyasztása mellett is kialakulhat a vashiány, ugyanis a bélrendszerből történő vasfelszívódást számos diétás faktor befolyásolja. A gabonákban megtalálható fitinsavak például rontják a felszívódást, ahogyan a szója és az olajos magvak is, azonban a vas könnyebben szívódik fel cink, réz, és B-vitaminok jelenlétében. Egyes felszívódási zavarok és anyagcsere betegségek úgy okozhatnak vashiányt, hogy bár a tápcsatornába elegendő mennyiségű vas kerül be, valami miatt mégsem képes a rendeltetési helyére eljutni."

[link]

Írtad a lassú anyagcserét is. Ha arra gondolsz, hogy lassú az emésztésed vagy székrekedésed is van, akkor a bélflórádat se ártana rendbe hoznod. Emésztést segítő gyógyteák, probiotikumok, savtermelés javítása (pl. savanyúságok fogyasztásával) segíthet. Nekem még jót tett az is, hogy kevesebb keményítőt fogyasztottam (gabonák, krumpli, száraz hüvelyesek elég sokat tartalmaznak, ezeket egy ideig nem ettem egyáltalán). A natúr joghurt/kefír és az erdei gyümölcsök viszont jó hatásúak.

Ha nem ragaszkodsz a vegetáriánus étrendhez, a húslevest még nagyon ajánlom. A benne lévő kollagén, fűszernövények és főtt leveszöldségek jót tesznek a beleknek.

2020. szept. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

#39 Anémiás vagyok, igenigen. Igazából próbálom a vasat pótolni céklával, savanyúkáposztával (amiből bármennyit képes vagyok szedni), valamint tejterméket eszek, nem is keveset; joghurtot, kefírt, sajtot, csak ugye az utóbbit nem sokat a zsírok miatt. Illetve kaptam gyógyszer az anémiára, de rosszul voltam tőle, így le kellett állnom vele.

Nincs székrekedésem, csak szimplán sosem kell. Nem fáj a hasam, nincs ingerem, van étvágyam, nem vagyok rosszul, csak szimplán nem kell.

Valamint szoktam olyan módon is "csalni", hogy csinálok húslevest páromnak, és én is eszek belőle, csak ugye hús nélkül (kiveszem belőle). Ezt több étellel is el szoktam játszani.


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, utána fogok járni komolyabban, melyik étel milyen hatással van a bélműködésre.

2020. szept. 29. 10:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!