Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állandóan éhes vagyok, nem...

Állandóan éhes vagyok, nem tudok lefogyni, kezdem elveszíteni a reményt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve szültem, kinyúltak a hasizmaim, 4-5 hónapos terhesnek nézek ki, a gyakorlatok nem használnak. 170 cm vagyok, 53 kilósan estem teherbe, most 70 kiló vagyok. Tükörbe sem tudok nézni, undorodom magamtól. Állandóan éhes vagyok, leírhatatlanul éhes, ha diétázok is, néhány na után falási rohamom lesz. Nem tudom mit tegyek, hol kezdjem, vissza szeretném kapni a régi életemet, vitalitásomat.

2020. okt. 10. 21:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%

Járj el úszni! Nem terheli az ízületeket, és nagyon hatásos!


Mindenképp mondj le a fehér kenyérről, a sültkrumpliról és egyéb napraforgóolajban sült dolgokról! (helyettesítheted bulgurral pl), valamint a chipsről (ezt kiválthatod rizschipssel)

2020. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Nőgyógyász is adhat beutalót endokrinolóhushoz.

Nem kell maszekba menni, bar tény jobb.

2020. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%

Valószínű, hogy 2 napig koplalsz, harmad napra megéhezel...

NORMÁLISAN kell enni, akkor nem leszel állandóan éhes. És mozogj mellette rendszeresen!

2020. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő kommenteket!


- Sajnos nem tudok úszni - pont azért, mert rettegek a víztől. Elhatároztam, hogy túl leszek ezen (már csak a gyerek miatt is, biztonsági okokból), úgyhogy ez egy lökés a cselekvés irányába.

- A nőgyógyászom szerint nincs bajom, mert ha lenne, nem lenne rendes menzeszem. Államiba járok.

2020. okt. 10. 23:32
 15/31 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem vitaminhiányban szenvedsz és ezért vannak a súlyos falási rohamok. Én a helyedben valamilyen komplex multivitamin terméket fogyasztanék + C vitamint. A falási roham akkor szokott történni, amikor a szervezet vmiből hiányt szenved, és a sok szemét étel közt próbál egy kis minőségi tápanyaghoz jutni jobb híján. Ezért szokott a koplalás kudarcot vallani. Érdemes volna sok sok zöldséget és kevés gyümölcsöt enni, halat, csirkemellet, és száműzni a szénhidrátot. És mozogni sokat sokat. Ez egy hosszú meccs, kitartónak kell lenni... Én van hogy veszek zellert vagy ropit és azt rágcsálom vagy fél órán át és érdekes úgy az agyam azt hiszi hogy már eleget ettem és megszűnik az éhségérzet. Remélem tudtam segíteni vmit és sok sikert!!
2020. okt. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Már ne haragudj, de eddig mindegyik tanácsra volt valami kifogásod. Milyen válaszokat vársz?


Amit még nem írtak:

Járj el sétálgatni a te tempódban napi 15-30 percet.

Számold a kalóriákat, vagy ha azt nem, legalább próbáld meg mondjuk a köret felét zöldségre cserélni, nasinak gyümölcs{ket enni.

2020. okt. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%
170 centire 70 kilóval ne undorodj magadtól, mert nem tehén vagy, hanem van 7 kiló felesleged. Ne az 53 kiló legyen az etalonod, az kórosan sovány volt. Pszichológusra van szükséged. A háziorvos kérésed ellenére kifejezetten megtagadta az endokrinológiai beutalót? Az energiátlanság, fogyásképtelenség és hajhullás pedig ezt kifejezetten indokolnák. Kérd újra, de legalább egy TSH-t (pajzsmirigyműködés a vérből).
2020. okt. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%

Vannak speciális gyógytornák erre. Vagy menj el csoportos órára (kb. 1500 a belépő) 2-3- alkalommal, az alatt megtanulod a gyakorlatokat, és tudod otthon folytatni.

Ha kicsit többet rá tudsz szánni, akkor 1-2 alkalom erre specializálódott gyógytornásszal.

Mellette napi egy óra tempós séta (5 km legyen meg egy óra alatt) és egy normális táplálkozás, és menni fog.

2020. okt. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem lehet felülést csinálni szétnyílt hasizomnál. [link]

A hajhullás tök normális szülés után.

Kezd el használni a Kalóriabázist, mert így nem tudod, hogy mennyit eszel.

De ezek az infók mind fent vannak a neten. Én a helyedben utánanéznék és nem a hülye háziorvosra meg nőgyógyászra (rendben a menstruáció, tehát nincs semmi baj?!?) hallgatnék vakon.

2020. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

#19 teljes felülést senkinek sem ajánlott csinálni, mert nagyon könnyen tönkre lehet vele vágni a gerincet. Nem is értem, miért javasol ilyet egy orvos. Nem csoda, hogy fáj a dereka a kérdezőnek.

Amúgy használj alkalmazást, amivel figyeled a kalóriákat és a makrókat, ehhez állíts be ésszerű keretet (500-1000 kcal deficit). Nasinak felejts el mindenféle káros, drága kalóriabombát, helyette egyél zöldségeket, gyümölcsöket, vagy csinálj shake-eket sovány tejjel, kalória csökkentett sütiket.

Googlegban, youtube-on keress szétnyílt hasizomra gyakorlatokat, tele van az internet. Az meg, hogy félsz férjed előtt csinálni nem is értem. Szültél neki, vele élsz, elvileg segítitek egymást jóban, rosszban... Akkor mitől félsz? Kicsi a hely, oké, üdvözöllek a 28 nm-es albérletből, ahol párommal van egy edző sarkunk, 40kg-ig tárcsákkal, többfajta rúddal, és egyéb eszközökkel (plusz nekem egy hobbisarok emellett). Ő folyton itthon van homeoffice-ban, tehát neki is kell egy munkaállomás, én bejárok dolgozni, de azért találunk rá időt, alkalmat, hogy otthon is mozogjunk. De itt az ősz, tipikus kiránduló idő, lehet menni nagyokat sétálni (meg amúgy is). A rendszeres, hosszú séta jót tesz, csak legyen jó cipőd, vagy legalább talpbetéted.

Ha pedig sehogy nem jutsz be sztk-s rendelésre, akkor mondd el a férjednek, hogy mi a helyzet, és spóroljatok magánra.

2020. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!